Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hova tudok jelentkezni állásra...

Hova tudok jelentkezni állásra az én esetemben?

Figyelt kérdés

Fizikai állóképesség hiánya (izomgyengeség, fáradékonyság, valamint hőallergia) és súlyos szociális/kommunikációs nehézségek miatt sorozatosan visszautasítanak az állásinterjúkról annak ellenére, hogy az angol nyelvtudásom és a logikai érzékem kiváló - ezt többen visszajelezték -. Nincs használható tapasztalatom (Játékmesterkedtem néhány alkalommal - szakértő vagyok társasjátékok körében -, korrepetáltam diákokat, de a mai fiatalok és a többiek már vagy lesz*rják, vagy túl jók és nincs rám szükségük), ellenben van egy nemlétező kereskedelmi szakmám, ECDL bizonyítványom, középszintű érettségim (angol emelt érettségi és B2 középfokú komplex nyelvvizsga), mégse tudtam velük helyezkedni.


Diákhitelt kell visszafizetnem, mert anyagi és egészségügyi okok miatt félbe kellett hagynom az egyetemet, de az aktív korúak ellátásából nem lehet megélni. Továbbá ez nem teszi lehetővé, hogy fizessek bárminemű képzést, mert a bérlet így is többe kerül, mint a jövedelmem. Jogosítványom szintén nincs jelenleg, mert nincs pénzem letenni és nem tudnék fenntartani egy kocsit se. Így is szégyenszemre édesanyám tart el, de úgy néz ki csak mi ketten vagyunk pánikszerűen kiakadva ezen barátnőmmel. Ő szimplán dühös, én meg pánikolok, mert ha nem lesz munka, elveszíthetem. Járok interjúra állandóan, a legjobbat hozom ki magamból, mégis visszautasítanak, amitől meg pánikrohamot kapok, mert a munkanélküliség súlyos magányhoz vezethet, amitől pedig pánikszerűen rettegek.


A munkaügyi központ csak tárja a kezét szét, nem tud velem mit kezdeni. Egyetemre mennék ugyan, de fogalmam sincs, hova tudnék pályaválasztódni, nem tudom, hogy mi érdekel, mire vagyok képes és közel vagyok a 30-hoz is. Természetesen fizetni se tudnám, főleg, hogy a Diákhitelnek így is tartozom.


Egy olyan állásra van szükségem, amivel a képességeimet kamatoztathatom, megkereshetek havi 100-120 ezer nettót fixen, nem kell félnem hogy kirúgnak, lehetőleg nem kell interjúra menni mert akkor tuti hogy visszautasítanak - nem tudom mi a frászkarikát akarnak még a legjobb személyes teljesítményeimen és eredményeimen kívül. Mivel ezeket nem tudom túlszárnyalni, súlyos szociális fogyatékosnak számítok kimagasló kognitív képességgel.


Szintén súlyos baj, hogy akárkihez fordulok segítséggel, még fel vannak háborodva, nem vesznek komolyan, bevágnának valami zártosztályos pszichiátriára, hogy "Mi az hogy egy felnőtt férfi (megjegyzem nem vagyok felnőtt, így férfi helyett is csak gyereknek mondanám magam - az idő múlása nem ekvivalens az érettséggel) nem rendelkezik kocsival, állással, gyerekekkel és még ráadásul szűz is?! Takarodj az életből, menj vissza legózni, te fogyatékos életképtelen f*sadék!"


Nem ismernek, nem tudják, hogy min mentem/megyek keresztül (én se igazán tudom felfogni, csak átélem), felnőtt férfi akarok lenni, mint amit elvárnak tőlem, de igazság szerint nem tudom, hogy ez mit jelent. Nincs felnőtt férfi példakép előttem, innen-onnan a képzeletemből rakom össze, hogy körülbelül mit várhatnak el tőlem, leginkább barátnőmtől, hogy mire vágyik. Ami pedig a személyiségemhez közel áll, azt interiorizálom, ami pedig távol áll tőlem, azzal pedig összezavarodom (például nem akarok a kocsmában eregetni és formaegyet meg focit nézni és tökrészegre inni magam, valamint nem vagyok hajlandó k*rvázni, kihasználni lányokat, megcsalni barátnőmet, hazudni Neki, stb)


Az is nagy segítség lenne, ha találnék egy személyes mentort, aki felnőtt férfit csinál belőlem és ezzel a képességgel magam is el tudnék helyezkedni, ahogy egy igazi férfitől elvárják és barátnőm is büszke lenne rám, valamint biztonságban érezné magát mellettem.


2016. aug. 11. 10:07
 1/6 anonim válasza:
Milyen munkákra jelentkeztel eddig?
2016. aug. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
54%

Senki nem fogja helyetted végig járni az utadat, bármilyen fájdalmas, azt neked kell.

Pénz nélkül nem csak te, hanem mások sem tudnak tanulni. A mai világ a megmérettetésről szól, amiben te nagyon rossz vagy.

A munkakeresésre rendkívül beszűkült a tered, hiszen nincs gyakorlatod, nincs végzettséged, nincs jogosítványod, nincs fizikai állóképességed és pszichésen is magad alatt vagy. Nézz szembe a valósággal, így nem igazán fognak sehol alkalmazni. A munkáltatókat nem érdekli, hogy te miken mentél keresztül, ők a teljesítményért fizetnek.


Nagyon sajnálom, hogy ennyire nehéz a helyzeted. Ötletem sincs, hová vennének fel.

2016. aug. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Angol nyelvtudással és kiváló logikai érzékkel a programozást érdmes lehet megpróbálni. Ráadásul a programozókat alapból is elég jól megfizetik, meg elég nagy hiány is van belôlük.


[link]


A cikk alapján a codecoolnál elég akkor elkezdeni visszafizetni a képzést, ha már sikerült elhelyezkedned, ráadásul segítenek az elhelyezkedésben.


Tudom, hogy még egy combosabb hitel bevállalása elég félelmetes, de azok alapján, amit leírtál magadról, mint lehetôség, érdemes lehet megfontolni.

2016. aug. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Eddig jelentkeztem játékmesteri állásokra, pénztárosi/pultosi állásokra, néhány helyen hazug-ügynökös-teleshopszerű munkáltatók is megkerestek, de rengeteg pénz kifizetése után se vettek fel, tolmácsként is próbálkoztam, stb.


Mások képesek bejárni a dögnehéz fájdalmas útjukat, mert hagyják őket. Bemennek interjúra, csettintenek és már fel is vannak véve. Az én esetem fájdalmasabb, így a csaknem évtizedes kemény megmérettetések után már igazán megérdemlem, hogy legalább a szamárlétra legaljára kerüljek és hagyjanak nekem teret, hogy bizonyíthassak. Ha pedig nem alkalmaznak sehol se, hiába próbálom, akkor előbb-utóbb bármit teszek, bármilyen emberfeletti mutatványt csinálok, elveszítem barátnőm (az egyetlen akitől szeretetet kapok és boldog vagyok Vele) és még mélyebbre süllyedek.


Codecool pedig pont tegnap utasított el, ők mondták, hogy egyáltalán semmi érzékem a szociális dolgokhoz annak ellenére, hogy kiváló angol- és logikai képességeim vannak.

2016. aug. 11. 10:31
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia! Ne haragudj, általában végig szoktam olvasni a hosszú magyarázatokat is, de ezt most nem volt türelmem kibogarászni; ami az én hibám, de azt hiszem ennek ellenére tudok javasolni megoldást a problémádra. Állást találni csak úgy lehet, ha folyamatosan pályázol, engem is elutasítottak olyan helyről ami álmaim munkahelye lett volna. Be is fordultam miatta elég rendesen, amit nem szabad csinálni, mert az a lehető legrosszabb. Kitartóan, következetesen pályázni kell és egyszer, valamikor az egyik majd be fog jönni. Lehet, hogy nem ma vagy holnap, de holnapután biztos... Férfinak lenni nem annyira nehéz, attól függ mit jelent számodra ez a fogalom, mert mindenkinek mást jelent. Van akinek a meglett családapát jelenti sörhassal, van akinek a filigrán, leinformálható proaktív (fúj de utálom ezt a szót) dzsigolót selyemingben és laptoptáskával, van akinek a kigyúrt acélgyári munkást sebhelyekkel a karján, van akinek a kockásinges értelmiségit (pl. töritanár, informatikus) még éppen tűrhető frizurával, kicsitsportos felsőtesttel és középkategóriás arcszesz–illattal (ebbe a kategóriába vagyok sorolható) stb. De ezeken kívül is még sok kategória van... Attól függ Neked mit jelent férfinak lenni és mit szeretnél elérni ezzel, nőcsábászkodni (azt is kell néha), karriert csinálni, családot alapítani stb. Egy jó barátnő akit szeretsz és vonzódsz hozzá tényleg sokat dobhat a dolgon... Az már másik kérdés, hogy ritka mint a hullócsillag, de augusztusban, szeptember elején azért elvétve lehet találni...
2016. aug. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Van egy másik programozói képzés, hasonló a Codecool-hoz ahol pedig ha találsz azt hiszem pár hónapon belül munkát, nem kell visszafizetned egyáltalán a képzést. Azt hiszem a Green Fox Academy az.

Az a baj, hogy azt látom nálad, ebben a kialakult helyzetben mindenki hibás, csak te nem. Hidd el, hogy ennél súlyosabb betegségekkel dolgoznak az emberek, anyukám reumás, néha reggelente alig bír felkelni az ágyból, annyira be vannak merevedve az izmai, de muszáj mennie és csinálnia, ő egyébként tanárként dolgozik. A munkáltatót nem érdekli, nem hatja meg, hogy te min mész keresztül se fizikailag, se lelkileg. Vagy ebből legfeljebb a fizikai része érdekli, ami a munkavégzésedre lehet kihatással.

A kocsi ilyen szempontból irreleváns, lehet élni anélkül is, ha a fővárosban élsz, akkor meg pláne. Az is irreleváns, hogy még szűz vagy, amit kicsit furcsállok, hiszen van barátnőd. De ez állás-kérdés szempontjából nem nagyon fontos :))

Az emberek nem azért vannak felháborodva, mert nincs kocsid, állásod, stb, hanem azért valószínűleg, mert nekik is az jön le, hogy mindenki hibás, csak te nem.

Ha nagyon dolgozni akarsz, fogsz találni munkát, hidd el, tapasztalat. Én is hasonló paraméterekkel rendelkezem a végzettségemet illetően, csak nekem van még egy felsőfokú nyelvvizsgám és némi diákmunkás tapasztalatom, ami végül jól jött a jelenlegi állásomhoz. Szépen keresek, de nagyon sok fejben dől el.

Nem jó munkanélkülinek lenni, én is voltam, de folyamatosan arra koncentráltam, hogy legyen munkám, közben elvállaltam alkalmi munkákat is, nem volt jó, de kellett a pénz...

2016. aug. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!