Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Volt olyan munkahelyi eseted,...

Volt olyan munkahelyi eseted, hogy a főnököd túlzott elvárásokat támasztott feléd?

Figyelt kérdés

Pl. irreális teljesítményt vár el. Még ha veszettül túlórázol is, lehetetlen teljesíteni.


Utána úgy állít be a többiek előtt hogy te mennyire sz@r vagy.


2016. aug. 15. 18:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem személyesen felém, hanem a teljes csapat felé támasztott elérhetetlen elvárásokat. Olyan normát határozott meg, amit fizikailag egyszerűen lehetetlen lenne kivitelezni. Még a folyamatos túlórákkal sem jutottunk a közelébe az általa megálmodott számoknak. Miután hónapokig ez ment, belátta, hogy lejjebb kell adnia, mert azt a szintet soha nem fogjuk elérni. Úgyhogy átvariálta a statisztikát és most már alacsonyabban van az elérendő szám, de még így sem tudjuk minden hónapban hozni az elvárt mennyiséget, mert még mindig magas. :/
2016. aug. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"Azt a lovat ütik, amelyik húz." Ismerős ez a mondás?

Nekem volt olyan, hogy már állásinterjún közölték velem...

/Nem ott dolgozom./

2016. aug. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Állandóan túlzott elvárásokat támasztott felém, de valahogy mégis sikerült mindig megcsinálnom amit kért.


Ettől függetlenül jah. Én voltam a balfax és a béna... na mindegy, nem véletlenül hagytam ott a céget.

2016. aug. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

"Azt a lovat ütik, amelyik húz." - nem ismertem, de nagyon találó.


3. Nálam is úgy alakult, hogy veszettül megróbáltam elérni a lehetetlent, nem sikerült, de azért megközelítettem. Ettől persze az a helyzet állt elő, hogy ingadozóvá vált a teljesítményem, mert a kifáradás után lazítás jött és ezt nem vette be a gyomra. Hozzáteszem ez a lazítás lett volna a normál munkatempó.

2016. aug. 16. 07:48
 5/8 anonim ***** válasza:

Igen. A legdurvább nem is felém volt, hanem az egyik munkatársam felé. Kulturális közmunkára vette fel 8 órában, szóval az állam fizette, de mégis azt hajtogatta, hogyha már egyszer "ő fizeti"... egy centet nem fizetett utána, b....ki. És akkor 3 ember munkakörét akarta rálőcsölni, persze, hogy nem ment (pénzügyesnek vették fel, na de legyen mellette marketinges, szponzorkereső és rendezvényszervező meg általános adminisztrátor is)... főleg, hogy úgy beszélték meg, hogy x-kor megy szegény nő, mert a gyerekét el kéne vinnie a suliból. Erre kb. ilyen "leszarom, hogy ezt beszéltük meg" volt a hozzáállása, de persze a túlóráért sem fizetett semmit. És hát azért, amennyit a nő keresett... már a pénzügyes munkakörért is régen túl kevés volt.


De ott voltam én is. Egyetemista, gyakorlat... 2 évet húztam le ott, ebből fél évre kaptam fizut, pedig mind a 4 félévre ígérte. Emellett napi 12-14 órákat bent tartatott... alapvetően arról volt szó, hogy napi max. 10 óra, erre néha arra sem volt tekintettel, hogy az utolsó metrót lekéstem amiatt, mert az ő hibáit kellett korrigálnom éjfélkor az irodában. Aztán anélkül, hogy tudta volna, hogy a mi egyetemünkön hogy megy a gyakorlatozás, rámlőcsölt akkora mennyiségű munkát, hogy napi 8 órás rendes munkaidőben sem tudta egy ember végigcsinálni, elvárta a hétvégi munkát... volt, hogy behívatott, hogy rohadt sürgősen be kell mennem, aztán nem volt munka, mert a másik osztály nem végzett időben a dologgal.


De a legdurvább az volt, hogy azt várta volna el, hogy 3x megkérdezzük, hogy arra gondol-e, amit épp mond, merthogy szedett vmi gyógyszert, ami kikezdte az agyát. B...ki, adminisztrátornak mentem oda gyakornoknak, nem szociális munkásnak... persze amikor meg ez nem jutott eszébe, akkor meg ordított velünk, mint a sakál, hogy miért azt csináltuk, amit mondott, hülyék vagyunk, ő biztos nem mondott ilyet, ha meg igen, miért nem volt több eszünk... olyan dolgokért is üvöltött, amit fél nappal előtte magyaráztunk meg neki, hogy miért úgy van, ahogy... akkort megértette, hogy pl. miért 2 szett névkártyát nyomtattunk ki, és miért csak 1et viszek el magammal... aztán 3 órával később őrjöngve hív, hogy itt van 1 szett névkártya, és miért nem vittem magammal...

és megsértődött, amikor azt mondtam, hogy bocs, de egyetem után nem itt fogok dolgozni, főleg, hogy anyagilag annyira instabil volt a cég, hogy kb. 10e-t tudott volna fizetni egy hónapban max. Most nem a szakterületemen dolgozom, de legalább viszonylag jó pályakezdő fizetéssel, és el tudtam otthonról költözni pár hónapon belül... és a munkahelyem is jó, nem gyomorideggel megyek be nap mint nap.

2016. aug. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az túlzott elvárásnak számít, ha azt akarja, hogy maradjak bent éjfélig, és másnap pedig reggel tízre menjek?
2016. aug. 17. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem, ilyet nem kér. Dolgozz 8 órát, de abban a 8 órában annyi feladatot kapsz, amit 24 óra alatt lehetne normálisan elvégezni. Ezért aztán nekiállsz túlórázni, de az sem elég.
2016. aug. 17. 08:22
 8/8 anonim ***** válasza:
7: Oké, de te kérdezed, hogy volt-e ilyen esetünk. Példaképp írom, és kérdem, hogy ez annak számít-e a te szemedben? Mert amúgy a nyolc óra alvásidő nem igazán jön ki. És ha az ember nincs rendesen kipihenve, akkor szerintem túlzott elvárás precíz munkát várni.
2016. aug. 17. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!