Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Három hónap munka nélkül?

Három hónap munka nélkül?

Figyelt kérdés
Ha felmondással kilépek a munkahelyemről,de nem helyezkedek el,3-4 hónapig,de nem kérek munkanélküli segélyt,-akkor a kimaradt 3-4 hónappal késöbb mehetek majd nyugdíjba?

2016. aug. 28. 14:18
 1/9 anonim válasza:
53%
Pontosan.
2016. aug. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 klopusz ***** válasza:
36%
A kiesett időd nem fog beleszámítani a szolgálati idődbe. Viszont jó, ha tudod: egészségbiztosítási díjat fizetned kell, különben nem leszel jogosult orvosi ellátásra. Ha kilépsz, 45 napig vagy biztosított, utána neked kell perkálni a pénzt egészen addig, amíg újra munkába nem állsz és a munkáltatód levonja az eü. járulékot a fizetésedből.
2016. aug. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
és azt hol,hogyan kell bejelentenem,hogy nem dolgozom, de fizetni szeretném az egészségügyi járadékot?
2016. aug. 28. 14:26
 4/9 anonim ***** válasza:
A NAV-nál természetesen. Van erre külön nyomtatványuk.
2016. aug. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Dudok Andrásné ***** válasza:
Ha kéred a munkanélkülit ha nem, akkor is kiesik a munkanélküli idő.De nem értem, miért nem kéred, hisz addig is jár a TB ellátás!Semmi köze a nyugdijhoz.Nem később mehetsz nyugdijba, ha nem kevesebb lesz a szolgálati időd 3 honappal.FFi vagy, nem a nők 40 évével mész.Hidd el akkor minden napnak jelentősége van.
2016. szept. 4. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
#5.huuu ezt nem értem.nekem a lényeg az hogyha mondjuk fél évig nincs munkaviszonyom,akkor is elmehessek nyugdíjba 65 évesen, és ne 65,5 évesen.
2016. szept. 10. 20:10
 7/9 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy? :) A nyugdíjkorhatár egyre emelkedik, így ha a 20-as, 30-as éveidben jársz akkor ígyis úgyis esélytelen, hogy 65 évesen nyugdíjba mehess. Apukám már 55 éves és már neki is esélytelennek látszik, hogy 65 évesen nyugdíjba vonuljon (az eddigi tendenciát nézve). Ezen kívül azt is vedd figyelembe, hogy mennyi az átlagnyugdíj. Ha most te is a 40-es éveid végén vagy utána jársz, de nincs kiemelkedően magas fizetésed, akkor valószínűleg a nyugdíj csak az alapvető szükségleteidet fogja fedezni, azaz ha jobban akarsz élni mellette kénytelen leszel részmunkát vállalni. Így jó tanácsként mondom, hogy a nyugdíjra nagyon ne építs. Inkább nyiss magánnyugdíjpénztárat vagy ha van félretett pénzed próbáld meg azt befektetni.


A munkanélküli segélyt én kérném a helyedben, mivel azidő alatt (és utána 45 napig) nem kell fizetned a tb-t. Ha nem kéred, akkor a havi ~7300 forintot neked kell saját magadnak befizetned, ezt a NAV-nál kell bejelentened. Ha nem teszed később kiszámlázhatják kamatokkal és büntetésekkel együtt. Erről egyébként sokszor még a munkaügyi központban sem tájékoztatnak, mikor én voltam álláskeresési járadékon (munkanélküli segély régen) akkor nekem kellett rákérdeznem mire a nő mondta: ja igen elfelejtettem mondani. :) Ám az hogy nem tudtad nem mentesít.

2019. nov. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
#7.ez egy régi kérdésem újra kiírása,a lényeg úgy atualizálódott,hogy 2017 ben valóban 8-9 hónapig nem volt munkaviszonyom,3 hónapig kaptam az álláskeresési járulékot,a többi hónapra valóban fizettem saját pénzből a TB járulékot.A válaszom az első kérdésedre:53 évet betöltöttem idén.önkéntes nyugdíjpénztári tagságom van.Ami a legjobban aggaszt,hogy így hogy nem volt munkaviszonyom,akkor várhatóan 65év 9 hónaposan mehetek majd nyugdíjba?Qvázi le kell dolgoznom azt a 9 , vagy 6 hónapot?, Bár én is attól tartok,hogy addíg még emelni fogják a korhatárt.
2019. nov. 25. 12:55
 9/9 anonim ***** válasza:

7-es vagyok, így már világosabb a problémád. Mivel a nyugdíjkorhatárra alapozol, így feltételezem, hogy férfi vagy, tehát a nők 40 nem jöhet szóba. Az, hogy kimaradt neked 9 hónap igazából csak a nők 40-nél lenne lényeges, ugyanis ennek az a lényege, hogyha egy nőnek megvan a 40 éves munkaviszonya, akkor elmehet nyugdíjba. Férfiaknál ez nem játszik, így marad a nyugdíjkorhatár betöltése, aminél igazából lényegtelen, hogy te hány évet dolgoztál. Ha elérted a nyugdíjkorhatárt és nem szeretnél tovább dolgozni, akkor elmehetsz nyugdíjba. A 9 hónap kimaradás a nyugdíjellátás megállapításánál számít, ugyanis amikor kiszámolják a nyugdíjadat az ekkor be nem fizetett nyugdíjjárulékod összege hiányozni fog, azaz emiatt valamennyivel kevesebb nyugdíjat fognak megállapítani. Természetesen ha úgy döntesz, hogy több nyugdíjat szeretnél, akkor dolgozhatsz még a nyugdíjkorhatár betöltése után 9 hónapot és csak utána mehetsz nyugdíjba, így valamivel magasabb lesz a nyugdíjad. (Viszont hogy értsd: aki alig vagy egyáltalán nem dolgozott az életben, de betöltötte a nyugdíjkorhatárt az is kap nyugdíjat, csak ő a nyugdíjminimumot kapja, ami 28 500 forint.)

Ha megnézed ezt a táblázatot (a munkahelyemen ebből dolgoztam), akkor látod, hogy sajnos igencsak trendszerű a változás, így az ez alapján felmerülő rosszabb verzióval számolnék. Azaz ha te 1966-ban születtél és úgy számoljuk, hogy évente fél évvel fog nőni a nyugdíjkorhatár, akkor te sajnos már csak 70 évesen fogsz tudni nyugdíjba menni.

A táblázat: [link]

2019. nov. 27. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!