Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért hangoztatják sokan,...

Miért hangoztatják sokan, hogy itthon nem lehet megélni/elhelyezkedni? Miért gondolják, hogy külföldön kolbászból fonják a kerítést?

Figyelt kérdés
Tapasztalatom szerint, aki szerez egy piacképes szakmát vagy diplomát, el tud helyezkedni. A tanulatlanabb, képzetlenebb emberkéket viszont külföldön sem halmozzák el álommelókkal.

2016. aug. 28. 18:58
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
El lehet. Csak míg otthon 600 ezret kerestem, itt (forintba átszámítva) 4 milliót. Ezek után nincs miről beszélni.
2016. aug. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%

és áruld már el, hogy mi számít piacképes szakmának?


elvégeztem egy masszőrit mi hiányszakmának volt beállítva és kaptam érte bruttó 130e-et ajánlatként. vicc!


Aztán elvégeztem a villanyszerelőit, ebbe még 1 munkahely se jelzett vissza, pedig nem 2re küldtem be a pályázatomat.


akkor mégis mit kellene tanulni, amiből meg lehet élni?


Megélhetés nálam 150+nettó napi 8 óra munkára, egy műszakra!

2016. aug. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%
Arról nem is beszélve hogy elvárják a legtöbb helyen hogy legyen tapasztalatod. De mégis hogy szerezz tapasztalatot ha ennek hiányában nem kapsz munkát?
2016. aug. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Én úgy értettem, hogy piacképes szakma például a villanyszerelői.


Sajnálom, hogy nem sikerült elhelyezkedned!

2016. aug. 28. 20:11
 5/7 MZ.per.X ***** válasza:
72%
Más kérdés a megélhetés és az elhelyezkedés. Elmehetsz napi 4 ezer forintért 10 órában építőipari segédmunkásnak, megélni abból nem nagyon fogsz. Piacképes szakmával meg kint 5x annyit lehet keresni.
2016. aug. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Itt Sopronnál aki ki tud menni Ausztriába akár protekcióval, az tanulatlanabb, képzetlenebb emberként leglaább 1000-1200 eurót meg tud ekresni de ez nagyon a minimum, ami 300+ ezer forint... Szerint ezért, mert valójában egy 80-120-150 ezres magyarnak ott kolbászból fonják a kerítést...

Csak ez rohadt sokmindenen múllik, és sok tényezőt kell figyelembe venni.

2016. aug. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. aug. 29. 07:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!