Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tetoválttal dolgozni?

Tetoválttal dolgozni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az érdekelne, hogy alkalmaznátok e egy olyan embert, akinek a karja ki van tetoválva. Nem halálfej, meg csöpögő vér. Virágok, szöveg, ilyenek. Jelenleg itthon vagyok gyeden, és a munkahelyemen is visszavárnak, nagyon korrekt normális a főnököm . Viszont ha egyszer megszűnik ez a munkahelyem esetleg... tehát a kérdés alapvetően az, hogy mit gondoltok a tetovált emberek irodai munkakörben való alkalmazásáról? Kevesebb eséllyel indul az ember lánya, ha tetovált?



2016. aug. 31. 06:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%

Igen. Főleg ha olyan iroda, ahol ügyfelek is megfordulnak, és/vagy ahol van dresszkód. Mert vannak helyek, ahol számít a megjelenés. És ahol elegánsnak kell lenni, ott a tetoválás eleve rontja az eleganciát.


Nem azt mondom, hogy aki tetovált, az nem lehet jó munkaerő, vagy ilyesmi, de szerintem tény, hogy befolyásoló tényező. Ha van két jelentkező, akik ugyanolyan jól értik a dolgukat, ugyanolyan képzettséggel rendelkeznek, stb., stb., minden ugyanaz, csak annyi a különbség, hogy az egyik tetovált, nagyon sokan biztos, hogy a nem tetováltat vennék fel irodába.

2016. aug. 31. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%

Azért az nem mindegy, hogy az illetön hol, mekkora és mennyi tetoválás van.

Általában egy kisebb, nem azonnal szembeötlö tetoválás nem zavarja a legtöbb munkaadót (illetve ügyfelet), de ha feltünö, nagy, jól látható helyen van, akkor erösen fönök(ség) és munkafüggö.

2016. aug. 31. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
53%

elvileg nem kizáró tényező,gyakorlatilag lehet. ha ruhával takarni tudod,akkor a kutyát sem érdekli. de ha olyan helyen van,ami mindig látszik,akkor érhet hátrány ,főleg hogyha nagyobb minta, nem csak egy kis pici végtelen jel vagy ilyesmi.

de szerintem ma már elfogadóbbak az emberek. de azért tény,hogy nem mindegy milyen helyen dolgozol. pl egy ügyintézőként(nem csak telefonos) hanem konkrétan az ügyfelekkel találkozik,akkor valószínűleg olyat választanak ,akin nincs tetkó. ez van.

de sok munkakörben nem gáz,hogyha van.fogsz találni más munkát is szerintem, de lehet,hogy lesz ahonnan elutasítanak. de mondom, ma már kb minden második ember tetovált(némi túlzással) úgyhogy lehet a leendő főnöködön is lesz:)

2016. aug. 31. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
62%

Nem azért, de erre az előtt szoktak gondolni az emberek, mielőtt körbevarratják magukat.

Nekem 4 tetoválásom van, de van olyan kollégám, aki 4 év után csodálkozott rá, hogy van egyáltalán.

Irodai munkakörben tényleg attól függ, hogy milyen is az a munkakör. Pl. telefonmarketinges minden további nélkül lehetsz. :) De vevőszolgálatis már nem sok eséllyel.

2016. aug. 31. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
Mindenképpen előnyt élveznek a tetoválatlanok. Sajnálom a tetováltakat, egész életükre megbélyegeztették magukat, amit idővel megbánnak majd.
2016. aug. 31. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
31%

Én személyes ügyfélszolgálaton dolgozok.

Nyáron is hosszú ujjúban kell lennem, hogy az ügyfelek ne lássák a tetoválásomat.

Pedig nekem sem koponya van, meg ilyesmi, hanem virágos minta.

Elég gáz azért ez így 2016-ban. Olvastam egy cikket erről, vmelyik északi országban (norvégia v Svéd...nem tudom), ott nincsenek ilyenek. Ott simán kapsz inges-öltönyös állást akkor is, ha a nyakadon van tetoválás.

Ha egyszer megszűnik ez a munkahelyem, az tuti, hogy 10 fokban is hosszú ujjúban megyek állásinterjúra. Aztán majd takarom, ha nem lesz rajtam kívül senki, akinek látszik.

Őszintén szólva elég rossz érzés ez a kirekesztettség...emiatt néha már megfordult az a fejemben hogy kár volt tetoválást csináltatni, ha ennyire nem elfogadóak az emberek.

Ja... pár éve eltört a kezem, aki gipszelte, és az orvos, aki vizsgált, rövidujjúban volt és csuklóig tele voltak tetoválva...


34N

2016. aug. 31. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Kedves 4. Még nincs tetoválásom látható helyen. Csak tervezem. Ezért kérdezem. Ne okoskodj. A többi választ köszönóm! 😊
2016. aug. 31. 10:01
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező, miért akarsz tetoválást, ha más úgysem fogja látni?
2016. aug. 31. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
73%
Na az orvos az pont rossz példa. Olyan hiány van orvosokból, hogy ha tokától bokáig tetoválva lenne, akkor is alkalmaznák, mert nincs helyette más. De ilyen irodai munkákra mindig 100an állnak sorban, szóval lehet válogatni és a munkáltató fog is.
2016. szept. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
40%
9-es nem példának hoztam fel, csak megjegyeztem, hogy ilyennel is talákoztam! De köszi a lepontozást!
2016. szept. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!