Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan tudnám megelőzni a...

Hogyan tudnám megelőzni a sírógörcsöt?

Figyelt kérdés

Ma alaposan megkaptam a magamét a kolléganőmtől. Elhordott mindenféle lusta disznónak, és meghallgattan egy kicsivel több, mint fél órás monológot arról, hogy ez már másfél éve érlelődött benne. Leginkább az zavar, hogy én sosem bántottam őt semmivel, és egészen eddig tök jól megvoltunk. Hárman szoktunk lenni, de a harmadik most szabadságon van. Ő szokta keverni a sz@rt mások háta mögött. Ahogy észrevettem mindketten ilyenek.

A lényeg, hogy ilyeneket kaptam, hogy én milyen lusta disznó vagyok, hogy nem csinálok semmit, hanem mindig másra várok, és eszembe sem jutott kimenni segíteni neki, meg, ha csinálni kell valamit akkor csapkodok és biztos azt gondolom, hogy "Nehogy már dolgozni kelljen". Sorilhatnám még, mert regeteg dologról volt szó. (Akit érdekel, hogy konkrétan miről, annak leírom privátban.)

A kérdésre visszatérve: Éppen mentem hazafelé (a monológja után kb. 10 perccel) és éreztem, hogy remegnek az ajkaim, és rángatózik egy-két arcizmom. Ezzel megbékéltem volna, de tudtam, hogy amintbeszélnem kell, elsírom magam. Ez minden alkalommal így van, különösen ha a páromnak mesélem a történteket. Ilyenkor szipogok, és meg sem tudok szólalni, mert gombóc van a torkomban. Amilor pedig látszólag alább hagy a sírás, és újra beszélnem kellene valakivel, kezdődik előlről. Mit javasoltok ilyen esetben? Hogy kerülhetném el az örökös "ha beszélnem kell-sírok-os" helyzetet?



2016. aug. 31. 17:15
 1/5 donmogyoróscsirke ***** válasza:
Ne érdekeljen mások véleménye. Kolléga, oké. Meghallgatod, ha van benne igazság amit mond, esetleg azon eltanakodsz, de nem esel hanyat, hanem változtatsz. Ezért nem kell ramatyul érezned magad, tudom, szar ha egy melóhelyen nem vagy jóban a körülötted levőkkel, de nem róluk szól az élet. Ha a munkádban el tudsz mélyülni, meg van ott legalább 1-2 ember akivel amúgy is jóban vagy, akkor semmi vész nincs. Azért sem érdemes sírni, mert azzal nem változik semmi. Ha igaza volt az adott személynek, tényleg gondolkodj el egy kicsit, próbálj változtatni. Ha nem, akkor meg kakáld le, csak neki adsz igazat azzal ha te érzed utána mocsokul magad. Engedd el
2016. aug. 31. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy általában hárman vagyunk csak az egész épületben. És mint most kiderült, egyikükkel sem vagyok jóban. Az bánt leginkább, hogy én totál másképp látom, mert ha jön látogató, én is végzem a dolgom, és igenis próbálok segíteni, de mindig azt mondja, hogy "á, most nem kell".

És kicsit nehéz belegondolni, hogy holnap is ugyanazzal a nővel leszek kettesben. Ha pedig netán nem is köszönnék neki a mai dolog miatt, akkor tuti jönne utánam, és ordibálva kérdezné, hogy mi a bajom, én meg úgyszint elsírnám magam. Nehéz tenni az egészre, mert érzékeny típus vagyok. Te, hogy kezeled az ilyet?

2016. aug. 31. 17:56
 3/5 A kérdező kommentje:

Elfelejtettem a "poént". Elkezdi nekem, hogy ha nem tetszik a munkaköröm, és idézem: "Sz@rok az egész világra", akkor menjek be az adminisztrátorhoz, és kérjek másik munkát. És majd ő (aki kezdte a vitát), megindokolja, hogy miért kérem át magam.

Másik dolog, hogy azzal támadt nekem, hogy egész nap csak ülök a sarokban, és a "kütyüimet nyomkodom". De szerintem ezzel nincs baj. Ha jön valaki, ugyanúgy körbeszaladok, csinálom a dolgom, és nem ülök vissza a laptop elé. Figyelek a látogatókra stb. Különben is, ha nem jön senki egész nap, akkor mit csináljak? Ő például újságot olvas és rejtvényt fejt. Az sokkal különb?

2016. aug. 31. 18:08
 4/5 donmogyoróscsirke ***** válasza:
Visszafele válaszolok: Kütyü és stb. Bár csak 21 vagyok, de volt szerencsém már 8 munkahelyet is megjárni ( ebből 3 bejelentett volt), és tapasztaltam igen, hogy abszolút helyfüggő, hogy mennyire tolerálják a "szabadidőd". Értem ezt úgy, hogy valahol pl. unalmamban beszélgettem a munkatársaimmal, esetleg vendégekkel, és ebbe is belekötöttek ( megjegyzem még a feladatomtól sem tértem el ezzel) máshol pedig lefeküdtem fél órára ebéd után és nem hogy belém kötöttek, de csatlakoztak. Sajnos abszolúte helyfüggő hogy hol fogsz ki egy főnökösködő kígyót aki ugyanúgy lebzsel, csak másnak szól, de ha ő csinálja nem baj.. Hogy én pedig hogy kezelem: Mivel marha fiatalon kezdtem dolgozni, örök félelmem volt egy-egy adott munka előtt, hogy tuti bénázni fogok, kifogok lógni mint újonc, stb. Ezért mindig igyekeztem kivétel nélkül mindenkivel jóban lenni, mert akkor ha a munkámra vannak is apró észrevételek, de legalább megismernek annyira, hogy tudják hogy igyekszem. Mivel a "ha már csinálok 1 munkát, jól csináljam" elvnek élek, ezért ha volt viszont aki belém kötött, vagy kibeszélt stb egyszerűen elhidegültem tőle, és nem adtam a véleményére. Volt ahol közölték hogy a kis főnöknek nem én vagyok a kedvence. Sz*rtam rá magasról, mert tudtam, ha annyira rosszul végeztem volna a munkám, régen máshol lettem volna akkor. Értékes munkaerő vagy, ne hagyd hogy befolyásolja ezt a képet bárki is. Engedd el a füled mellett, de talán a legjobb ( főleg ha régebb óta vagytok kollégák) hogyha szembe szállsz. Nem úgy értem hogy háborút kéne indítani, csak ne hagyd magad. Látszódjon hogy nem sértődsz be dolgokon, és jobban teljesítesz a másiknál.
2016. aug. 31. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Sajnos ha látják rajtad, hogy kicsit gyengébb jellem vagy, kikezdenek, és úgy érzik, bármit megtehetnek.

Én tegnap elég intenzív vitába kerültem egy komplett 55 éves idiótával, szerencsére az egész csoport már utálja őt, erre most engem raktak mellé...hát el is kezdett beszólogatni a szokásos kioktató stílusában, már ott voltam, hogy felrúgom.

Sajnos az ilyen barmok miatt "kupálódik" ki az ember, és veszti el az igazi értékeit...

2016. szept. 1. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!