Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ezt ti hova tennétek? Ha...

Ezt ti hova tennétek? Ha felvesz egy cég egy diplomás munkaerőt nem képzi, nem foglalkozik vele.

Figyelt kérdés

Ez máshol is így van? Van az embernek egy diplomája, tehát értelmes, és a cég nem is foglalkozik vele. Velem meg az történt hogy felvettek egy céghez és a kisebb főnököm nem is tudja pontosan mi a beosztásom!!??


Visszatérve nem a cégnél lévő embereknek kellene fejleszteni az új embereket, főleg ha diplomája van?? Vagy én vagyok eltévedve? Vagy akkora káosz van cégeknél, gondolok arra hogy szinte minden cég átjáróház, hogy ezzel direkt nem foglalkoznak, ahogy esik úgy puffan??? Valaki?


2016. szept. 3. 21:37
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

"... örülhetsz ha nem bunkóznak veled. Sajnos."


És sajnos igazad van szerintem.


Ez nem szomorú valahol, vagy tök hülyeségeket írok??

2016. szept. 3. 22:20
 12/17 anonim ***** válasza:

"szóval az kinek nincs diplomája az az ember nem értelmes."

Ez abból, miszerint a diplomás ember értelmes, logikailag nem következik. Tudod: ha A feltétel teljesülése esetén teljesül B feltétel is, az nem jelenti azt, hogy A feltétel nemteljesülése esetén B sem teljesülhet.

Az értelem nem diploma kérdése, ezt nem állított a kérdező sehol, az viszont sokat elmond, ha valaki egy egyszerű mondatot átlagosan 5 hibával tud csak leírni.


A kérdező nyilván úgy értette, hogy optimális esetben aki diplomás, az magas szinten ért a szakterületéhez, képes önálló gondolkodásra, akár kutatások végzésére, valamint képes a fejlődésre. Nyilván ez nem minden diplomásra igaz (ismerve az oktatási rendszerünket), és ez egyáltalán nem jelenti azt, hogy ez csak a diplomások sajátja lenne, csak gondolom, a kérdező nem akart matematikai publikációba illő, minden részletre és kivételre kiterjedő megfogalmazást, mert naivan azt hitte, úgyis értik az olvasók, hogy mire célzott.

2016. szept. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó, de azért még egyszer elnézést kérek.
2016. szept. 3. 22:45
 14/17 anonim ***** válasza:

A munkahelyek döntő többsége pedig messze nem működik optimálisan.

A vállalatok nem képességeket, hanem kész tudást akarnak venni. Ezért van az, hogy akár egy szférán belül is egyszerre mutatkozhat munkaerőhiány és munkanélküliség. Mert óriási kereslet van a 10-20-30 éves munkatapasztalattal bíró munkaerőkre, de ezzel gyakorlatilag kész tudást vesznek, amihez ők hozzáadni már nem akarnak. Ahelyett, hogy munkatapasztalattól függetlenül azt vennék fel, aki a legrátermettebb (azaz nem kész tudást, hanem képességet vesznek), legfeljebb beleölnek még némi pénzt, ha valamilyen téren képzésre szorul. Nem is beszélve arról, hogy elősegítsék a további fejlődést. Ami a vállalatnak sem lenne utolsó szempont.

De a nagy büdös igazság az, hogy a vezető pozícióban igen gyakran arra alkalmatlan személyek ülnek, a cél pedig nem a fejlődés, hanem mindössze a saját zsebeik megtömése.

2016. szept. 3. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

"akkor miért hívják munkahelynek??!"

Ez az értelmes diplomás kérdése?

Azért, mert az a MUNKA HELYE.

Az nics a szóban, hogy az a tanulas helye!

Ha valakinek elég ismerete van a munkakör megfelelő ellátásához, pénzügyi hiba felesleges kepzesre költeni.

2016. szept. 3. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Fura diplomád lehet és érdekes munkahelyen dolgozhatsz. Én amikor végeztem, az első helyre fel is vettek ahova jelentkeztem, kb 2 nap után. Utána elegem lett a helyből és másfél év alatt jutottam el arra a pontra, hogy jelentkezzek egy másik helyre, ahova szintén egyből felvettek.


Mindkét helyen ha kérdeztem valamit, akkor válaszoltak. Nyilván maguktól nem fognak engem képezni, mert nem tudják, hogy mit nem tudok. Jó mondjuk az új helyre egy rossz szavam sem lehet, mert kb két hét után elküldtek egy továbbképzésre.


Mindenesetre nem igazán értem, hogy mire vársz. Ha valamit nem értesz, akkor kérdezz. Az én szakmám meg amúgy is olyan, hogy még 30 év tapasztalattal is lehetnek olyan kérdéses dolgok, amit meg kell mással beszélnem. Nem hinném, hogy a tiéd más lenne.

2016. szept. 4. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

A 16-os leírta, amit én nem mertem, nehogy megsértselek.


Ami az önéletrajzokat illeti, a tiéd mellett még rengeteg ember ugyanúgy beküldi. Igen, bunkóság, de egy nagyobb cég nem teheti meg azt, hogy mind a 100 embert egyesével felhívja, hogy bocsánat, de nem megfelelő. Mindenesetre, ha tényleg 1000 helyre küldted be és sehonnan nem jeleztek vissza én a helyedbe felkeresnék egy fejvadászt vagy valakit, aki ért az önéletrajzokhoz, hogy mi a hiba a sajátomba vagy újraértékelném az elképzeléseim.


Azért munkahely, mrt bejársz munkát végzel, ők meg fizetnek ezért. Ezenfelül nem kötelességük téged fejleszteni, főleg, ha amúgy nincs veled további terv, mert tökéletes vagy abban a pozícióban és úgy, ahogy vagy. Ha többre vágysz és ez olyan munkahely, ahol van lehetőség előrelépni, akkor bizonyítsd be nekik. Ötletelj, csillogtasd meg a kis tudásod, hogy lássák, te ennél többre is képes vagy és megéri veled többet foglalkozni. Ha csendben elvégzed az általuk kifizetett munkát és azt sem veszik észre, hogy létezel (az, hogy a főnököd az se tudja ki vagy erre utal) akkor ne is várd, hogy még plusz energiát fordítsanak rád.

2016. szept. 4. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!