Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahelyen mennyire kötözködn...

Munkahelyen mennyire kötözködnek a kollégák?

Figyelt kérdés
Például a boltban az eladók egymással, akik nem kedvelik egymást, akadnak ilyesmi gondok, mint az iskolában?
2016. szept. 8. 20:03
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
Nyilván csak sokkal gonoszabbak az emberek mint a suliban, és ez sajnos nem vicc. Ha beszélgetsz velük beilleszkedsz akkor hamarosan az lesz a gondjuk aztán kibeszélnek mindenkinek főnöknek stb, és ha egyszer valami rosszat mondasz már inthetsz is a munkahelyednek. -.- A másik kedvencem meg az amikor direkt ezért nem is beszélsz velük, és akkor meg azért b**nak ki a munkahelyről ,mert nincs benned meg a lelkesedés:D undorítóak tudnak lenni éppen ezért már vertem is már meg pár kollégámat, de nem segített a helyzeten...óvatosnak kell lenni az emberekel.
2016. szept. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Engem suliba állandóan szekáltak, mert különcködtem és most munkahelyen nem akarom, hogy lássák a gátlásosságomat.
2016. szept. 8. 20:13
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha azonos beosztásban vagytok, nem jellemző, ahhoz nagyon extrém kreténnek kell lennie valamelyiknek, hogy ne jöjjél ki vele jól.

Nálunk van egy idősebb pali, de már megszoktuk, van 5 lánya, mindenkivel kb úgy beszél, mintha a kisunokájuk lennénk...

Viszont a főnökök azok, de leginkább a kisfőnökök, és főleg az erre hajlamos agybeteg tetűk, akik ebben élik ki a perverziójukat, hogy éreztetik a hatalmukat az alkalmazottakon.

Inkább velük kell vigyázni, de én már eljutottam oda, hogy nem tudom elviselni, ha van főnököm. Előbb megyek el csövesnek, vagy erdőlakónak inkább....

2016. szept. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Minél primitívebb közegbe kerülsz, annál jobban tapasztalható a kötözködés. És indok sem kell hozzá, ha van kalapja akkor azért, ha meg nincs akkor azért. De van egy jó hírem, megtanulható hogyan kell kezelni és kivédeni az előemberek kötözködését. Röviden az a lényeg hogy ne járjon számukra előnnyel hanem lehetőleg minél nagyobb hátránnyal az ha nem megfelelően viszonyulnak hozzád. Egy példa: Ha valakit fekete báránynak szemelnek ki, folyton cseszegetik, majd az áldozat szó nélkül vállalja el a feladatokat és túlórákat mások helyett akkor nyilván megérte és továbbiakban is megéri a nullás IQ-júaknak az hogy tovább alázzák az áldozatot. De ha rájönnek hogy azért nem tesz jót velük az áldozat mert nem jól bántak vele, sőt ha még szívnak is emiatt, akkor megtörténik a csoda és nem fogsz szóhoz jutni a csodálkozástól hogy mennyire képesek nyalni és tisztelni téged. Sőt ha jól csinálod akkor a számlaegyenlegeden is meg fog mutatkozni a pozitív hatása, de még a közérzeteden és egészségeden is.

Mondok egy másik példát, de csak példa, ha valaki mondjuk hadsereghez kerülne és repülősök közé, akkor sem fogják cseszegetni ha csak biztonsági őri feladatot tölt be. Mert egyrészt nem primitívek, másrészt nagyfokú szellemi leterhelést is jelent a munkájuk, ki vannak fárasztva vagy inkább facsarva és nincs kedvük baromfiakhoz hasonlóan viselkedni hogy csípkedjék a leggyengébb csirkét.

Vagyis többféle megoldás kínálkozik.

2016. szept. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Pont úgy, mint a suliban, igen. Csak sajnos itt rosszabb a helyzet, mert amíg a suliból nem tud kirúgni az igazgató, mert nem vagy szimpatikus az osztályodnak, addig a munkahelyen könnyen előfordulhat, hogy azért rúgnak ki, mert nem voltál képes beilleszkedni a munkatársak közé. :( És ez nem is feltétlenül a te hibád. Simán lehet, hogy csak nem vagy szimpatikus a főnök kedvenc munkatársának, aki elkezd fúrni téged a főnöknél. Mielőtt észrevennéd, mi történik, már az ajtón kívül találod magad. Velem is volt ilyen. Utána rettegve jelentkeztem a következő munkahelyemre, attól félve, hogy itt is ez lesz. De szerencsém volt, mert ugyan itt is van egy munkatárs aki valamiért ki nem állhat és ott fúr, ahol tud, a főnök legalább normális és nem hallgat a gonosz hazugságokra meg pletykákra. Őt csak a munka érdekli, a munkámmal meg soha nem is volt gond, az előző munkahelyemen sem.
2016. szept. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem eddig a munkatársaimmal szerencsém volt mindig is, messze jobbak voltak, mint suliban az osztálytársak (azok éretlen, pletykás, pofátlan, gyerekes suttyók voltak sokszor). Viszont az 5 eddigi főnökömből 3 az ilyen "hogy ne legyél főnök" elrettentővideóba illene... az utolsó 2 a mostani cégemnél volt, és az egyikkel kezdtem, aztán ő alá beékelődött még egy...
2016. szept. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Én is azt tapasztaltam, hogy minél "lejjeb" vagy, annal inkabb jellemző. A betanitott munkák a legdurvábbak, ott egy az hogy az emberek nagy része egy tyúk tudatszintjén helyezkedik el, de mellette még ingerszegény környezetben is vannak, ráadásul versenyeztetve is vannak, mert a gyári munkában is, a raktári munkákban is 8-10óra, és legtöbbször még teljesítménybér is van. Ilyen helyeken nem marad más csak a pletyka, meg a feszültség levezetése a másik emberen. Dolgoztam és sajnos dolgozom is ilyen helyen. Tőlem nagyon nagyon sok energiát elvesz hogy egyáltalán érdemi kommunikációt sikerüljön folytatnom az ilyen egyedekkel. Közben persze folyamatosan próbálják éreztetni hogy ők a szemétdomb királyai :)

Irodai munkáknál viszont azt vettem észre hogy már sokkal kedvesebbek és kevésbé vannak elfoglalva a masik emberrek, egy az hogy hasznaljak az agyukat is a munkában, a másik hogy egy szinttel feljebb vannak azert agyilag es felfogják hogy ha nem is vagy szimpi akkor is ez egy munkahely, és össze kell dolgoznunk. Persze jobb helyekre is bekerülhetnek görén emberek, de én is inkább azt vettem észre hogy "jobb" helyeken többnyire a főnökkel van a baj, a kollegák összetartanak.

Míg alacsonyabb végzettséget igénylő helyeken a kollégák akár az őrületbe is tudnak kergetni...

2016. okt. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!