Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Van itt olyan aki olyan...

Van itt olyan aki olyan munkahelyen dolgozik ahol teljesítményértékelés van?

Figyelt kérdés
Pl. biztos van olyan munkahely ahol 3 havonta vagy fél évente a főnök vagy valamilyen vezető értékel, mondjuk személyesen. Én most találtam egy jó munkahelyet, normális a légkör, de megmondom őszintén ennek mi értelme van? Kicsit unalomból írtam ki ezt a kérdést egy fárasztó nap után, de ezt ki találta ki, és sok ilyen cég lehet Magyarországon? Totál pofára megy az egész, sok értelme nincs szerintem. Régebben is volt ilyen? Köszi.
2016. szept. 2. 18:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk van, és van értelme. A béremelés évente %-ban van megadva, -tól -ig....

Így mindenki tudja, miért annyi emelést kapott, amennyit. Szerencsére nem pofára megy.

2016. szept. 2. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én értékeltem, és a felettesem is értékelt. Annyi értelme volt, hogy kiderült, amit már mindenki tudott, kiben van kevésbé csapatszellem, vagy kreativitás, szakmai hozzáértés, ki nem képzi magát improduktív időben (unatkozik melóba), ki, hogy jön ki a kollégákkal ésatöbbi... Szerintem nem pofára megy... ha valakit lehúzol, te, mint felettes is rosszul jársz, mert utána azon kell dolgoznod, hogy feljavítsd a kollégát. Nincs panaszkodás a górénak, hogy de őt nem lehet, legfeljebb te nem tudod, és az baj :)
2016. szept. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

"Szerencsére nem pofára megy"


De szóval mondjuk ki, te most viccelsz?!

2016. szept. 2. 18:59
 4/7 anonim ***** válasza:

#3: Nem viccelek. Vezető vagyok. Ha pofára menne, a saját megítélésemet tenném tönkre. Ha pofára adná a béremelést, akkor a húzós kollégák elveszítenék a motivációjukat, a kevésbé húzósak meg jobban leengednének.

Ha egy vezető komolyan veszi a munkáját, ezt nem engedheti meg magának.

2016. szept. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
whatever!
2016. szept. 2. 19:47
 6/7 anonim ***** válasza:

én dolgoztam olyan helyen, ahol meg sosem értékeltek és nekem nagyon hiányzott


mert sosem tudtam, hogy most jó e amit csinálok vagy mi van


szerintem jobb időnként elmondani egymásnak, hogy mi a helyzet, így jobb viszony alakulhat ki a főnökkel


ha semmit nem mond az oda vezet, amit én is megéltem és végül ez miatt fel is mondtam

2016. szept. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálunk a teljesítmény értékelés előre meghatározott célok alapján történik és ez alapján kapunk bónuszt. Ez tulajdonképpen mérhető, nem pofára megy. Mivel nekem kb 200%-os volt a teljesítményem, kaptam fizetés emelést, amit rajtam kívül senki más nem a csapatban. De csak nekem lett magas az eredményem. Ezt nálunk három teljesen különböző vezető értékeli és dönti el, szóval ha egy ember nem is kedvel akkor se tud csak ő lehúzni. De nálunk ilyen pofára gyűlölködés amúgy sincs.
2016. szept. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!