Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Életem végéig ezen a munkahely...

Életem végéig ezen a munkahelyen kell maradjak?

Figyelt kérdés

27 éves vagyok, mérnökként dolgozom egy cégnél.


Ez egy kis cég, gyártó vállalat, sajnos igazából csak egy szórakoztató központ az idős tulajdonos-igazgató számára.


Régen ez több száz fős vállalat volt, mostmár alig 50 a létszám.


Ebből kifolyólag minden feladatkörre 1-1 ember van, vagy még annyi sem.


Pl. én csinálom a tervezést és a minőségbiztosítást meg én bütykölöm az informatikát is, de öntöztem már meg virágokat, vittem le szemetet, mivel takaritót is kb havonta 1x hiv az öreg. SPÓROLÁS. A bérem az átlagot sem éri el.


2,5 éve vagyok itt, ahhoz képest ez jónak mondható, hogy mindenki leghatározottabb véleménye volt, hogy SOSEM fogok kelleni sehova.


Ha felmondanék, akkor mégis mi lenne? Jönne egy ember ezért a csicska bérért és csinálná ezt az összetett munkát?


30 napos felmondási időmben tanitsam be? :D :D :D


Biztos lenne erre alkalmas ember, csak azt ez a cég nem fogja megfizetni :D


De akkor mégis mi van ilyenkor? Mert nyilván nekem az lenne a legjobb, ha el tudnék menni ettől a cégtől, de akkor mi lenne? Nem tán tönkremennének?


Igazából a terméknek van egy technologiája, amit magyarországon SENKI, europában is csak 4-5 másik cég csinál, de a termék maga hihetetlenül nagy jelentőségű.


És egy munkás volt, aki tudta csinálni az ezzel összefüggő munkát, de kapott érte valami 120 ezret havonta, és hiába kért emelést, nem kapott, fel is mondott.


Azóta meg ilyen alkalomszerüen jár be dolgozni, mostani órabére alapján 150ezer lenne a fizetése :D


Az öreg meg nyilván jól jár, mert tudja, hogy a rászoruló embereket igy olcsón tudja dolgoztatni.


Nekem mondjuk lenne pofám azt mondani, hogy felmondok öreg, aztán ha találsz valakit, akkor jövök neki segiteni, 20 ezres órabéren.


2016. aug. 27. 22:55
1 2 3
 1/27 anonim válasza:
100%
Nem kell felmondanod. De kozben kereshetsz uj munkahelyet, elmehetsz allasinterjukra, esetleg telenos allasinterjura. Es amikor van egy megfelelo akkor felmondasz. Ha megtalalod a megfelelo ceget ami pont olyan embert keres mint te, ok nem fognak fennakadni a 30 napos felmondasi idon, varnak rad.
2016. aug. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Oda mész ahova akarsz,nem vagy te megkötve...

Mért nem mész el autó gyárba?

2016. aug. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

Mai világban sajnos minden cég azt akarja, hogy akit felvesznek, az egyből tudjon mindent csinálni.


Sajnos amit ez a cég csinál, azt magyarországon senki más :D


azért nagoyn nehéz állást keresnem 27 évesen, mert ennyi idősen már sokkal többet várnak el az embertől, mint amennyire én jutottam ennyi idős koromra.

2016. aug. 27. 23:00
 4/27 A kérdező kommentje:

Pesten van lakásom, elég kellemetlen ha 100ezer elmenne lakhatásra...


legjobb esetben is kapnék 250ezer nettót.


NEM SOK MINDEN :(

2016. aug. 27. 23:01
 5/27 anonim válasza:
100%

Kicsit ellent mondasz magadnak. Nem fizetnek meg jól, nem is tetszik a munka, de mégsem akarsz megpróbálni néhány állásinterjút? Ne mondd, hogy tuti nem kellesz sehova! Bízz magadban! Az meg pozitívum, hogy szélesebb körben van tapasztalatod (tervezés, minőségbiztosítás, informatika).


Azzal meg már nem a te bajod lesz, hogy találnak-e valakit a helyedre, vagy sem. Nem miattad fognak tönkremenni!

2016. aug. 27. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Ha olyan egyedi dolgot gyártotok aminek kicsi a konkurenciája, akkor miért nem alapítasz egy saját céget? Tudod a know-howt, keresel befektetőket, megkeresel független gyárakat ahol bérgyárttatod az a valamit. Lehet tudni, hogy mit gyártotok még ha kürülírva is?
2016. aug. 27. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:

Nézd, egy dolgot feltétlen el kell döntened.

Mi a célod az életben? Az, hogy a téged kizsigerelő vállalat mártírja legyél, vagy az, hogy megbecsült szakember legyél, versenyképes fizetéssel, és mellette boldog(abb) élettel?


Ha az elsőt választod, lelked rajta. Legyél önként a vállalat mártírja, hagyd, hogy kihasználjanak, és menj tönkre abban, hogy kitartasz egy életképtelen cégnél. Aztán majd ha végleg bedől a cég, addigra tényleg annyira le leszel amortizálva, hogy olyan állapotban már nem fogsz kelleni sehova.


Vagy mondhatod azt, hogy én márpedig nem fogok tönkremenni éhbérért, ti szúrtátok el a rendszert, most oldjátok is meg.

Szép dolog, ha valaki igényes a munkájára, és lojális a munkahelyével szemben, de azért mindennek van egy egészséges határa. Akárhogy is nézzük, az ember az élete ébren töltött idejének kb. negyedét munkával tölti. Az pedig nem mindegy, hogy ezt élvezi-e, vagy pedig befásultan, megkeseredetten csinálja.

Egyszerűen nem érdemes az életedet, karrieredet alárendelni egy olyan cégnek, ahol egyébként rád majdhogynem eldobható alkatrészként tekintenek. Mert egyszerűen nem érdemlik meg, hogy az ember törje magát értük.

Az, hogy a hiányodat hogy oldják meg, az legyen az ő bajuk. A vezetés hibájából alakult ki ez a helyzet, akkor ők is legyenek azok, akik megoldják. Ha ők az alkalmazottak kizsigerelésén spórolnak, akkor vessenek magukra, ha mindenki lelép.

2016. aug. 28. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:

Miért érdekel téged, hogy a cég tönkremenne-e ha te már nem lennél ott? Ha már nem tőlük kapod a fizetésed, akkor nem mindegy, hogy tönkrementek-e?

Csak a kifogásokat keresed, hogy ne kelljen őket otthagyni, közben meg panaszkodsz, hogy sok a meló és kevés a fizu.

2016. aug. 28. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

Az a probléma, hogy egy eléggé magamnak való ember vagyok, és ez a legtöbb állásinterjúnál már a küszöbnél bukást jelent.


Egyetem után is másfél évig nem volt munkám, jelentkeztem 100-nál is több helyre, végül protekcióval lett munkahelyem, ÁLLAMI cégnél, türhető fizetéssel, de onnan egyszerüen kiutáltak, és elküldtek.


Utána meg lett ez a mostani hely.


Igazából több elönye is van a mostaninak.


-Pl nem utálnak az emberek.

-Ha beesek fél9re, az sem érdekel senkit.

-Meg délután 2-3 után már legtöbbször egyedül vagyok az irodában.

-Hallgathatok zenét.

-Mindig mindenhova elenged az öreg (vonathoz, orvoshoz, stb)

-Nem korlátoznak munkaprotokollok, mert azokat én határozom meg.

-Szellős határidők, egy termék piacra kerülése 2-3 honap, de esetenként ez még tovább 1-2 honappal meg van toldva.


(egyébként gyógyszergyártás gépészeti részéhez kapcsolódik a termék)


Persze ez a cég addig megy, amig az öreg képes bejönni nap-mint-nap. Ha lerobbanna, akkor teljesen egyértelmű, hogy bezárná. Romos, régi épületek, felujitást nem engedi az önkormányzat, csak bontást. Öreg irreális áron tartja a koceráját, megvenni nem fogja senki. A technologiát eladta kinaiaknak, abból szedett be pár milliárdot. De már a kinaiakat sem érdekli ez a cég, pedig régen nagy volt a haverság.


Magyar befektető is megvette volna, de az öreg fél év alatt megölte a kapcsolatot, egy 6 milliós számlán képes volt vérre menni az illetővel.


Munkakeresésemmel az a baj, hogy nagyon elkeserit, hogy Budapesten belül nem nagyon vannak munkák, mindenhol magas szintü angol tudást várnak el. Mint mondtam Budapesten van lakásom, nem vagyok hajlandó költözni.


Én meg tapasztalatból tudom, hogy a többség végtelenül gagyi angolt beszél. Őket mégis ki vette fel? :O


Az én angolom speciel átlag feletti, de nem tökéletes, az meg állásinterjún rögtön bukó, vagyis az én egyéb hendikepjeim miatt ezt már nem nézik el.

2016. aug. 28. 10:35
 10/27 A kérdező kommentje:
ja és tuloráznom sem kell.
2016. aug. 28. 10:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!