Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért jelent problémát a...

Miért jelent problémát a HR-eseknek az, hogy az egyetem mellett dolgoztam?

Figyelt kérdés

Az egyetem mellett végig dolgoztam, egyrészt azért, mert kellett a pénz másrészt pedig azért, mert fel tudtam venni úgy az óráimat, hogy heti 2-3 hétköznapot is tudjak dolgozni.

A múlt hét kedden voltam egy interjún ahol a HR-es szavaiból az jött le, hogy ő el sem hiszi, hogy dolgoztam az egyetem mellett, mert szerinte a legtöbb diplomás fiatalt úgy kell noszogatni, hogy menjenek már el dolgozni, így nem érti én miért dolgoztam volna.

Ma is voltam egy interjún, ahol elmondtam hol és mit dolgoztam már, mire megkérdezték, hogy hogyan volt időm mellette órára járni, a végén pedig gúnyosan megjegyezte az egyik HR-es, hogy ha ennyire elfoglalt vagyok ha van egyáltalán másra időm, akkor mondjam el mi a hobbim.

Miért ennyire meglepő, ha valaki már dolgozott és nem azért jelentkezik pályakezdőként egy állásra, hogy papírokat tologasson?

Érdemesebb lenne kiszednem az önéletrajzomból a tapasztalataimat? Talán jobb egy olyan önéletrajt, amiben csak a tanulmányok vannak feltüntetve plusz egy pár hetes szakai gyakorlat?


2016. szept. 12. 16:31
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem nem. Azért mert a HR-es még csak mamapicifiait látta eddig és egyetlen self-made-man-t sem, az szerintem az ő problémájuk, nem a tied.
2016. szept. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
55%

Találkoztam több olyan céggel akik nagyra értékelték azt hogy a gépészmérnöki diploma előtt szerelőként is dolgoztam és így is szereztem tapasztalatot.

De olyannal is akik azért nem vettek fel mert túlképzett vagyok. Nem is tagadták hogy nekik olyan valaki kell aki rá van kényszerülve arra hogy a hazai munkahelyet is elfogadja és ki lehessen használni. Míg én szerintük akkor húznám el a csíkot innét amikor csak akarom. Milyen igazuk volt. És még az otthoni saját jövedelemforrásaimról (saját találmány gyártása, szarvasgomba termesztés) nem is beszéltem nekik. Hát így nehéz lett volna kimosatni velem a zoknijukat. :))

2016. szept. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A hr-eseket fogja elsőnek falhoz állítani a forradalom :D Figyelj, ne foglalkozz velük, sőt örülj neki hogy ilyen ostoba kitartott korlátolt ribikkel teli munkahelyre nem vettek fel. Találni fogsz olyat hamar ahol értékelik a szorgalmat.
2016. szept. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
64%
Nem tudom. Általában örülni szoktak annak, ha valakinek van bármilyen hivatalos munkatapasztalata és nem az iskolapadból érkezik.
2016. szept. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
17%

Az a probléma, hogy ha végig dolgoztál az egyetem alatt, akkor nehezen képzelhető el, hogy komolyan vetted az egyetemet, nem mélyedhettél el az anyagban, csak gyorsan bebifláztad vizsga előtt a minimumot.


Ugyanez a probléma azokkal is akik duális képzésben vettek részt és mégis más cégnél akarnak később elhelyezkedni. Nyilvánvaló, hogy az egyetemi képzésük nem teljes értékű.


Ma már csak jól képzett embereket akarnak a cégek és tudják, hogy azt csak jó egyetemek normális képzésein lehet kapni.

2016. szept. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
És mégis miből fizesse az ember az egyetemet és az albérletet meg a megélhetését, ha nem dolgozza végig az egyetemi éveit? Ja hogy csak a milliomos elit kiváltsága hogy egyetemre járjon,el is felejtettem.
2016. szept. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Én sem értem ezt, ráadásul nem is olyan munkát végeztem, ami nem kapcsolódik a szakhoz (pl. nem tesco árufeltöltő vagy pénztáros voltam), hanem legutóbb például egy évig pénzügyi gyakornokként dolgoztam. Ettől függetlenül nem a vizsga előtt tanultam meg a minimumot, 4-es az átlagom, sőt nekem tetszett is, hogy a munka során nem csak pénzt gyűjtök, hanem látom a gyakorlatban a dolgokat, pl. kontroller, könyvelő, pénzügyi vezető munkája, esetleg ha valamit nem értettem a suliban akkor tudtam tőlük kérdezni. Az, hogy láttam a munkájukat sokkal jobban motivált a tananyag elsajátítására, mert láttam, hogy amit tanulok azt a gyakorlatban hogyan hasznosítják, mi értelme van.

Szerintem nem abból kellene következtetni a pályázó tudására, hogy mellette dolgozott-e, az szerintem sokkal gyanúsabb, ha egy 3,5 éves képzést 10 év alatt végez el, na meg ott van az is, hogy elég sok olyan embert ismerek, akit apuci, anyuci befizetett, átbulizza a féléveket és jobb esetben egy kettessel átesik a vizsgán.


Egyébként a múlt hét keddi interjú során egy HR-es munkára pályáztam (annyira nem vonz a szakma, de jelentkeztem erre is és behívtak), végeztettek velem egy feladatot is az interjú végén. A feladat az volt, hogy 4 anonim jelentkező önéletrajzát sorrendbe kellett tenni alkalmasság szerint egy adott állásra. Az interjúztató HR-es előre felhívta rá a figyelmemet, hogy valószínűleg nem fogom tudni jól sorrendbe tenni, de nem baj, mert a HR szakmát nagyon nehéz kitanulni, ha felvesznek akkor megtanítják a szakma csínját-bínját, hogy mire ő elmegy szülni (2-3 év múlva) addigra átvehessem a helyét.

Szerintem egy átlag ember is sorrendbe tudja tenni alkalmasság szerint a jelentkezőket, két jelentkezőnek nem volt megfelelő végzettsége, így értelemszerűen őket raktam hátulra, az egyik jelentkezőnek nem volt meg a nyelvvizsgája, így ő került a 2. helyre, végül az első tökéletesen megfelelt, így ő lett az első számú esélyes. Igen ám, de mikor a megoldást felvázoltam a Hr-esnek, ő rögtön lecsapott, hogy nem vettem észre: akit első helyre tettem Debrecenben lakik, így őt a valóságban be sem hívják egy győri vagy budapesti állásinterjúra, így ő rögtön kiesik a lakhelye miatt.

Felmerült bennem a kérdés, hogy mi van, ha az illető feltett szándéka a költözés, mert Debrecenben esetleg nem talál munkát vagy magánéleti okokból költözne. Erre a Hr-es csak annyit válaszolt, hogy ők ezt nem nézik, bevett szokás, hogy a távoliakat nem hívják be.


Tehát nekem a HR-esek furcsa gondolkodásmódja itt is felmerült, mindenesetre tanúság, hogy a lakhelyet inkább jobb nem beleírni az önéletrajzba.

2016. szept. 13. 17:24
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne állj át a sötét oldalra, ne legyél Hr-es . Nem neked való,mert benned úgy látom van emberi érzés és intelligencia.
2016. szept. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem fogok, igazéból fel sem vettek, de örülök is neki, mert nem hiszem, hogy jól éreztem volna magam ilyen emberek között, de elég zavaró, hogy egy céghez ilyen emberek útján lehet csak bekerülni. Egy apróbb "hiba", ami épp nem tetszik, legyen az túl nagy tapasztalat vagy túl kevés, esetleg messzi lakhely meg még ki tudja mi és ki is estél.
2016. szept. 13. 17:42
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Milyen idiótán bekötött HR-esek voltak ezek? Ilyen helyre nem is akarnék elmenni, hát ha kapásból a személyzetis ilyen sík, akkor milyen lehet a többi?


Nálunk kb. az egész szak dolgozott suli mellett és mindenhol előnyként vették ezt.

2016. szept. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!