Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Bejelentés az állampolgári...

Bejelentés az állampolgári jogok biztosánál mert nem engednek el szavazni? Milyen következménye lehet a munkaviszonyomra?

Figyelt kérdés

Biztonsági őr vagyok 12/24/48-ban dolgozom mikor hogy.

Okt 2-án a szavazás napján épp 24-ben vagyok. Szavazni így nem mehetek el. Hiába kérvényeztem a műszakmódosítást hiába kértem volna át magam más szavazókörzetbe ami közel van a munkahelyhez-semmi megoldás nem érdekli a céget. 24 és kész nem mész sehova.

Mivel se haldokló se beteg nem vagyok így mozgóurna kizárva.


Én meg bejelentést tettem az állampolgári jogok biztosánál hogy jogaimat korlátozzák. A biztos kivizsgálta panaszomat és írásban kötelezi majd a céget (1-2 napon belül) hogy igenis el kell engem engednie szavazni, meg kell oldania hogy legalább arra az időre legyen helyettesem módosítsa a műszakrendet. Csinál amit akar de nem korlátozhat engem a szavazáson való részvételben.


Vajon ki lesz ha pár nap múlva a cég megkapja a határozatot? Mely határozat persze rá nézve nem kötelező de ha nem hajtja végre akkor nem én, hanem az állampolg jogok biztosa küldi tovább az ügyet a munkaügyi és foglalkoztatási felügyelethez és átfogó munkaügyi vizsgálat lesz.


Szóval mi lesz a csörte vége?


2016. szept. 23. 08:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Kivágnak, mint a macskát sxarni. De szavaztál!
2016. szept. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%
És miért fontos, hogy elmenj szavazni? Egyáltalán nem számít.
2016. szept. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Ebbe ne menjünk bele. Nekem fontos jogom van hozzá vasárnap lesz a szavazás ami elvileg a munkaidőm szerint nem is munkanapom benn se kéne legyek és nem tudok megoldani vasárnap egy saját programot ami nem is munkanap?

Na ne már. Azért álljon meg a menet.

Lehetne szó másról is nem szavazásról.

Jogom van és élni kívánok a jogommal akár munkaügyi bíróságig elmenve is!

2016. szept. 23. 10:30
 4/9 anonim ***** válasza:
94%
Téged valószínűleg el fognak küldeni, a munkáltatónak egy kicsit megcibálhatják a bajuszát, nem tudom, bírságot szabhatnak-e ki, ezt egy munkaügyi jogász jobban tudja. Te viszont nem árt, ha máris elkezdesz másik helyet keresni, lehet, hogy ennél még jobbat is találsz, ha gáz van a munkáltatóval, ne sajnáld, ha vége az együttműködésnek.
2016. szept. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Jogodban áll munkát cserélni.
2016. szept. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 PresidentEvil ***** válasza:
100%

.

Ha az elv miatt csinálod, akkor igazad van. Jogod van szavazni és nem korlátozhatnak benne. Viszont ha eléggé felb-szod a főnökeid agyát, kirúghatnak. Persze nem emiatt, de találnak majd indokot. Ha viszont nem az elv, hanem konkrétan a mostani népszavazás tartalma miatt csinálod, akkor a nagy semmiért kockáztattad az állásodat.

2016. szept. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Igazából úgy vagyok vele hogy várom is h kirúgjanak mert ez egy olyan ügy lesz ami másnap már a bíróságon van azt garantálom és kezemben az állampolg jogok biztosának állásfoglalásával és a kirúgással nincs olyan bíróság ami ne meszelné el a céget.

Mert el fogok menni ki fognak rúgni ami jogtalan lesz + végkielégítés is járna amit persze nem akarnak majd fizetni + 1 ügyrendi pont a bíróságon.



Már eleve az marha érdekes lesz amikor a cégnek el kel majd magyarázni hogy én a fix H-P szerződésemmel mit kerestem volna eleve benn vasárnap és hogyan lett ez lepapírozva (túlóra különmunka pénz stb) mert persze ezekről a cégnek egy fia papírja se lesz a pénzről nem is beszélve. És ha már pénz akkor majd a nav is bekapcsolódik (majd én gondoskodok róla hogy bekapcsolódjon).,

2016. szept. 23. 13:31
 8/9 anonim ***** válasza:
41%

Amúgy ne bánd, ha kirúgnak. Ez is egy olyan munkáltató lehet, amit nem könnyez meg az ember.

Te meg hamarabb találsz ugyanilyen állást, mint ők egy olyan embert, akivel kölcsönösen elégedettek egymással.

2016. szept. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

"Ez is egy olyan munkáltató lehet,"


Ja. Miként 10ből 9 munkáltató oylan.

Ha nem 10ből 10.

2016. szept. 24. 12:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!