Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért az előítélet?

Miért az előítélet?

Figyelt kérdés
Tegnap volt egy állásinterjúm. A vezetővel előzetesen beszéltem telefonon, amikor megegyeztünk, hogy mikor megyek személyesen találkozni vele és a csapatával. Azzal fejezte be a telefonbeszélgetést, hogy ha bármi nehézségem van a helyszínre találással, hívjam bátran őt. Erre, amikor tényleg felhívtam, mert hosszas bkv-zás után elbizonytalanodtam a helyszín pontos helyével kapcsolatban, fel merészeltem hívni ezt az embert. Már akkor elég flegma volt a hangja és amikor találkoztunk, azzal kezdte, hogy a munkában is ilyen határozott vagyok (mindegy, milyen pozíció), mint a tájékozódásban. Válaszoltam neki, hogy nem a szomszédból jövök, (elég messze kerületből) ébár megnéztem a térképet, nem volt egyértelmű, mert elég eldugott kis utcáról volt szó. Innentől a szimpátiám is rohamosan csökkent. Később délután felhívott, hogy mégis meg tudják oldani és mást választanak. Ő maga végig elég flegma volt és beképzelt -de hát, az újonc fogja be a száját. Nem értem, miért ajánlja fel a segítségét, ha aztán én vagyok a hibás, ha tényleg elém kell jönni?! Nem vagyok se béna, se szerencsétlen, hozzátenném.

2016. okt. 5. 14:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom, ha a vezető flegma volt, viszont azt is el kell ismerni, hogy egy felnőtt embertől elvárható, hogy odataláljon egy megadott címre, ha ott fontos találkozója (a jelen esetben állásinterjúja) van.


Van google maps, vannak a mobilra telepíthető offline appok, szóval ha önállóan nem sikerült odatalálnod, akkor vagy nem készültél fel elég alaposan, vagy pedig nem vagy elég önálló.


Mivel kerületet említesz, feltételezem, hogy Budapestről van szó. Tehát ha neked megadnak egy címet egy számodra ismeretlen kerületben, akkor a rendelkezésedre álló erőforrások segítségével nem sikerül egyedül odatalálnod?

2016. okt. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mindenhova oda szoktam találni. Kivételesen az utca annyira el volt rejtve, hogy felhívtam ezt az embert, aki azt mondta, nyugodtan hívhatom, ha valami gond van. Hát, köszi.
2016. okt. 5. 14:58
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Mivel ő nem ismer, nem tudhatja, hogy te mindenhova odatalálsz és pont ez az egy cím fogott ki rajtad. Ő annyit látott belőled, hogy volt egy feladatod és azt sem sikerült önállóan megoldanod.


Egyébként ne bánd annyira, mert ezzel a főnökkel úgyis folyton konfliktusaid lettek volna.

2016. okt. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem bánom.

Sajnos, nem tudok olyan érzéseket mutatni, amit nem érzek, vagy urambocsá, "nyalizni".

2016. okt. 5. 15:21
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Elõtte való nap, oda kellett volna menned megnézni..Londonban dolgoztam sokáig ügynökségnél, szállodáról szállodára jártam felszolgálni. Volt térképem, de elõtte való nap feltérképeztem a terepet.
2016. okt. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hál' Istennek, ez csak egy részmunka lett volna.
2016. okt. 5. 15:28
 7/9 anonim ***** válasza:
81%
Te tudod egyáltalán, mit jelent az a szó, hogy "előítélet"?!
2016. okt. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Pont ugyanígy jártam, csak a cím egy pusztába vezetett. Ott álltam a semmi közepén és néztem, hogy most itt mi a sz*r van? Felhívtam a górét, kétszer is, hogy szerintem nem jó helyen vagyok. Majd vártam rá egy órát a megbeszélt helyen még, annyit késett. :D


Ő jól kiröhögött, elmondtam neki, hogy a google nem teljesen azt ismeri címként, amit megadott, azt mondta, hogy hát igen, ezt elfelejtette, de az becsülendő, hogy felmertem hívni. :D


Szóval kétféle hozzáállás létezik. Azt kell mondjam a mai világban az is becsülendő, ha felhívnak és elmondják, hogy nem téged választottak. :) Ha ezt nézed, egész pozitív a sztori. Lépj túl rajta és felejtsd el, nem ér annyit az egész, hogy ezen rágódj.

2016. okt. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Úgy értettem az előítélet szót, hogy: a főnök anélkül nem választott, hogy látta volna, hogy milyen ember vagyok. Ő maga felajánlotta, hogy segít megtalálni a helyet, ha gondom lenne, de ehelyett, amikor igénybe vettem a felajánlott segítséget, már kicsúfolt és emiatt eleve nem jól indultam. Hát, sajnálom, hogy így dobálózhat az emberekkel.
2016. okt. 6. 03:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!