Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti hány évesen kezdtetek el...

Ti hány évesen kezdtetek el dolgozni? (Ebbe beleszámit akár a diákmeló is)

Figyelt kérdés

19 leszek, de még egy percet sem dolgoztam, még diákmelón se voltam. Vagyis akkor dolgoztam két hetet, amikor szakmai gyakorlatra kellett mennünk, de ez végül is nem ugyanaz, mert még pénzt se kaptunk érte. És csak napi 4 óra volt..

Van pár osztálytársam, akik iskola mellett is dolgoznak, meg nyári szünetben is, amikor épp nem gyakorlaton vannak..És hozzájuk képest olyan életképtelennek érzem magam. Nekem eddig nem sikerült rávennem magam, hogy nyári szünetben elkezdjek dolgozni, mert örülök, hogy van kb 2,5 hónapom, amikor nem kell korán kelnem és minden nap tanulnom. És ha úgy vesszük, nyugdijas koromig ez a nyáriszünet volt az utolsó alkalom, hogy huzamosabb ideig nem kell semmit sem csinálnom, szóval akkor már nem rontom el azzal, hogy elmegyek dolgozni.

Év közben pedig az iskola miatt nem tudnék dolgozni, mert igy is 4 körül érek haza, ha még iskola után el is kéne mennem dolgozni valahová, mire este hazajönnék, annyira fáradt lennék, hogy nem is lenne energiám meg időm se tanulni.

Szerintetek gáz, ha valaki csak az érettségi után kezd el dolgozni és előtte semmilyen munkát nem végzett?

18L


2016. okt. 8. 16:16
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
24 évesen.
2016. okt. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Diákmeló 17 (nyaranta), igazi meló 21, amikor befejeztem a sulikat.
2016. okt. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

23 voltam, egyetem utan.


Kozben csak nyari gyakorlaton voltam, meg kozepiskolaban szakmai gyakorlaton, de az nem volt igazi munka.


Miert lenne mar gaz?

2016. okt. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

16 évesen pár napot dolgoztam év közben, de csak 2 órákat reggelente. Komolyabb munkám érettségi után lett, az egyetem második évében.

Szerintem nem gáz, ha az ember később kezd dolgozni, inkább az a szomorú, amikor a gyerekek korán rákényszerülnek. Leszámítva ha valaki olyan munkát talál, ami tényleg érdekli és szívesen foglalkozik vele. De azt az ember nem is érzi megterhelőnek :)

2016. okt. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
90%

Még általános 6-7ben jártam bringa szervízbe dolgozni. 2 honapért kaptam egy használt bringát. A munkám során megtanultam, hogy az adózás szívás, azt, hogy amit én 100 forintért veszek, azt 140 alatt ne adjam tovább. Megtanultam, hogy az új gazdagok nem becsülik a munkámat, a szegények, meg rendszeresen adnak borravalót, az igazán gazdagok meg verseny kategóriát vesznek, de még váltani sem tudnak a bringán. Szakmai dolgokat is tanultam, mint kereket fűzni, menetet vágni, kasszát kezelni, számlát írni, de az első egy hónapban csak takarítottam és mostam a bringát.

Azt is megtanultam, hogy munka néha büdös és nincs kedvem benni dolgozni.


Gimi elején diák munkát végeztem. Amikor megtudjam, hogy amit nekem adnak 400 forint az nekik 1500-2000 forint, megkerültem a szövetkezetet. 1000 órabért kaptam szórólapért 1999 decemberében. Havi 150 ezerért takarítottam napi 8 órában (WC-t és vért kizárva bármit) 2000ben. Építkezésen dolgoztam 800/orában képesítés nélkül 2001-2002 között. Az mókás volt, de hosszú távon nem bírtam volna. 2003-2004be segéd rendszergazdaként, havi 40et kaptam. Ebből kijött a szállás és a kaja napi 4 óra ment el vele, miközben tanítottak is.

Aztán egyetem alatt általában 90-100%os ösztöndíjam volt ami mellett nem kellett dolgozni. Egy projekt keretében fél évre kaptam 120 extrát. Egyetem utolsó 1 évét 2 évig csináltam napi 8 órás munka mellett. Mire végeztem, volt hivatalos 4 év munkaviszonyom.


Hozzá kell tenni, hogy nekem 16 éves koromban apám megígérte, ha 18 leszek kidob az utcára és eladja a fejünk felől a házat. Ezt 20 éves koromig hetente a fejemhez vágta. Ezért gyorsan megtanultam magamról gondoskodni.

Mai napig nem beszélünk. A diploma áradómra és az esküvőmre sem hívtam meg. Felőlem meg is pusztulhat, én őt látni nem akarom. Elég sokat segített abban, hogy ne akarjak gyereket vállalni.


35f

2016. okt. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
21 évesen kezdtem dolgozni egyetem mellett gyakornokként. Én ezt már kicsit későinek éreztem, viszont te 18 évesen még ne ezen aggódj. Ennyi idősen inkább csak azok dolgoznak, akik valamire gyűjtenek vagy otthon anyagi problémák vannak és sokat jelent az a havi +40 ezer is, amit a gyerek kap nyáron.
2016. okt. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szakmunkásképzőt is számoljuk, akkor 13 éves, és egy hónapos voltam. Ha az első állandó munkahelyemet veszem alapul, akkor 17. betöltött év + négy hónap.
2016. okt. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Érettségi után kezdtem el dolgozni, akkor töltöttem a 20.életévemet.

Tudtam,hogy érettségi után már felnőtt világ vár és dolgoznom kell és nincsenek szünetek.


Szerencsére tavaly sikerült letennem azt a szakmát amit szerettem volna, ebben az évben pedig úgy tűnik hosszú távon sikerült is elhelyezkednem benne :)


Én nem bánom,hogy nincs 2,5 hónapnyi szünet meg is kattannék itthon :D


8 órát dolgozok, szabadnapomon intézem a dolgaimat, szabadnapokon barátaimmal lógók, örülök,hogy nem kell tanulni, örülök,hogy szabad vagyok úgy mond, ha haza érek nem kell leülnöm házit írni,tanulni,hanem szinte azt csinálom amihez kedvem van :D

Ha szabadságon vagyok,mert ugye kötelező kivenni akkor se vagyok itthon hanem megyek oktatómhoz fejleszteni magam szóval igazából dolgozok akkor is.



24/L

2016. okt. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
#5 - a zöld pacsid mellett azért van még valamid, amire viszont apád tanított: a gondoskodás. Kemény leckék ezek, de hasznosak.
2016. okt. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim válasza:
0%

Irigyellek, hogy neked nem kell dolgozni mert mindent megkapsz :)

Én is szerettem volna otthon pihizni, de dolgoznom kellett egész gimis éveim alatt hogy legyen egy kis zsebpénzem, vagy új rucik suli kezdésre. Általában napszámban dolgoztam napi 9 órába, de bébiszitterkedtem is (ezt még most is) suli MELLETT is. Sajnos én nem engedhettem meg magamnak hogy henyéljek :)

2016. okt. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!