Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan kezeljük a primitív...

Hogyan kezeljük a primitív kollégát?

Figyelt kérdés
Kb. 5 ève dolgozom az adott munkahelyen. A kollegina, aki a szerződésem szerint nem a főnököm, de gyakorlatilag igen, gyesből visszatérve váltotta az előző kolleginát. Az előzőnek nehéz természete volt, de mindig egyenes volt, tanult, vezető típus. A mostani diplomával nem rendelkező, de "segget nyalni jól tudó" nőszemély. Ami a legrosszabb, hogy nem konfrontálódik, hanem általános iskolás módszerekkel "áll bosszút" úgy, hogy nem is tudom az okát. A minap a férje is beugrott hozzánk, az ovis gyerekük már ott volt, mert kiírta az orvos. Ordítozott az anyja a gyerekkel, aki sírt, én vígasztaltam. Majd a kolléganőm szólt, hogy menjek le én is ebédért. A férje addig a wc-ből mert vizet tett az asztalomra, amibe később én sajnos bele is ittam és észre is vettem, de nem szóltam, mert szinte sokkot kaptam. Ők meg csak röhögtek. Felnőtt emberek, elvileg egy vezető, hogyan intézheti így a konfliktust? Kérdezgetem folyton, hogy mit vétettem, de nem mondja. Ti mit tennétek a helyemben? Felmondanátok? Vagy szólnátok a nagyfőnöknek?
2016. okt. 16. 17:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért ez durva én biztos tennék valamit.Nekem is van rossz tapasztalatom sajnos.A probaidőm lejár ha nem változik a helyzet váltok.
2016. okt. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
úristen én nem vagyok egy indulatos, verekedős típus, de tuti hogy a fejére öntöttem volna az egészet. miért nem szóltál?? és mit csináltál hogy így állt 'bosszút' rajtad a férje?? honnan tudod amúgy h babráltak a vizeddel?
2016. okt. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

szerintem sok függ az adott helytől. de valami csinálnod kell az biztos.


gondold végig mi köt oda, milyen a szakmád, milyen könnyen találsz másik helyet. az biztos azzal nem vesztesz semmit, ha jelentkezel állásokra elmész interjúkra. mondj valamivel többet, mint itt keresel, hogy jól gyere ki a váltásból.


meg az kérdés milyen a helyzeted. nekem az tetszene legjobban, ha fölfelé jeleznéd a problémát. meg másokkal tudsz erről beszélni? ők mit gondolnak az illetőről? mekkora ez a cég milyenek a személyi kapcsolatok? arra azért számíts, hogy jó eséllyel tagad majd. de ez nem baj, mert azért úgy, hogy már ügy van belőle nem valószínű, hogy meri folytatni. de ha folytatja az tárgyilagosan jelezd megint. és közben keress másik helyet. előre ne mondj fel szerintem.

2016. okt. 16. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100% hogy wc-ből mert vizet ? láttad vagy honnan veszed ? ha igaz akkor a helyedbe a fejére öntöttem és összecsomagoltam volna a holmimat, ez lett volna az utolsó napom ott!
2016. okt. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Sajnos szinte lefagytam... annyira ledöbbentem, hogy igazából még most sem tértem magamhoz. Hogy honnan tudom, hogy onnan vette? Nyilvánvaló volt. Valamint nyilvánvaló az is, hogy a férjét csak rámuszította valamiért. Egyébként elég érdekes a hölgy... nem csak én állítom, többen is mondták már.

Ami valószínű, hogy ezt így nem fogom hosszútávon bírni és lépni fogok. Ahol ilyesmi történik, ott nem érdemlik meg, hogy ott dolgozzak. Folyamatosan képezem magam, biztosan sikerül rövid időn belül állást találnom.

2016. okt. 16. 21:53
 6/9 anonim ***** válasza:

Jó, de ne mondj fel, amíg nincs valami. Tök más úgy állást keresni lelkileg is, hogy jön azért egy összeg a számládra :) magabiztosabb tudsz lenni interjún is, lehet a másik cég szemében is másképp tűnsz fel úgy, hogy van egy állásod.


Azt találd ki jól, hogy kommunikálod a másik cégnek, hogy miért jössz el. Ne úgy jöjjön ki, hogy nem jössz ki a kollégákkal.

2016. okt. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
igazából simán beperelhetnéd veszélyeztetés miatt, de egy ilyen után minimum kirúgathatod, ha ügyes vagy...
2016. okt. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
utolsó: bíróságon nem biztos, hogy tudná bizonyítani.
2016. okt. 16. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Primitíven! Süllyedj le te is az ő szintéje.
2016. nov. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!