Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Betegállomány és szabadság...

Betegállomány és szabadság egymást követően - mi köze egymáshoz ezeknek? Ha épp a szabi előtt lettem beteg akkor most mégis mi legyen?

Figyelt kérdés

Hónapokkal korábban még a nyáron kértem és kaptam szabit az őszi szünetre (a gyerek miatt).

Szaros 3 nap egyébként az egész, H-K nem munkanap, Sz-P szabi lenne 3 nap.

Szóval meg is kaptam a szabit, de úgy alakult hogy ledöntött a lábamról egy betegség, melyből kijövőben vagyok de a héten még nem megyek (betegállomány orvosi igazolás stb van).

És ugye az a helyzet hogy lefújták a szabimat mondván nem fogok játszadozni a betegállománnyal.

Mert épp akkor ér véget a betegállomány amikor a szabi kezdődik (a főnök szerint!!)

Mert ugye héten péntekig vagyok betegállományban és jövő hét szerdától szabin. Mivel a kettő között munkanap nincs így a főnök nagy ésszel kitalálta hogy „játszadozok” a betegállománnyal és a szabi meghosszabbításáról szólt az egész.

Szóval a hónapokkal korábban lekötött szabi lefújva nem mehetek.

A családom meg támad hogy mekkora egy puhap---ocs vagyok hogy nem mondom a főnöknek hogy lekötött családi utazásunk van erre az őszi szünetre és mondjam meg a főnöknek hogy ez nem így megy.

De ők meg nem fogják fel hogy ezen a munkahelyen ez bizony így megy. Ha a főnök azt mondja hogy nem, akkor nem.


De hát voltaképp mi köze a szabinak és a betegállománynak egymáshoz?


2016. okt. 27. 08:31
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
75%
Igazából semmi, csak a főnök g*ci.
2016. okt. 27. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Te is tudod, hogy nagyon sokan játszadoznak a betegállománnyal-szabival, különösen, ha ez tanítási szünetre esik.


Ezek szerint éppen most vagy beteg. Gondolom, ez látszik is. A békesség kedvéért én bemennék a munkahelyemre személyesen megbeszélni ezt a a főnökömmel. Látja majd, hogy beteg vagy.

Egyszerű ez és igen meggyőző.

2016. okt. 27. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Én meg azt nem fogom fel, hogy hogyan létezhet egyáltalán olyan eset, mint amit leírtál. Felnőtt embereket miért kell ilyen szinten gyereknek nézni és kezelni?

Másrészt aki foglalkoztat valakit, annak tudnia kell, hogy ez benne van a pakliban.

2016. okt. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

nem kell ebből ekkora ügyet csinálni. Felhívnám a főnököt, megkérdezném, hogy akkor áll a jövő heti szabi. Ha azt mondja, hogy nem, mert most voltál beteg, akkor azt mondanám, hogy jövő héten is beteg leszek. Majd köszönés nélkül letenném a telefont!


Ha kirúg ezért, rúgjon, ilyen f*s munkahelyet 1 hét alatt találok másikat.

2016. okt. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

" Látja majd, hogy beteg vagy. "


Azért te is marha érdekes egy figura vagy.

A főnök látja hogy beteg vagyok? Miért mi ő orvos?

Ha ő úgy látja beteg vagyok csak akkor vagyok az ha ő nem látja akkor nem?

Sztem egy főnöknek ahhoz van köze hogy betegség jelentve lett-e időben és orvosi papír van-e.

Összes többihez semmi köze.

Nincs joga kétségbe vonni illetve van joga csak nem így.

Ha csalást gyanít van annak hivatalos útja el kell menni a TB-hez és vélelmezett TB-csalás miatt bejelentést tenni.

De ez az óvodás szintű szemétkedés ez pitiáner és szegénységi bizonyítvány.

2016. okt. 27. 10:20
 6/24 A kérdező kommentje:

"ilyen f*s munkahelyet 1 hét alatt találok másikat."


Na ebben viszont nem vagyok biztos. Ill másik oldalról ugyaniylen szart találnék csak azt meg minek.

2016. okt. 27. 10:21
 7/24 anonim ***** válasza:
Mivel nem fix szabadság ezért átrakhatja máskorra, ez ilyen sport.
2016. okt. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

"ezért átrakhatja máskorra, ez ilyen sport."


Aha. De te is kihagyod a történet másik felét.

Igen, joga van a szabit átrakni sőt már folyamatban levő szabiról is berendelhet.

DE!!!!!

Az is benne van ám a pakliban (ld jogszabály) hogy ezt csak kivételesen fontos gazdasági érdekből teheto melyet bizonyítania is kell (vagyis nem elég az hogy benyögi bejössz és kész!!!)

ÉS!!!!!!

A munkavállaónak az ÖSSZES ezzel kapcsolatos kárát kiadását téríteni kell.!!!


Ha én lekötöttem egy hárommilliós luxusutat mondjuk és ez emiatt elúszik a cégnek az utolsó fillérig ezt állnia kell. Kellene.

persze az ilyen hely mint ez is egy fillért se ad.

2016. okt. 27. 10:28
 9/24 anonim ***** válasza:

Biztos voltam benne, hogy nem látszik rajtad a betegség nyoma sem. :D

Szóval, kamuzol és szidod a főnököd, kikéred magadnak, ha valaki javaslatot mond, közben be vagy tojva hogy mi lesz veled.

Könyörülj meg rajtuk, mondj fel, nincs neked szükséged ilyen sz..r munkahelyre, keress olyant, ahol elviselnek majd.

Hidd el, a jelenlegi munkahelyeden örülni fognak neki, hogy kedves és kompromisszumkész természetedet mások élvezhessék majd.

2016. okt. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

"mondj fel,"


Eszem ágában se. Miért is tenném? Rúgjanak ki és perkálják az Mt szerinti végkielégítésem.

Ha már elválok a munkahelytől hülye lennék én eljönni. Küldjenek csak ők + még fizessenek is.

2016. okt. 27. 12:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!