Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szégyen ránk nézve ami történt...

Szégyen ránk nézve ami történt, vagy ne gondoljam túl ennyire?

Figyelt kérdés

Egy kollégámmal ma behívattak minket egy szembesítésre, miszerint párszor előfordult hogy szakszerűtlenül "szolgáltuk" ki magunkat a munkavédelmi eszközös automatából.

Az egész ott kezdődött hogy nem adta ki a saját belépőkártyánkkal a gép amire szükség volt így kézzel kiszedtük, viszont a kamerával mit sem törődve, gondolván úgy sem lesz belőle ügy és eleve pár hónapja épült épületben lehet be sincs üzemelve, azonban lebuktunk a mai nappal, pedig ma sem lehetett használni a kártyánkat.

A műszakvezetőt meg általában úgy kell keresgélni... Ám néha amikor pont elcsíptük jeleztük neki a gondokat, és ide adta az Ő belépőjét, hogy vegyük le ami kell.


Lopásnak állították be a dolgot a hr-en a személyügyi alkalmazottak, ezt megerősítette az igazgató helyettese is. Viszont mellettünk szólt hogy jól dolgozunk, járunk rendesen, én tavaly lenyomtam egy egész évet szabadság nélkül, de decemberre teljesen kiírtak így nem dolgoztam.

Nem balhézok bent senkivel, bár azt hozzátették furfangos vagyok, legalábbis az észjárásom.


Végül is csak ezekért nem küldtek el ma a cégtől mert 3 évet Ők sem így szeretnének lezárni, egy esélyt kaptunk, de úgy érzem meg lettünk bélyegezve a vezető helyettes szemében, pedig fiatalos gondolkodású és nincs is korban messze tőlünk 37 éves, én 24.

Illetve diszkréten volt kezelve mert amikor szólt a műszakvezető nekünk hogy mennünk kell mert hívnak, Ő sem tudta hogy mi a dörgés, csak utólag mikor már lecsengett, és erről csak ott fent tudnak 2en, sima dolgozók nem.

Maradt az írásbeli fegyelmi.


2016. okt. 27. 19:39
 1/9 anonim ***** válasza:
En nem ertem az elejet. Elvettetek a cwg tulajdonat vagy sem? Ha kivetted benti hasznalatra a gepbol, ami a benti munkadhoz jar, az miert lenne lopas? Ha viszont lopas tortent, akkor extran jofejek voltak, hogy nem rugtak ki es jelentettek fel a rendorsegen.
2016. okt. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha igazolni tudjátok tényekkel a történteket, akkor munkaügyi bírósághoz kell fordulni.
2016. okt. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem mondanám lopásnak csak, kézzel vettük ki a gépből ami kellett. Viszont ők, lopásnak rótták fel, és mondták hogy most jöhetnénk a feljelentéssel stb....
2016. okt. 27. 19:59
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ostoba erőfitogtatás. Félnetek kéne, jajjajjajj... Oké, ne túrjátok ki kézzel ezentúl a cuccot, de igenis menjetek felfelé, míg meg nem oldódik ez. És rójátok fel nekik, hogy hatalmasra fújták a semmit legutóbb is, a munkavédelmi eszközök nem megilletnek, hanem kötelezőek mindenkire, és ha egy ellenőrzést kaptok, titeket is elővesznek, ha nem használjátok az eszközöket. Hadd fossanak az ütődöttek.
2016. okt. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Tök 8 mit mondtok, ti vagytok a rosszak.


Ez van, sz@rni rá. Nem kaptatok semmit.


Legközelebb ha nem ad a gép munkavédelmi eszközt egyszerűen ne dolgozzatok! bár kkor is ti lesztek a hibásak

2016. okt. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 dellfil ***** válasza:
71%

Lehet, hogy én értem félre, mert nem fogalmaztál egyértelműen.

Tehát a szituáció:

A cég dolgozója nem jut hozzá legálisan a kötelezően használatos munkavédelmi eszközhöz, ezért kiügyeskedi az automatából, hogy dolgozhasson legálisan, azaz ne kapjon büntetést munkavédelmi előírások megszegésért. Ezért büntetéssel fenyegetik. Ha meg nem veszi fel a munkát, mert betartja a szabályt, hogy munkavédelmi felszerelés hiányában nem dolgozhat, akkor azért büntetik, hogy miért nem dolgozik, csak lóg... :DDD

Tipikus 22-es csapdája szituáció.

A cég részéről ügyes "falhoz állító" taktika. így lehet zsarolhatósági helyzetbe hozni a dolgozót. Ami a jelen esetben meg is történt. A cég spórolni igyekszik, a legízléstelenebb módon. Kioszt teljesen jogtalan, igazságtalan aljas módon fegyelmiket, hogy a juttatásokat megspórolhassa. (Broáff...)

Nem lopás amit csináltatok, legfeljebb pazarlás. Az automaták célja alapvetően az lenne, hogy gyorsan, és plusz munkaerő bevetése nélkül hozzájussatok a munkavédelmi eszközökhöz. És csak a kellő mennyiségben.

Ha nem viszed az öltözőbe, nem viszed ki, nem lopás!

Ne te szégyenkezz, hanem a hányadék "főnökeid" szégyelljék magukat. De nagyon...

Valószínű persze, hogy képtelenek ilyesmire, mert egyre több közöttük a pszichopata beállítottságú... egyén. Majdnem embert írtam. :D

A jóhiszemű, becsületes emberek a lábtörlőik.

Folytatnám még oldalakon keresztül, de ez már nagyon off... :D (És a mocskolódás sem segít, nem is a "stílusom", csak nagyon berágtam. Sok hasonló esetet éltem át, velem, és kollégákkal történtet is. No ezért...)


dellfil

2016. okt. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is megakadt a szemem ezen, pontosan, hogy az utolsó leírta. Ha nem veszitek fel a munkát a munkavédelmi eszközök hiánya miatt az a baj. Ha megpróbáljátok felvenni, akkor pedig az.

Én mit tennék? Mostantól minden egyes esetben jelezném a közvetlen főnököm felé és kérném, hogy oldja meg a problémát. Ugyanakkor jelezném a munkavédelmi vezető felé is a problémát, hogy nem megfelelően működik a gép és ez akadályoztatja a biztonságos munkavégzést, pont. Ha nem tudjátok megszerezni a felszerelést, megtagadnám a munkavégzést és mindezt teljesen jogosan tenném.

2016. okt. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Van arany középút egyébként, számtalanszor alkalmaztam már. Példa: füldugó. Van az az automatás szivacsos idiótaság. Egyszer dolgoztam okos multinál, aki nem azt adta. Adott inkább egyetlen darab rugalmas műanyagból állót, ami két darab, három gumiharangból álló, jól fogható nyelű füldugó, anyagából nem túl vékony szállal összekötve. Élelmiszeripar volt, ésszerű volt jól használhatót, könnyen tisztán tarthatót (tehát nem szivacsot, nem madzaggal összekötöttet, főleg nem mindkettőt, főleg nem össze se kötöttet) adni. Azóta magamnak veszem 550Ft-ért a helyi munkaruhaboltban kettesével, és váltva viselem, naponta tusolva az aktuálissal (rendesen átmosom tusfürdővel kétszer alaposan). Tiszta, semmi baj vele, rossz esetben is majdnem egy évet kibírt egy-egy pár ilyen. És nagyon nagy pofával mondom igazgatónak, bárkinek, hogy én nem sajnálok 550-et darabjára, kábé egy év az élettartama, naponta 2-3Ft, otthonra is ez marad, mert nincs értelmesebb. Tehát egyék meg és f*ssák ki a retkes olcsó okádékot, amit adni méltóztatnak helyette, és költsenek rá naponta kétszázat, majd spóroljanak rajta amennyit tudnak, és várják el, hogy hozzak saját eszközt effektive fillérekért...


Nagyon hosszú időre el tudja napolni az okoskodási kedvet egy-egy ilyen icipici ténykupac.

2016. okt. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Az nem derült ki, hogy mi történt a védőeszközzel. Ha kivették és az öltözői szekrénybe tették, az jogilag lopás → jogos a fegyelmi.


dellfil válaszából:

"Az automaták célja alapvetően az lenne, hogy gyorsan, és plusz munkaerő bevetése nélkül hozzájussatok a munkavédelmi eszközökhöz"


Ez nettó baromság!

Az automaták felöltése igen munkaigényes. Ha a gyors, munkaerő igény nélküli kellene, akkor a cuccot kitennék egy polcra, ahonnan bárki vehet.

A védőeszköz automaták azért vannak, hogy a kiadást nyilvántartsák. Egyrészt ezzel visszafogják a felesleges felhasználást (hazavitelt százasával), másrészt igazolja hatóság előtt, hogy a dolgozó hozzáfért a védőeszközhöz.

Ezt régebben kiadási naplóval kellett megoldanunk.


Ha a kérdező nem tudott kivenni védőeszközt, erről kötelessége lett volna értesíteni a felettesét, és tőle utasítást kérni, hogy mit csináljon. Ha annak engedélyével szedi ki ezek után az eszközt "kézzel", akkor nem lett volna belőle ügy. Mivel ismétlődő eset volt, lehetett volna általános eljárásra utasítást kérni.

dellfil fröcsögve fikázza a főnököket, pedig egyértelmű, hogy szabályszegés történt, amelyet gondolkodva cselekvéssel meg lehetett volna előzni. Könnyű másra mutogatni, és tagadni a saját felelősséget.

2016. okt. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!