Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hány nap szabadságot igényel...

Hány nap szabadságot igényel az év utolsó két hetében otthon lenni? Szerintem 6-ot de a főnök szerint ne gondoljam hogy két hétre eltűnök! Hol két hét ez?

Figyelt kérdés

Nézzük. Az év utolsó két hete.

Dec 21-22-23. munkanapok 3 nap szabi

24. ledolgozva 12-én nem kell szabi

25. ünnep nem kell szabi

26-27 hétvége

28-29-30. munkanapok 3 nap szabi

31. ledolgoztatják majd januárban egy szombaton nem kell szabi (ld munkanap áthelyezések)

Jan 1. ünnep nem kell szabi

2-3. hétvége


Szóval 6 nap se több se kevesebb.


A főnök meg azt ugatja hogy ne gondoljam hogy eltűnök majd két hétre. Nem két hét hanem 6 nap, azt vegyük bele a szabadságba ami ténylegesen az, a hétvégét meg ünnepet AZT NE VEGYÜK már bele, mert ha belevesszük a hétvégét akkor minden héten 2 napot szabin vagyunk…. Nonszensz.


Csak azért kérdem mert azt tervezem hogy ezt amit itt leírtam az orra alá dugom hogy na akkor számoljunk. Van 15 nap szabim benn még és év vége van, hogy is van az hogy nem vehetek ki 6-ot a 15-ből???? Mikor vége az évnek és át nem vihető ki nem fizethető a szabi az új Mt szerint?


Csak ugye biztos jól gondolom amit leírtam?


2015. dec. 8. 08:26
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
55%
Ilyenkor meg szoktak betegedni.
2015. dec. 8. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

Na ez lenne a következő. De sajnos láttam mi történt azzal a kollegával aki szintén nem kapta meg a szabijait és beteg lett. Ahogy visszajött még abba is belekötöttek hogy veszi a levegőt egyik fegyelmi másik fegyelmi szándékosan hanyag munkavégzés mint indok azonnali hatályú elbocsátás.

Itt nem szaroznak.

2015. dec. 8. 08:31
 3/28 anonim ***** válasza:
50%

Sajnálom :( Én is év végén szoktam kivenni a megmaradt szabikat. Most is a utsó két hétben otthon leszek.

Csak nálunk szerencsére ez nem gond, nem szólnak érte.


Egyszer volt, hogy annyi szabim maradt, hogy egész decemberben nem kellett volna dolgoznom. :) De azért be kellet jönnöm valamennyit, mert nem volt, aki megcsinálja a munkámat :S


A főnöködnek mi a baja konkrétan? Kevesen vagytok? Nem menne a munka? Vagy csak féltékeny, hogy otthon lehetnél két hetet? :)

2015. dec. 8. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
Akkor viszont érdemes másik munkahely után nézni. Amúgy melyik cég ez? Jöhet priviben is.
2015. dec. 8. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 Andizsuzsi ***** válasza:

dec. 31 nem lesz áthelyezett munkanap, csütörtök.

Szóval 7 nap.

2015. dec. 8. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:

"De sajnos láttam mi történt azzal a kollegával aki szintén nem kapta meg a szabijait és beteg lett."


Már nem azért, de gondold bele magad a kollégái helyzetébe. Egy karácsony azért nem totál váratlanul szokott érkezni, sokan, ha akkor kapnak szabit, akkor előre betervezik, mikor hívnak vendéget, mikor mennek ők vendégségbe, mikor utaznak el, stb., és akkor a terveikbe az utolsó pillanatban belerondít valaki egy kamubetegséggel. (Nem karácsonykor ugyan, de hallottam olyanról, aki a férjével a 20. évfordulójukra tervezett, előre lefoglalt utazást kellett, hogy lemondja, mert kolléganő hirtelen kiíratta magát betegnek, hogy a kislányát kísérje valami versenyre...)


Előző munkahelyemen nálunk is volt egyébként, aki évek óta mindig befoglalta a karácsony-újév, az október 23-november 1 közti napokat plusz az összes nemzeti ünnep miatti hosszú hétvége előtti vagy utáni napot, és a főnök elnézte neki...


Barátnőméknél meg olyan is van, aki év közben alig vesz ki szabit, aztán decemberben elkezdi játszani a mártírt, hogy neki kötelesek kiadni a szabadságot, mert egész évben nem ment... hát francokat, pár évente mindenkire sor kell, hogy kerüljön a karácsonynál, nem lehet így einstandolni.

2015. dec. 8. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 acelsziv ***** válasza:

7 nap

Nekem is annyi kellett

2015. dec. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

Jó akkor 7.

Ezen nem veszünk össze. Tök mindegy egyébként mert nekem 15 napom van benn, így tök mindegy 6 vagy 7.

Már csak azért is mert se a 6-ot se a 7-et nem kapom meg, de még 1-et se.

2015. dec. 8. 11:05
 9/28 anonim ***** válasza:

1-et sem? Az durva.

De mi az indoka?

2015. dec. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

Attól tartok nem érted ezt a céget. Meg a hozzá hasonló "kiskirályságokat" hazánkban. Itt nincs indok. Nem mész mert azt mondtam és pont.

Ezzel érezteti a főnök az erőviszonyokat hogy te a dolgozó csak egy semmi kis szar vagy akit 5 perc alatt kirúg ha akar. Nem ugrálhatsz neked a szabadság az nem jár, azt nem megszolgáltad, hanem ha kapod akkor örülhetsz ha nem akkor kussolj és ne ugrálj ne kérd, mert hogy jössz te ahhoz. Örülj hogy itt lehetsz és dolgozhatsz.

Így gondolja a főnök.

2015. dec. 8. 11:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!