Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Érdemes megpróbálnom a kasszás...

Érdemes megpróbálnom a kasszás munkát, ha nagyon rosszul bánok a számokkal?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egyetemistaként diákmunkát keresek (külföldön), és a kasszás/árufeltöltő munkakör az egyik legkézenfekvőbb, mivel fix jövedelem és kiszámítható munkaidő. Szívem szerint csak árufeltöltőnek jelentkeznék, de azt önmagában nem igazán keresnek, inkább vegyesen kasszás munkakör mellé.


Kérdésem az: ha világéletemben szörnyű voltam matekból és nagyon rosszul számolok fejben, illetve bizonytalan vagyok számokkal, azért érdemes még megpróbálni egy kasszás munkakört? A nyelvet beszélem felsőfokon, de kicsit attól félek a hétköznapi beszédet nem érteném meg. (német nyelv)


Akinek van kasszásként tapasztalata, megosztaná velem? Milyen szempontból megterhelő, mennyi idő alatt tudott beletanulni, mennyi ideig tanították stb.?


Köszönöm előre is!


2016. nov. 6. 19:00
1 2
 1/12 anonim válasza:

Nézd, mindent be kell ütnöd, a gép pedig szépen kiadja mennyit kell visszaadnod, de ha annyira nem tudsz a pénzzel bánni, hogy tudod, hogy biztosan elszámolnál, lehet nem ez a te munkád. Amikor többszázezer, vagy millió forintnyi összeg fut át a kezed alatt, nem egyszerű nem hibázni, ha nem figyelsz oda eléggé.


Esetleg gyakorolj; Szerezz be valamennyi aprópénzt, esetleg nagyobb bankjegyeket is, és random összegekből adj vissza.. Teszteld milyen gyors vagy, pontos, stb.

2016. nov. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Számolnod nem igazán kell, mivel a gép kiírja a visszajárót.

Ha azzal is gond van, hogy kiszámold a pénzt, akkor semmiképp se menj pénztárosnak. Mit jelent, hogy bizonytalan vagy a számokkal?

Jól gondold meg, mivel ha hiány lesz, akkor be kell fizetned.

2016. nov. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors válaszokat!


Második: azt értem alatta, hogy az átlag embernél sokkal lassabban végzem el az alapműveleteket fejben, és ha pl. 33.41 eurót kéne visszaadnom, akkor amit érmében kell visszaadni (pl. itt a 3 euró 41 centet) annál nagyon koncentrálnom kéne hogy ahogy veszem ki sorban az érméket (2 eurós, 1 eurós, 2x20cent, 1 cent) közben ne veszítsem el a fonalat.

Nem tudom mennyire érthető így, remélem azért kb. el tudod képzelni mire gondolok.

2016. nov. 6. 19:16
 4/12 anonim ***** válasza:
94%

Manapság már a kasszánál számolni nem nagyon kell. Monitoron jelzi a végösszeget. A kasszás beírja, hogy mennyi pénzt/utalványt ad a vásárló és a gép automatikusan kiírja a visszajáró összeget. (pénzt meg gondolom csak tudsz számolni...)

Ami gondot jelenthet, hogy sok helyen a vonalkód nélküli termékeknek (leggyakrabban péksütemények) saját kódja van, amit te ütsz be a gépbe. Általában van a kasszánál lista, de illik fejben tartani (idővel rögzülnek a gyakori termékek, pl. kifli, zsemle, kakaós csiga) mivel a kasszánál a gyorsaság sokat jelent és nem nézik jó szemmel, ha a listában kezded el perceken keresztül bogarászni a zsemle kódját.

Legalábbis itthon ez a helyzet, külföldön nem tudom. Viszont német nyelvet említettél, ezért gyanítom, hogy olyan országról lehet szó, ahol elvárják a kasszástól a precizitást és a gyorsaságot.

A beletanulás nem nagy dolog. Pár nap alatt belejön az ember. Amit fejben kell tartani, az hónapok alatt berögzül. Olyan szempontból megterhelő, hogy minden vásárlóval kedvesnek kell lenni mindig, minden körülmények között (németek biztosan komolyan is veszik). Mindenkinek van rossz napja és előfordul, hogy kicsit kötekedőbb a vásárló, neked akkor is mosolyogni kell, ha legszívesebben sírnál. Szóval birkatürelem kell hozzá. Legalábbis számomra ez volt a legmegterhelőbb. Mindig inkább szellemileg voltam fáradt, mint fizikailag.

2016. nov. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
39%
Nem és nem. Amikor aprót kell váltani, leszámolni nap végén, kajajegyekkel bűvészkedni, sztornózni menet közben... felejtős.
2016. nov. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
a pénz visszaadásnál megpróbálhatod, hogy előbb magad elé teszed ki az érméket, hogy lásd mit/mennyit vettél ki, majd utána a vevő kezébe, vagy a tálcára, de egy idő után ez is rögzül, csak ne kapkodj, ne idegeskedj
2016. nov. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"fix jövedelem és kiszámítható munkaidő."

Ha-ha-ha...

Ahogy azt te elképzeled...

2016. nov. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

# 4/7

Nem mindenhol van ám kódos rendszer, és a benyelt hamis pénzeket, utalványokat is a kasszással fizettetik ki...

2016. nov. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek!


Ausztriáról van szó egyébként.


Igazából az az érzésem, hogy otthon meg mernék próbálni egy pénztáros munkát, mert valahogy magabiztosságot ad hogy értem amit mondanak.

Viszont itt úgy érzem magam mintha teljesen hülye lennék a német nyelvhez, és ez a fő ok ami miatt nehéznek érzem a munkakeresést. Nagyon is jól beszélem a németet és a Hochdeutschot meg is értem minden gond nélkül, de az a baj hogy amikor valaki dialektussal beszél hozzám az olyan mintha kb kínai lenne és olyankor úgy érzem teljesen értéktelen a nyelvtudásom és én vagyok a hülye hozzá.


Persze tudom, hogy ez természetes és nem az én hibám ha valaki más beszél érthetetlen dialektussal, de mégis azért hülyének érzi magát az ember mikor 12 écig tanult egy nyelvet és nem érti amikor szólnak hozzá.

2016. nov. 6. 19:31
 10/12 anonim ***** válasza:

Egy kicsit túl parázod ezt a dolgot.


Nem tudom pontosan hogy is megy sógoréknál ez az egész dolog, de én azt tapasztalom, hogy náluk nincs "sarki kisbolt" rendszer. Inkább szupermarket/diszkont áruház rendszer van a legtöbb helyen. Diszkont pl. a Lidl/Aldi/Penny, Szupermarket a Spar/CBA/(kis)Tesco. Feltételezem hogy ilyen helyre fogsz jelentkezni.


Ahogy azt feljebb írták a kasszázás inkább szellemileg fárasztó, mintsem fizikailag. Nagy elvárás a gyorsaság és a precíz munkavégzés. Ahogy írták a rövid kódok elég sok problémát okozhatnak eleinte, de biztos hogy nem te leszel az első aki ott betanul. Itthon is ha megfigyeled vannak kis "súgók" elhelyezve ilyen helyeken a pénztárosoknak amire csak rá pillantasz és már tudod is hogy mi a kifli/zsemle kódja. Amúgy 2-3 nap után meg már fejből is megy hogy mi-micsoda. Nekem nagyon rossz szám memóriám van. Nem vagyok egy lexikális tudású ember, így én sok kódot úgy jegyzek meg hogy azokat egy ábrával összekötöm a numerikus billentyűzeten. pl 513 egy háromszög, 357 egy egyenes vonal jobb alsó sarokból bal felsőig, 753 ugyanez csak fordítva, 1082 egy fordított L stb.


Amit a vissza adásról és a pénzkezelésről írtál nettó baromság. Biztos lehetsz benne hogy egy több milliós forgalmat bonyolító üzlet nem fog a kasszás fejben számolására alapozni semmit sem. Inkább a bolond biztos megoldásokra hajtanak. (Ez itthon is így van.) Szerinted ha a tacskóban a szőke kis plázaribizli neki állna fejben számolgatni egy 30 000 Ft-os vásárlásnál hogy mi és mennyi utalvánnyal, kuponnal, kártyával van fizetve, de még ezen felül mennyit is adjon vissza KP-ban?....nos egy darabig sorban állnál, de többször nem vásárolnál ott az fix :) Beütöd mennyit adott a vásárló, a gép kiírja mit adj vissza. Amivel én sokat küzdök amikor kasszázni tanítok valakit az a visszaadás ha az összeget elütötted. Laikusokra jellemző ez a fentről számolok lefelé dolog! Fizetnek 1085 Ft-ot 2000 FT-os címlettel, akkor vissza adásnál kiveszek egy 500-ast; egy 200-ast; még egy 200-ast...hol is tartottam?! .... Igazából édes mindegy mennyit fizetnek meg mivel. Merthogy lentről számolunk felfelé, egészen addig amíg az előttünk lévő címletet el nem érjük. 1085; meg 5 az 1090; meg 10 az 1100; meg 400 az 1500; meg 500 az 2000. Ha így tanulod meg konkrétan nem fizetheted el magad. Mikor én így tanultam még hangosan mondanom is kellett hogy a dolog rögzüljön. Ma már ha pénztárban vagyok nem is nézem mit ír ki a gép visszajárónak, mert automatikusan így adok vissza. Aprót is ezen logika szerint kérek. Fenti példánál maradva 35/100/200 FT aprót kérnék. (ez már kicsit több rutint igényel, a lényeg hogy címletre kell kerekíteni). Ha már címleteknél tartunk. Elszámoltatni nem úgy fognak, hogy számolj meg 4572,32 Eurót. Felütöd a kasszára hogy van x db 100 eurós, y db 50, z db 20 stb. A végén a gép meg kidobja hogy stimmelsz-e. Ott se ezer darabokig számolsz, aprónál rosszabb esetben 80-100 db lesz. Jobb helyeken van amúgy erre külön digitális pénzszámoló, így ezért se érdemes görcsölni.


A nyelvtudás része a dolognak szintén hackelhető folyamat. Ha magas szintű a nyelvismereted akkor nincs mitől félned. Én több éve ugyanazt a sablont adom elő és adtam elő az előző munkahelyeimen is. Nem fogsz egy vásárlóval se csevegni politikáról, fociról, nem kell őket útba igazítani. Köszönsz nekik, megkérdezed valamiről hogy hány darabot vett, kér-e szatyrot, van-e törzsvásárló kártyája. Ő esetleg kíváncsi lesz valaminek az árára, vagy szól hogy kártyával fizet, vagy hogy van valamihez kuponja. Egy idő után egyforma lesz minden vásárló. A kollégákkal lehet hogy kicsit nehézkesebb lesz megértetni magad. Indulj ki abból ha valakivel összeakadsz aki töri a magyart te is lassabban és érthetőbben beszélsz/fogalmazol. Pár szituációs gyakorlattal biztosan le lehet feddni ezt az egészet.


Lényeg ami lényeg, nem ördögtől való dolog ez. Nincs mitől félni, szerintem nem egy lehetetlen feladatra vállalkoznál úgyhogy fel a fejjel.

2016. nov. 7. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!