Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit csinálnátok a helyében?...

Mit csinálnátok a helyében? Lehet valahova\valakihez panasszal fordulni?

Figyelt kérdés
A férjemet 2 hete felvették egy adott könyvesboltba. Szerződést is írtak, bejelentették, majd a mai nap folyamán kirúgták arra hivatkozva, hogy xy ismerősének szüksége van sürgősen állásra. Nem volt semmi gond a munkavégzésével, egyedül is vitte a boltot. Tudom, hogy szó és indoklás nélkül elbocsájthatják az embert, de az, hogy "Maris unokatestvéremnek kell a munkád" is lehet indok?
2016. nov. 6. 20:18
 1/10 anonim ***** válasza:

Ne haragudj ne engem is olyan indokkal küldtek el legutóbb hogy az egy vicc. Neki legalább megmondták.


Sajnos próbaidő alatt benyögik hogy vége, ír egy levelet az ügyvezető azt annyi, másnap már nincs munkahelye az embernek. Sajnos nincs mit tenni, férjednek keresni kell új munkahelyet.


Sajnos ezt el kell fogadni, ilyen világot élünk most. Mint írtam velem is ez történt, munkámat hiba nélkül végeztem, én is diplomás vagyok.

2016. nov. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Panaszkodni végülis bárhol lehet, csak értelmetlen.

Fordítsd meg a helyzetet, te vagy a cégtulaj. Felveszel valakit próbaidőre, de a sors úgy hozza, hogy megtalál egy rokon/barát, hogy hát segítsd ki. De a cég nem bírja el. Lehetsz őszinte, vagy terelhetsz, de a lényeg ugyanaz: a nélkülözhető kollégát elküldöd.

Én nem tudom, hogy itt az etikai oldal mennyire mérvadó, de szerintem nagy százalékban ignoráljuk (ilyen esetben is). Mindenki a saját kutyájának kölykét részesíti előnybe.

Tisztelet persze a kivételnek, de akkor meg majd azért veszik elő, hogy hát ez milyen dolog...

2016. nov. 7. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Egyébként meg én nem is panaszkodnék, az ilyen nem is komoly cég hanem viccklub.


Az ügyvezető nem egy komoly ember az biztos, nem gondol arra a férjednek kell a fizetés.


Hagyjátok a fenébe talál máshol állást, ez egy vicc hely szerintem.

2016. nov. 7. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha próbaidős volt (gondolom), akkor minden további nélkül elküldhetik indoklás nélkül. Sajnos ez van, panasznak helye nincs, hiszen a munkavállaló is ugyanúgy dobbanthat, ha jobb lehetőséget kap.
2016. nov. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Sajnos ez van mint mondtam és más is mondta, menni kell a következő helyre.


Más oldalról viszont ilyen helyről lépnék le mint a huzat, komoly helynek nem mondanám, annyit is ér.

2016. nov. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Igazából a legnagyobb probléma mindenképp az, ahogy elküldték. Jobban viselte volna, ha normálisan és kultúráltan beszéltek volna vele. De ezek a habogáson kívül nem csináltak semmi mást. Ez a bosszantó. Ennyire nem ér semmit az,ha valaki dolgozni szeretne és mindent meg is tesz érte?!
2016. nov. 8. 21:22
 7/10 anonim ***** válasza:

Én még mindig azt mondom ha úgy dobálóznak az emberrel egy munkahelyen mint egy szemeteskosárral, most jön egy vezető a cégnél hogy "hát gondoltam egyet azt ki vagy rúgva" az egy komolytalan viccklub.


És sajnos sok ilyen munkahely van.


Ezek sérült emberek.

2016. nov. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ne akarom a férjed megsérteni de kabaré lehet az egész szituáció.


Egyébként velem is ez történt, vagy legalábbis hasonló, én aláírtam a papírokat ez dobtam egy hello-t és kisétáltam. Maradék pénzem kifizették, ennyi. Meg van róluk a véleményem.

2016. nov. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Az ember bérletet vesz, számlát nyit, orvoshoz ment. Tehát költött rá. Jóhiszeműen, beleéléssel és boldogan ment munkába. Nem tudom miért kell játszadozni a munkavállalóval, hiszen a félretett pénzünkből költöttünk egy olyan cégre, ami átvert.
2016. nov. 9. 13:45
 10/10 anonim ***** válasza:

Én pont ezt magyarázom hogy a cég részéről ez komolytalan.


Férjed szerintem keressen egy komolyabb helyet, ahol komoly emberek dolgoznak, annak van értelme. Ennek így nincs.

2016. nov. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!