Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy kezdjek el állást keresni?

Hogy kezdjek el állást keresni?

Figyelt kérdés

Könyörgöm, adjatok tanácsokat. :)

21 éves lány vagyok. Ez a harmadik év, hogy nem csinálok semmit. Se suli, se munka. Hogy miért? Röviden tömören eluralkodott rajtam a pánikbetegségem, nem tudtam legyőzni. Most értem el arra a szintre, hogy muszáj legyőznöm vagy életképtelen leszek.

Jövőre elkezdem az egyetemet, mert megvannak a pontjaim. Idén viszont el akarok kezdeni dolgozni...de hogy álljak neki?

Mármint tudom, ez buta kérdés, de csak menjek be üzletekbe, boltokba, és kérdezzem meg, hogy van-e munkaerő felvétel? Vagy hogy álljak neki?

Alkalmanként dolgozom édesanyukám munkahelyén, de az 2 hetente 1 nap, és oda nem tudnék állandóra menni.


2016. nov. 7. 16:17
 1/3 anonim ***** válasza:
proffesion.hu
2016. nov. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
89%

írsz egy önéletrajzot, online keresel állást és elküldöd azokra a jelentkezésed, csatolva az önéletrajzoddal.


21 évesen ne legyél már ennyire életképtelen.

2016. nov. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Írsz egy önéletrajzot. Elkezded nézni neten az álláshirdetéseket. Amiről úgy gondolod jó, oda a megadott szempontok szerint pályázol. Arra készülj fel,hogy sok helyről még visszajelezni se fognak.

Nagyobb cégek, munkaerő közvetítők honlapját is érdemes megnézni. Nem Írod, mi a végzettséged (korod miatt gondolom, érettségi?), ha pl. Boltban akarsz dolgozni, akkor Tesco, bevásárlóközpontok, Spar, stb.honlapja - csak a példa miatt írtam ezeket. Vagy ami munkáltató van a környékeden.


A másik lehetőség, amit szerintem érdemes megpróbálni, az amit írtál is, nyomtatsz pár önéletrajzot, és bemész vele adott helyekre, mondod hogy állást keresel, hagynál itt önéletrajzot, hogy ha úgy adódik, akkor gondoljanak rád is. Vagy valami hasonló szöveggel. Ez annyiból jó, hogy egyből látnak is, van már egy benyomás rólad. Engem már többször hívtak így is.


Ismerősöket is érdemes körbekérdezni, tudatni velük, hogy épp állást keresel, ha hallanak valamit, szóljanak,illetve akár javasolhatnak is téged, ha pont náluk van esetleg felvétel. Szerintem ez az, amit semmiképp nem szabad kihagyni, szinte mindenhol így megy, hogy igyekeznek olyat felvenni, akit valaki ajánlott, ismer a dolgozók közül.


Illetve ellballagsz a munkaügyi központba és ott regisztrálsz, ha még nem vagy. Elvileg ott is ajánlanak munkákat, bár azzal nekem sok jó tapasztalatom nem volt(de ez már évekkel ezelőtt volt, azóta változhatott).

2016. nov. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!