Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Felvettek, de azóta semmi...

Felvettek, de azóta semmi hír. Kezdjek mást keresni?

Figyelt kérdés
Kb. Két hete voltam állásinterjún egy cégnél, szimpatikusnak tartottak, vissza is hívtak még egy megbeszélésre, majd utana telefonon értesítettek, hogy szeretnének alkalmazni, felvettek. A bért megbeszéltük, de semmi szerződés nem jött létre azóta. Viszont mivel pályakezdő vagyok, igy mondta a leendő munkáltatóm, hogy menjek be a munkaügyhöz es regisztráljak az ifjúsági garancia programba (aki ismeri tudja, ha alkalmaz valaki akkor adókedvezményt kap a cég stb..) elintéztem ezt a munkaadó kérésére, fel is hívtam, hogy kész lehet neki pályázni. Mondta, hogy majd értesít mikor kezdhetek..azóta semmi hír, várom a telefont amikor ígérte nem hívott. Eléggé aggódom, nézegetem a munkákat de nem tudom, hogy mivan, be adjam e máshova... Lehet feleslegesen regisztráltam erre a garancia programra mert mégsem kellek ? Bár az eleg szívás lenne hiszen a cég miatt csinaltam, hogy ők jobban járjanak...

2016. júl. 7. 11:55
 1/9 anonim ***** válasza:
78%

Valószínűleg nem lesz ebből a melóból semmi, de az is elképzelhető, hogy csak elfelejtették (bár ezt nehezen hiszem). Hívd fel őket és érdeklődj, hogy akkor most mi a szitu, legalább te is megnyugszol.

Egyébként nyugodtan jelentkezz más helyekre is, semmi hátrányod nem származik belőle, még az is lehet, hogy sokkal jobb lehetőséget kapsz. Az pedig, hogy beregisztráltál abba a programba, szintén csak előny, legközelebb már ezzel sem lesz gondod.


Sajnos ilyen gerinctelen ez a világ, fel a fejjel!

2016. júl. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a valaszod! :) hát reménykedek még a mai napon, és ha semmi akkor keresek mást, elkezdem be adni máshova a jelentkezést :) egyébként reménykedem, hogy csak a munkaügyi pályázás miatt tart tovabb az ügy, es azert nem hívnak csak mert tart a papírmunka, meg az egyéb dolgok... :) nagyon tetszene a munkakör, úgyhogy varok egy napot még. Aztan tovabb állok...
2016. júl. 7. 12:18
 3/9 anonim ***** válasza:
75%

"nagyon tetszene a munkakör, úgyhogy varok egy napot még. Aztan tovabb állok..."


Ne csináld már!!! Most komolyan: nem tudsz rákérdezni emailben vagy telefonon, hogy mi a helyzet? Hiszen ha már felhívtad őket, akkor tudod a tel.számukat.

Nyugodtan kérdezz rá, mi a helyzet és mikor tudsz kezdeni?


Kommunikáció nélkül továbbállni, főleg olyan helynél, ami még tetszik is, nem szerencsés dolog.


Tegyük fel, felvesznek egy másik helyre azonnali kezdéssel és 1 hét múlva jön a telefon, hogy kezdhetsz az első helyen, akkor mit mondasz?

2016. júl. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%
Ja, és egy pályázat elbírálása nem 1 nap szokott lenni...
2016. júl. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Hívtam őket a napokban, de az volt a valasz, hogy majd hívnak, mikor kezdhetek..megint felhívni nem akarom, nem volt két napja,hogy utoljára hívtam, és nem kaptam sokatmondó valaszt.

Igen, azt tudom, hogy a pályázat elbírálás nem egy nap, csak ettől függetlenül ugy volt, hogy elkezdhetek dolgozni. Meg már 4 napja regisztráltam a rendszerbe,a munkaügynél is mondták, hogy már csak annyi lenne, hogy a munkaadó beszel velük, pályáz és kezdhetem a melot.

2016. júl. 7. 13:51
 6/9 anonim ***** válasza:

"felvettek" Ez azt jelenti, hogy már be is jelentettek téged, hogy dolgozol? Elvileg ha előbb bejelentenek, akkor nem jár támogatás.


Az IGR-be történő bevonásod már megtörtént, gondolom kitöltötted a bevonási papírokat.

A munkáltatónak egy kérelem csomagot kell kitöltenie, ami elég sok papír, tájékoztatókat kell átolvasni, könyvelővel egyeztetni, stb. ezért elég időigényes tud lenni némely esetben. Amint kész a kérelem, azt be kell vinni a Foglalkoztatási Osztályra (már nincs olyan, hogy munkaügyi...), ott elbírálják a beérkező kérelmet, majd az ügyintéző értesíti a munkáltatót, hogy melyik napon jöhet a munkavállalóval együtt aláírni a hatósági szerződést, megállapodást, ezek is eltartanak egy darabig, még elkészülnek. (Nem csak 1 cég van, nem csak 1 db ügyféllel kell foglalkozniuk az ügyintézőknek).


Melyik konstrukciót néztétek ki a 90 nap, 6+3, 10+5 vagy 8+4 ?

Érdemes megfontolnod, hogy mennyire lesz megfelelő számodra a munkahely, ne hagyd ott 1 hónap után ott, mert az utána probléma neked, a munkáltatónak és az ügyintézőknek is.

2016. júl. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Csak "szóban" vett fel, nem lettem bejelentve mivel először regisztrálnom kellett a programba. Aztan most itt áll az ügy, felhívtam en a főnököt hogy akkor mi a helyzet mondta, hogy ügyintézés alatt van. Kellett nehány adatom es elvileg hétfőn intézi a többit.. Majd kiderül :)

90 napra

Köszönöm a válaszod, ment a zöld :)

2016. júl. 10. 09:13
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha csak szóban vett fel, akkor nincsen semmi probléma, elég sok munkáltató képes már előbb felvenni a munkavállalót és csodálkoznak, hogy utána már nem jár a támogatás.

Akkor a 90 napos munkatapasztalat szerzés lett kiválasztva, elvileg ebben próbaidő nem lehet kikötve, 100%-ban állják a munkabéredet és a járulékokat.

Ha valami közbe jönne vagy nem tetszene a munka, akkor is a felmondási idő 30 nap, közös megegyezéssel nem lehet felmondani, tehát csak te tudsz felmondani. (munkáltató is, de akkor úgy kell viselkednie a munkavállalónak pl. részegen jelenik meg).

Ügyintézők esetében pedig 90 nap elteltével minősül sikeresnek a program.Ebben az esetben is be kell majd menni a Foglalkoztatási Osztályra, hogy a megállapodást megszüntessétek, lenyilatkozd, hogy kívánsz-e még részt venni a programban.

90 nap után lehetséges még a 6+3, 8+4 vagy 10+5 (ha alacsony az iskolai végzettséggel rendelkezel).

2016. júl. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Engem csak az idegesít, hogy nem kapok vissza jelzést, es tudom, hogy ügyintézés zajlik de mikor ígérget, hogy hív es napokig semmi hír.., ilyenkor azért elbizonytalanodom, hogy valóban intézi e vagy most mi van.. Várom a hívását az ígért időpontban, meg utana napokkal is es igázból semmi..

Utolsó: Te is ebben a programban vagy benne es onnan tudod, vagy munkaadó vagy és alkalmazol pályakezdőket? :) köszönöm a válaszod, sokat segitett kicsit megnyugodni, hogy tényleg zajlik az ügy:)

2016. júl. 11. 09:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!