Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Köteles vagyok-e bent dolgozni...

Köteles vagyok-e bent dolgozni a munkahelyemen, ha a velem egy irodában ülő beteg, és nem küldik betegállományba?

Figyelt kérdés

Egész nap köhög, hetek óta beteg, nem tudom, hogy még fertőző-e, de szerintem igen. Amikor lebetegedett lázasan, vörös fejjel dolgozott, látszott rajta, hogy totál rosszul van, de nem ment haza, mert gondolom nem akart kevesebb pénzt kapni a táppénz miatt. És még őneki állt feljebb, hogy mit betegezzük le. Most már azóta eltelt 1 hét, de még mindig egyfolytában köhög. Most én menjek beteg szabira, legyen kevesebb a fizetésem, mert ő nem képes felöltözni rendesen, és utána nem vállalja a következményeket (=táppénz)???

Kijelenthetem a főnökömnek, hogy nem vagyok hajlandó a fertőző osztályon dolgozni, és csináljon valamit?


2016. nov. 16. 11:53
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
80%
Kijelenthetsz bármit, de ez esetben számolj a következmènyekkel.
2016. nov. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha felöltözöl rendesen, akkor is lehetsz beteg, ez nem logikus.

Táppénzre kevesebb fizetés jár, talán neki az a pénz kell, de az is lehet, hogy fél attól, hogy ha táppénzre megy, akkor kirúgják, és inkább nem is kockáztatja meg. Én jártam már úgy, hogy egy hét táppénz után megköszönték az addigi munkámat.

Nyugodtan szólhatsz a főnöknek, de lehet, hogy téged fognak elküldeni.

2016. nov. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
91%

ez elég kényes témakör az biztos! mert ha te is beteg vagy akkor nem rögtön veszel ki szabit-vagy táppénzt, hanem próbálsz betegen is bemenni,mert nem akarod,h a fizud kevesebb legyen,nem? én tavasszal egy hasmenés hányásos cuccal voltam otthon 4napot,mert fertőző volt, és amikor visszamentem kb. villogott a szemük, hogy miért mentem el táppénzre, mert itt lett volna szükség rám, de ha meg maradok és lefertőzöm őket akkor én vagyok a nagy f-os, szószerint :D szept.ben másfél hetet voltam itthon megint táppénzen, mert lefertőztek a kollégáim, ők köhögtek szanaszét, nekem volt gyengébb az immumrendszerem én kifeküdtem tőle,gyógyszer plusz táppénz kiesés kb. 30 ezerbe került nekem. most meg azt mondogatják, miért nem mentem el hamarabb orvoshoz :D hát mondom, ti miért nem mentek el?

azt teheted, hogy szeded a c vitamint és erősíted az immunrendszered és bevásárolsz torokfájás elleni cuccokkal és sűrűn imádkozol kb.

főnöknek felesleges szólni, neki az az érdeke, hogy menjen a meló.

2016. nov. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
44%

Miért ne lennél köteles bejárni dolgozni ilyen esetben? A főnököd még a beteg munkavállalót sem tudja nélkülözni (gondolom azért sem zavarta még haza), nem hogy azt, aki munkaképes.

Ha te most bevágod a hisztit, hogy márpedig ezt nem vállalod, akkor ne csodálkozz azon, ha a főnököd ki fog rúgni.

Menj el te táppénzre, szabadságra, vagy keress új munkahelyet, aztán meg van oldva. De mégis, mit akarsz elérni? Azon kívül, hogy elterjedjen a cégen belül, hogy milyen kiállhatatlan vagy.


Gondolom, a kollégád sem jókedvében van bent, és nem is azért, hogy direktben veled ba.sszon ki.

Jártam én már úgy, hogy telefonáltam este a főnökömnek, hogy 39 fokos lázam van, köhögök, mindenem fáj, holnaptól táppénzre megyek, úgy készüljön. Ő meg közölte nemes egyszerűséggel, ha reggel nem leszek a helyemen időben, akkor többet nem tart rám igényt.


Szerinted, ilyen főnök mit fog reagálni, ha te pattogsz neki egy sort, hogy "nem vagyok hajlandó a fertőző osztályon dolgozni". Elárulom: rendben, mehet haza, holnap a HR-en átveheti a kilépő papírokat. Isten áldja!

2016. nov. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Miféle munkahelyen mondják azt, ha beteg, vagy, hogy akkor fel is mondhatsz? Tiszta középkor.
2016. nov. 16. 15:09
 6/19 anonim ***** válasza:

Kérdező, valamivel több, mint 6 évvel ezelőtt egy multinál dolgoztam adminisztráción. Nem írom le a cég nevét, pénzügyi termékekkel foglalkoznak. Nyár volt, hőség, az irodában félóránként kapcsolgatták fel-le a légkondit a kollégák (össze is vesztek miatta). Egy hónap után ízületi gyulladásom lett emiatt, alig bírtam mozgatni a végtagjaimat, fájt mindenem, az orvos kiírt táppénzre egy hétre. Letelt a hét, visszamentem dolgozni, délben odaállt a főnököm, hogy köszönik az eddigi munkámat, a továbbiakban nem tartanak igényt rám. Nem vettek fel helyettem senkit.

Ügyet indíthattam volna ellenük, mert a nem megfelelő munkakörülmények miatt betegedtem le, és közvetlenül a táppénz után küldtek el, de úgy voltam vele, hogy úgyis következő hónap végén államvizsgáztam, nem éri meg foglalkozni velük.

2016. nov. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
utolsó: az egy légterű open office-ok a legsza-rabbak a világon, a régi melóhelyemen is ez ment, akinél volt a "hatalom kapcsolgatott, vagy nyitotta rám -5fokban az ablakot és nem tudsz mit csinálni, utáltam is. ennyi embert összezsúfolni, úgy éreztem magam mint a csirkét egy nagy akolban kb. ott is kikészülnek az állatok a zsúfoltságtól. aki kitalálta az open officet azt fel kéne pof-ozni :D
2016. nov. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

"Nem képes felöltözni rendesen" :') Egyék az anyáskodó szíved :)

Kijelentheted amúgy. Utána megköszönik hogy velük dolgoztál és örülnek hogy megismertek. Tömegközlekedési eszközökön, emberekkel egy légtérben ugyanúgy illő lenne panasszal élned, hogy nem vagy hajlandó a fertőző osztályon utazni és mindenkit haza kellene küldened :)

(És felöltöztetni mindenkit rendesen)

2016. nov. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Ó, azért van, ahol tudják open office-ban is normálisan használni a légkondit. Ott pont nem tudták. :-)
2016. nov. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Magyarországon vagyunk, ne reménykedj abban, hogy bárhol is érvényesítheted a jogaidat. Normális helyeken be sem engedik dolgozni a beteg alkalmazottat, hogy ne fertőzhessen meg senkit és mielőtt meggyógyulhasson otthon, nyugalomban. A kollégád nem azért dolgozik betegen, mert nélküle megáll az élet a cégnél; hanem azért, mert ha nem megy be akár a halálos ágyához kötözve is, akkor azonnal kirúgják. És téged is, ha panaszt emelsz a körülmények ellen.
2016. nov. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!