Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szülésre eltávozó dolgozó úgy...

Szülésre eltávozó dolgozó úgy búcsúzik na találkozunk két év múlva – itt lesztek ti még akkor is – ezt többen sértőnek találták? Sértő lenne? Ismerve a körülményeket?

Figyelt kérdés

Kolleganő elmegy szülni és így búcsúzik-na találkozunk két év múlva. Valaki megjegyzi: hát ha még mi itt leszünk akkor. Kolleganő lesajnáló tekintettel végigmér a csoporton és legyintve közli: itt lesztek. Hol is lennétek.


Többen ezen nagyon kiakadtak és nem értem miért. Tudni kell hogy ez egy nagyon szar munkahely. Mimimálbéres szalagmeló el lehet képzelni. Szóval aki itt van az nem jókedvében van itt, nem a jó fizetés érdekes meló stb miatt. Egy nagy szar az egész.

Nem is dolgozik itt más nagyon csak az aki már sehova máshova nem kell. És pont ezért akik itt vannak, azok be vannak betonozva. Valóban, itt lesznek azok még két év múlva is. Hacsak nem megy csődbe a cég, hacsak fel nem dobják a pacskert akkor itt lesznek. Maguktól innen el nem mennek ez biztos. Mert hova is mennének.


De miért sértődnek meg ezen? A kolleganő emlékeztette őket arra hogy nekik már bealkonyult. Kb ide kellenek ide is csak addig amíg meghúzzák magukat és benyelnek mindent (pl ki nem fizetett túlórák).



Ennek fényében nem értem: mi sértő volt a megjegyzésben? Én pl biztos itt leszek nem 2 hanme 12 év múlva is-hacsak be nem csődöl addig. Vagy én be nem csődölök. Elmenni nem megyek, hova is mennék.


2016. nov. 16. 12:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert értik, hogy szar, de senki nem szereti, ha a szart még az arcába törgölik és lenyomják a torkán és közben még mosolyogva bíztatják is, hogy egyed csak, legalább meleg.

Azért beléd sem szorult sok empátia ilyen kérdés után.

2016. nov. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Mondod ezt nekem aki itt maradok és tovább szopom a bránert?


De egyébként nem tilos elmenni senkinek! Aki megsértődik ezen az úgy bizonyíthatja hogy nem állja meg a helyét a dolog ha elmegy máshova. De nem megy.

2016. nov. 16. 12:13
 3/7 anonim ***** válasza:

Persze, hogy sértő, azt mondta nekik, hogy itt maradtok, mert semmi másra nem vagyok képesek, nem kelletek sehol. Ez nem belemagyarázás, ezt mondta kvázi.

S ha igaz, akkor sem szép dolog az arcába dörgölni.


Részvétem amúgy. A párom szemetet szerelget szét, ez még jó, mert talál érdekes hardverelemeket, a szalagos vegyes szemét rosszabb volt. Na, ő webprogramozónak fog elmenni hamarosan, mert esze az van, persze nem mindenki ilyen. Eredetileg is infós, csak kicsit élhetetlen, bár nálam jobb :D De mesél emberekről, akikből a 70-es IQ-t is nehéz kinézni (nyilván ez csak egy apró tényező, de ezt tudom így hirtelen kiragadni), azoknak bizonyára kevesebb lehetőségük van a kipattanásra...


Hm, így hogy belegondoltam, lehet, hogy ez a szintű aprócska, de nem igazságtalan durvaság ebben a körben végülis belefér. Továbbra is sértő, de az igazság néha kemény tud lenni. Nem udvarias sehogysem, de nem ő kezdte, csak reagált, gondolom, neki is ki van mindene az egésszel s keserűségében kimondta.


Sokat nem pörögnék rajta, max. rosszul esne, de erről elsősorban nem ő tehet, hanem a körülményeim, amikről úgysem tudok elfeledkezni.

2016. nov. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Te sztem ugyanaz vagy, aki megírta a haldoklós kérdés, abban csont ugyanez volt a duma, csak itt a szülési szabadságra menő, ott meg a haldokló mondott hasonlót.


Ha meg teljesen véletlen: ezt azért nem tartom ANNYIRA sértőnek, mert a nő azt mondta, ő is visszajön. Szóval nem a többieket sértegette, ha már magára is azt mondta, visszamegy erre a putri helyre. Csak reális.

2016. nov. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hát a nő tutira visszajön bolond lenne nem: neki elemi fontosságú a gyes alatt a munkaviszony fenntartása -mert nem mindegy mennyit kap havi szinten a tb-től.


az meg más kérdés hogy ahogy visszajött + 1 nap és lehet felmond.

2016. nov. 16. 13:09
 6/7 anonim ***** válasza:

Mivel ezt lehet sértésként, egyfajta lenézésként is értékelni. Hogy burkoltan azt mondta, hogy semmit nem értek.

Márpedig a legtöbb ember azért a semminél többet ér, még akkor is, ha nem úgy alakult az élte, vagy egy nagy kupac .... a munkája.

2016. nov. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

"mert esze az van"


Esze az sokaknak van aztán mire mennek vele.

Van itt egyetemet végzett egykori történész-kutató is.

Aztán mire megy vele? Szarra se.

2016. nov. 16. 13:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!