Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Határozott szerződést a...

Határozott szerződést a dolgozó nem hosszabbít pedig a cég hosszabbítana – miért van oda a főnök emiatt? Ő éppen ezt csinálja mindig most vele csinálták.

Figyelt kérdés

A cégnél az a módi hogy mindenki határozott idejű szerződéssel van, és azt újra és újra hosszabbítják-vagy épp nem hosszabbítják. És a főnök piti módon az utolsó napokban vagy épp csak az utolsó napon közli a dolgozóval hogy lesz-e hosszabbítás. A dolgozó meg hadd rágja csak a kefét addig.


És most olyan történt hogy kollegához nagy kegyesen odament a főnök szó szerint az utolsó napon hogy hosszabbít a cég-közölte nagy nyájasan.

És a dolgozó meg közölte hasonló (ál)nyájassággal hogy bocsika, én meg nem hosszabbítok.

És a főnök meg hápogott mint a kacsa hogy mi az hogy nem szólt korábban hogy nem akar maradni.

A dolgozó meg visszakérdezett hogy hogy van pofája ilyet kiejteni a száján hogy „nem szólt időben” pont ő aki mindig az utolsó napon szól ld most is.

A főnök meg nagy méltatlankodva elvonult.

De mit gondol az ilyen főnök? neki szabad másnak nem? Visszanyalt a fagyi, ez a baj?


2016. nov. 2. 16:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, visszanyalt a fagyi.
2016. nov. 2. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az ilyen főnök azt gondolja, hogy bárkivel bármit megtehet és attól érzi igazán jól magát ha másokat rettegésben tarthat. Ettől érzi magát főnöknek, pedig ettől csak egy szánalmas röhejes alak, aki semmivel sem több, mint bármelyik alkalmazottja, sőt...
2016. nov. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Hát igen, ez lesz abból ha egy egykori mezei alkalmazottból a tulaj mb főnököt csinál.

Úgy őrködik a cég felett mintha az övé lenne.

A székeket pl le akarták cserélni az irodában. Tulaj belement adta volna a ktg keretet.

A szemét főnök mefg lefújta, mondván "nem bár ez" nem kell ide kényelmes szék. maradt a régi.

Kivéve egy irodában. Az övében. Oda azért kelett az új bútor... egy szemét nulla alak.

2016. nov. 2. 16:54
 4/4 anonim ***** válasza:

2 vagyok.

Én is ki tudok akadni az ilyenen...


Ez a székes dolog amit írtál, ez is ilyen "valahogy éreztetni kell velük, hogy én vagyok itt a góré, ők meg senkik"


Elég gáz ha más eszközzel nem tudja bizonyítani rátermettségét, tudását, hozzáértését, kiválóságát stb. ami miatt ő a főnök, ami miatt fel lehet rá nézni.

Mivel ilyen tulajdonsága nincs, hát meg kell félemlíteni az embereket, mert ha alázva bánik velük, akkor berezelnek, hogy még a végén kirúgják őket, azt meg ugye nem akarhatják, gondolja ő.

2016. nov. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!