Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Valaki elhiszi az ilyen...

Valaki elhiszi az ilyen "ezért keresünk kevesebbet" propagandát?

Figyelt kérdés

Mit látok ma az indexen?

Azt, hogy jól megmagyarázzák, hogy miért keresünk mi magyarok átlagban sokkal kevesebbet a nyugatiaknál:

[link]

Ez egy hamis propaganda. A videó elmélete már ott megdől, hogy a Magyarországon letelepedett multik termelési tempója nem különbözik a nyugati gyárakétól és mégis alacsonyak ezekben a gyárakban a fizetések. Jók látszik, hogy azért alacsonyak a fizetések, mert Magyarországon több nyereséget vonnak ki a cégekből a dolgozók kárára. Ezért is vannak itt ezek a multik. Nem multiellenes vagyok, mert tudom, hogy sok a teljesen magyar tulajdonú cég is ugyanezt a gyakorlatot követi.

Téged nem háborít fel, hogy a kormánymédia megmagyarázza neked, hogy azért keresel kevesebbet mert szar vagy? Holott a hazugságok ellenére megtermelsz ugyanannyit, mint a nyugati?



2016. okt. 6. 12:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyjából igaz, de azért mégse... Egy nyugati mérnök(vagy bárki) aki ugyanazt csinálja ugyanannál a cégnél mint egy magyar mérnök jóval többet keres, legalább a 4-5szörösét. Érdemes lenne azt is megnézni, hogy egy nyugati cégnek nyugaton lehet szakszervezete, aki védi foggal körömmel a dolgozóit kiáll értük, idehaza miért csak bólogat?

Nyugaton kevesebb profittal dolgoznak, hogy többet tudjanak adni, idehaza kevesebbet adnak, hogy azért kint is legyen profit. Na ez a gusztustalan.

2016. okt. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az meg a másik, hogy hiába agyal mindenki azon, hogy hogyan lehet több szalámit csinálni, ha senki sem csinálja. A munka értékrendje van eltorzulva világszinten.
2016. okt. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

a multi alapból azért jön ide, mert olcsó a munkaerő. Míg a kinti betanított munkás után fizetnek 1500 eurót mindenestül, addig egy magyar betanított munkásért fizetnek 600 eurót.


Ha fölvinnék a fizetéseket, akkor a kutya nem települne Magyarországra... oda mennének ahol olcsóbb a munkaerő.


Szerinted miért minden Kínában gyártódik? Számítástechnikai, elektronikai cumók több mint 50%a onnan jön.

2016. okt. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

# 1

A teljes profit külföldre megy. Az más, amit visszaforgatnak fejlesztésbe és karbantartásokra, de még ezeket is olcsóbb kivitelezni Magyarországon, mint külföldön, ezért a költségeken is sokat megspórolnak.

Magyarország mit profitálhat ebből? Valamennyi kedvezményes adót aminek jelentős szerepe van a multik idecsábításában (ami kedvezményes adónak is a nagy részét kioptimalizálják a multik) és főleg munkahelyeket ahol csak a puszta megélhetésért dolgoznak az emberek.

De nem csak a multik vonnak ki több profitot ugyebár, hanem a többi magyar cég is és jól látod, hiányoznak az erős szakszervezetek. Vannak ilyenek, csak kevés szakmában (például a taxisoknak, de nem akarok ellenük hangolni senkit csak példálóztam).


# 3

Igen, tudom, és ezt már a kérdésbe is kiírtam. De itt még többet nyom a latban az anyaországhoz való földrajzi közelség és a kedvező adófeltételek. A multi még akkor is jól járna, ha 1000 - 1200-at fizetne annak, akinek most a példád szerint csak 600-at fizet. De minek tenné, ha rengeteg ember van aki arra kényszerül az életben maradása érdekében, hogy kevesebb pénzért is elmenjen dolgozni?

De a kérdés nem is erről szól, hanem arról, hogy a propaganda leszarozza a magyar munkaerőt.

2016. okt. 6. 13:42
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát igen, és van aki ezt benyalja és beletörődik, mert az az egyszerűbb :-/
2016. okt. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezt senki nem hiszi el. Csak sajnos a legtöbbünk nem tud mit tenni, nincs mindenkinek lehetősége lelépni külföldre. Na meg ott sincs kolbászból a kerítés, sok embert ismerek, akik elmentek, aztán pár hónap múlva hazajöttek, mert összességében véve ott sem voltak jobbak a megélhetési körülményeik, és annak a tetejébe jött még az, hogy rosszul bántak velük, mert ott ők voltak a külföldiek.


Ebben a termeléses dologban amúgy azt bírom, amikor olyan helyen dolgozol, ahol mennyiségre mennek, és meghatároznak egy normát, aztán ha azt mindenki el tudja érni, akkor rájönnek, hogy ó de hát akkor lehet ennél többet is! És akkor megnövelik. Ha azt is eléri mindenki, akkor még jobban, és így tovább. Én az előző munkahelyemen a napi minimumnak a kétszeresét teljesítettem, tehát 200%-os volt a termelésem, és behívott a főnök az irodájába. Először megdicsért, hogy milyen jó számokat hozok. Utána megkérdezte, hogy de tudnék-e fejlődni a jövőben és tudnék-e még ennél többet is termelni???? Na wazze, kétszeresét csináltam annak, ami nekik az elégséges szint volt, de még az se volt igazából elég!

2016. okt. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Fritzkó Mákiel ***** válasza:
Na jó ez nevetséges, én dolgoztam futószalag mellet, folyamatosan nyomtam neki, többet nem is lehetett volna dolgozni. Volt rá példa, hogy egyik géptől futkoztam a másikig és mindenhol lemaradásom volt. A nyugatiak kiokoskodják, hogyan lehet hatékony, pl gondolom ha 1 valaki 2 géphez futkozik jobbra-balra, akkor felvesznek valakit dolgozni.... Vagy miért ér többet a munkájuk, mert mondjuk ők autógyárakban rakják össze az autókat, mi meg a műanyag-alkatrészeket rakjuk össze, amiből sok más alkatrésszel együtt ők összerakják az autót, na ezt mondjuk már jobban elhinném. Ők is futószalagnál állnak, csak be vannak speedezve és úgy dolgoznak (!?).
2016. okt. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Most ismét bizonygatta az index egy semmitmondó cikkben, ezúttal ki tudja milyen talált adatokból összeállított diagramokkal alátámasztva, hogy keveset termel a magyar. Úgy látszik, hogy valaki valamiért most próbál terelni a sajtóban.

Most a kisvállalkozásokat próbálták megnevezni, mint bűnbakot. Érdekes, hogy a múltkor a gyárak voltak terítéken. Most korrigáltak, és a cikk szerint már a kisebb magyar vállalkozások húzzák le a fizetéseket.

Legyen, akkor ha kihívom a tévészerelő kisvállalkozót, akkor a magyar is és a német szerelő is 1 óra alatt csinálja meg és megy tovább a következő helyre (de a propaganda szerint a magyar 4 órát piszmog a javításon ami nonszensz - tapasztalat hogy a magyar is ugyan olyan jól dolgozik). Vagy ha beviszem javítani a számítógépemet egy infócéghez, akkor is ugyanannyi idő lesz megjavítaniuk, mintha Németországban vittem volna be egy céghez. Vagy ha az infócégnél új számítógépet rakatok össze, akkor a magyar nem lesz lassabb mint a német. Vagy a németek olyanok mint Flash, a szuperhős? Nem, mert az egyetlen különbség, hogy a magyar 5000 forint óradíjat számláz ki, amiből marad a vállalkozó zsebében talán 3000 forint, a német ennek a három, vagy inkább négyszeresét és ebből az átszámítva 20 000 forintból marad 15 000 forintja. Többet termelt? Nem. Több a profitja? Igen.

Csak benne vagyunk egy ördögi körben és aki érti, az tudja, mire gondolok.

Oké, talán a mezőgazdaságra igaz az, hogy Magyarország ebben nem produkál jól. De szétverték a magyar mezőgazdaságot. Özönlik be az olcsó élelmiszer külföldről.

Az ipar más területein nincsenek kiemelkedő cégeink. Van saját autóiparunk? Nincs. Saját elektronikai gyáraink? Nincsenek. Egyáltalán szinte semmilyen saját eredeti magyar központú nagy gyárunk nincs. Informatikai ipar? Semmilyen komolyabb exportra gyártó infós cég nincs. Amik lennének, azok is külföldre költöztek. A magyar tulajdonú cégek számára kellene Magyaroszágnak adóparadicsomnak lennie, hogy a nagy tervek, ötletek ne menjenek külföldre.

2016. okt. 24. 21:58
 9/9 anonim ***** válasza:

Magyarországon egy agyhalott celeb milliókat keres az értéktelen hülyeségével.

Magyarországon egy megadott szabadalom tulajdonosa belerokkan az éves szabadalmi fenntartási díj fizetésébe, később akár éhen is halhat! Ezért fogja magát, és elmegy Amerikába, ahol - ha igazolni tudja a szabadalmát - azonnal zöld kártyát kap... Ezt hívják "agyelszívásnak", amit itthon tétlenül néz minden kormány! Pedig egy kis járadékkal orvosolható lenne ez is!

2017. dec. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!