Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Állásinterjú: mit tennél ha a...

Állásinterjú: mit tennél ha a főnököd illegálisan csinálna valamit. Erre mi a "helyes" válasz?

Figyelt kérdés
2016. dec. 7. 21:14
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Mivel maga lenne az a bizonyos főnök, és gondolom a kérdést azért teszi fel nekem, mert valami illegális tevékenységet folytat és érdekelné mennyire lennék spicli. Még engem nem kever bele, nem érdekel milyen tevékenységet folytat, nem az én dolgom. :D
2016. dec. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hát nézd. Ha a cég ahol dolgozol, olyan helyest választ várna el - vagyis ahová felvételizel - ami ezt támogatja, érdemes máshol dolgozni.
2016. dec. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

attól függ.

ha cégen belüli illegalitás,akkor a cég és a tulaj iránti lojalitásom miatt azt tenném amit a tulaj érdeke.

ha köztörvényes illegalitás,akkor pedig elfognám.


a valóságban pedig ha megtudnám,akkor egy közepesen komoly verés után megzsarolnám.

2016. dec. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
pont telibesz...ám ha megfizetnének,és nem az én felelősségem mit hol biziniszelnek fű alatt.
2016. dec. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha csak belső rendelkezést sértene, vagy szabálysértés lenne, akkor főnökömnek e-mailben küldenék róla feljegyzést. Ha bűncselekmény lenne, akkor cc-zném a főnökének is. Katonáéknál pl. parancsot akkor sem lehet megtagadni, ha az szabálysértés (pl. gépjárművezetőt gyorshajtásra utasítják), de akkor már igen, ha az bűncselekmény. Katonáéknál ha a jogszabályt és belső rendelkezést közvetlen előljáró sért, akkor is neki kell bejelenteni, de ott köteles ezt 8 napon belül kivizsgálni. Jogszabálysértés bejelentése esetén a bejelentőt hátrány nem érheti, alaptalan bejelentés miatt viszont a bejelentő felelősségre vonható.
2016. dec. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Attól függ miről lenne szó. Ha trükkösen adózik, rokkantkártyás kocsija van vagy más piti dolog akkor nem érdekelne, nem az én dolgom. Ha hat éves gyerekeket erőszakolna meg az irodájában akkor nyilván nem mennék el a dolog mellett.
2016. dec. 7. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Amíg kihagy engem belőle, addig olyan illegális tevékenységeket folytathat, amit csak szeretne...

(persze jópénzért bármit ;) )

2016. dec. 8. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ameddig rendesen megfizetnek (es felelossegem sincs) teljesen leszarnam.
2016. dec. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!