Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Sokan miért dolgoznak egy...

Sokan miért dolgoznak egy életen át küszködve, boldogtalanul? Mi van a háttérben? Miért teszik?

Figyelt kérdés

Vannak akik már reggel 5 órakor felkelnek! Brrr...még rágondolni is rossz.Sokan kapnak 100-110 ezer Ft netto fizetést.

Miért küszködnek így? Én konditerembe járok, kerékpározom, tv-t nézek. Később érdemes vállalkozást nyitni, én vagyok a magam ura, alkalmazottként nem érdemes más csicskájának lenni egy életen át!


A tulajdonos meg röhög a markába, elteszi a hasznot. Ezért nem szabad megalázkodni.



2016. dec. 16. 22:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mondd, te melyik bolygón élsz? Ennyi ésszel és tájékozottsággal inkább ne nyiss vállalkozást, hacsak nincs, ki pénzelje és menedzselje helyetted..
2016. dec. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 gömbicica ***** válasza:
87%

Én konditerembe járok, kerékpározom, tv-t nézek. Később érdemes vállalkozást nyitni...


haha!!!

aztán miből veszed a bérletet, honnan van biciklid, miből fogsz vállalkozást nyitni???


tényleg valami más bolygón élsz:( vagy nagyon ki van ..va a fekened :( bocsánat

2016. dec. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
70%

Teljesen igazad van, csakhát a legtöbb ember ezt nem teheti meg, és muszáj megalázkodnia ahhoz, hogy meg tudjon valahogy élni. Persze, hogy ez nem jó, dehát sajnos ez van.

Mondjuk én sem járok dolgozni, mert alkalmazott én sem leszek az tuti, az valóban borzasztó dolog.

2016. dec. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves vagy, kérdező? De úgy kamuzz, hogy rosszul jössz ki ebből mindenhogyan... :D
2016. dec. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
30%
Képzeld el kérdező, hogy mindenki vállalkozást nyitna! Ki dolgozna?
2016. dec. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

5. Éppen ez az! Én nem azt mondom,hogy nem kell dolgozni! Csak azt,hogy nem mindegy hogyan! Ha valaki reggel 5-kor kel és robotol,mint egy állat éhbérért az nem jó.


Vállalkozást kell nyitni,akár pc-s webes vállalkozást és kész. Van,ami 10 perc alatt annyit keres,mint más 8 óra rabszolgamunkával a gyárban.


Sokan miért voltak 2-es tanulók a suliban? Soha nem értettem őket. Egyszerűen elsűllyednék szégyenemben,ha nem tudnék 5-össel vizsgázni akár a középsuliban,akár az egyetemen.


Aki meg keres 80ezret a gyárakban az szerintem nem boldog! De nálam a fizetés összege másodlagos,pusztán azért írtam az előző mondataimban,mert lényeges a megélhetéshez csak ha azt a munkát kényszeredetve végzi a munkás az nem jó hosszú távon még ha jól megfizetnék akkor sem,pláne ha kihasználják az egyént a zsákmányolók.

2016. dec. 16. 22:54
 7/12 anonim ***** válasza:
76%
Jól van kérdező. Látom, nem érted amit mondok. Akkor te nyissál pc-s webes vállalkozást! Hajrá! Én sok sikert kívánok neked. A kérdésedet is megértem, csak te nem érted meg, hogy nem lehet mindenki vállalkozó, és kereshet 10 perc alatt annyit, mint más 8 óra alatt.
2016. dec. 16. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Vállalkozást kell nyitni,akár pc-s webes vállalkozást és kész."


Attól, hogy van valakinek egy vállalkozása (pl.: egy "pc.s webes"), az attól még nem fog magától menni. Lótni-futni kell, kapcsolatokat fenntartani, beszerezni ezt-azt, karbantartani mindent, fizetni a fizetni valókat, az esetleges alkalmazottakkal kommunikálni, stb.


Igen: alapvetően jó elgondolás egy vállalkozás beindítása, de NEM Mo.-n. Pl.: Indiában miért tudott működni sokáig a mikrovállalkozás?

2016. dec. 17. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
59%

Sokak szerint az a felnőtt független élet,mikor dolgozni fogsz,és nem a szüleidtől függsz:)


Hát igen,nem tőlük,hanem a munkáltatótól,aki rosszabb,mint a szüleid,mert a szüleid szeretnek,a munkáltatónak meg nem vagy senkije.


Kérdező a legtöbb ember nem is gondol ebbe bele.

Akinek már ilyen gondolatai vannak az sosem lesz alkalmazott,vagy nem fog sokáig megmaradni 1 helyen.


A felnőtt lakosság 8%-a sportol rendszeresen egy felmérés szerint.

Sajnos a többi idővel robot lesz,fekszik,alszik,eszik,dolgozik,és remélhetőleg nyugdíj előtt elhalálozik.

2016. dec. 17. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezen már én is sokat gondolkoztam. Én azokat sem értem, akik viszonylag jól keresnek, de olyan körülmények között, hogy esküszöm inkább éhenhalnék, csak azt ne kelljen elviselnem (tök mindegy mennyi pénzért) hogy megalázóan, lekezelően bánnak velem. Ez sokkal rosszabb, mint 5-kor kelni, a lelki terror nem csak a munkahelyén hat az emberre, azt utána hazaviszed magaddal és ott van az életed minden percében. Még akkor is ha épp elég pénzed van.


Én is próbáltam már választ találni erre a kérdésre itt az oldalon, mindig az jött válaszként, hogy a környéken nincs más munkalehetőség, ha ezt otthagyják mi lesz akkor, valamiből mégiscsak meg kell élni (mert a gyerek meg a család meg a hitel..)

A másik verzió, hogy minek otthagyni az ilyen helyet, ha máshol is ugyanez a helyzet vár, ott sem keresne többet és ugyanilyenek a körülmények.


Nem gondolom, hogy ezeknek az embereknek mind vállalkozniuk kellene, mert az mennyivel jobb, de igenis nem szabad hagyniuk, hogy egy bizonyos szint alá menjen a munkáltatójuk sem morálisan, sem pedig a fizetésüket illetően. A többség mégis hagyja magát nap mint nap megalázni, és ez nagyon káros.


Arra tippelek, hogy az lehet az oka ennek a jelenségnek, hogy ez lett az emberekbe belenevelve, ez a pesszimista hozzáállás a félelemmel vegyítve, ez tipikus hungarikum (szerintem).

2016. dec. 17. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!