Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mihez kezdjek, ha nem bírom...

Mihez kezdjek, ha nem bírom tovább a gyári munkát? Ötleteket várok.

Figyelt kérdés
25 éves nő vagyok, évek óta gyárakban dolgoztam, de elég volt nem bírom tovább, sem lelkileg, sem testileg (lett egy valószínűleg ettől kialakult betegségem) Felmondtam, januártól nem tudom mi lesz. Végzettségem érettségi és bolti eladó, ezzel nem sikerült elhelyezkednem, mert mindenhol gyakorlatot várnak el, én pedig semmit sem tudok csak van egy papírom. Szóval most úgy érzem fogalmam sincs, mihez tudnék kezdeni. A tanuláshoz nincsenek jó képességeim, ezért is nem mentem egyetemre, önköltségesre sem vennének fel. Még egy szakmát kellene tanulnom? De mit amivel el tudnék helyezkedni, és meg lehet élni belőle? A másik probléma, hogy az esti tanfolyamok is hétköznapokon délután vannak megtartva, ami egy több műszakos gyári munka mellett nem kivitelezhető. Márpedig valamit addig is dolgoznom kellene, hogy kifizessem az iskolát, és ne rakjanak ki itthonról, és nyilván megint csak a gyár jöhetne szóba. Úgy érzem ördögi kör, amiből nem lehet kilépni. Megtakarításom sincsen csak az utolsó fizetéseimből maradt 150 ezrem.
2016. dec. 19. 18:56
 1/9 anonim ***** válasza:
27%
Ajánlanék valamit, de inkább nem teszem, mert besértődnél rajta a végén. Más nem jut az eszembe sajnos.
2016. dec. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nehéz helyzet.

Csak ötletelek, nem biztos hogy jó dolgokat mondok,de ha végzettség van, tapasztalat nincs, akkor ingyen, vagy olcsón kell munkát elvállalni, hogy legyen tapasztalat.

Gyakorlatotok nem volt? Az is tapasztalat.


Vagy valami olyan iskola, ahol nem gond ha néha nem kell bejárni. Csak ennek hátulütője is lehet. Ha link a suli, lehet semmit nem ér az elvégzése.

2016. dec. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Így elsőre érdekes, mert mostanság egyre több a munka, legalább is felénk.

Merre vagy az országban kb?

Nagy multi sem vesz fel? pl tesco.

2016. dec. 19. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Egyik barátnőm volt hasonló, nem talált munkát, ezért elment egy munkaügyi központba, és elvégzett egy ingyenes tanfolyamot. Ha jól rémlik, az ingyenesség feltétele az volt, hogy nem bukhatott meg, különben fizethette volna vissza a képzés árát. Kb. egy év alatt szociális gondozót csináltak belőle, azóta is van folyamatosan munkája. Talán mellette kapott valami pénzügyi hozzájárulást is, bár régen volt, ebben nem vagyok biztos.


Esetleg neked is érdemes lenne ilyesmi után érdeklődnöd.

2016. dec. 20. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
53%
Menj pár hónapra külföldre dolgozni és másképp fogod látni a dolgokat.
2016. dec. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Csak ma két mosonmagyaróvári boltban is láttam, hogy eladót keresnek a bolt bejáratánál kitett plakáton.

A Tescoban is szinte mindíg keresnek embereket. Oda tuti, hogy nem kell a 8 általánoson felül semmi, amilyen arcokat látok dolgozni.

Vagy menj jól férjhez :)

2016. dec. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Nyelvvizsga go kulfold.
2016. dec. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha itthon akarsz maradni, menj a rendőrséghez határvadásznak. Fizetik a sulit is.
2016. dec. 23. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Csak mondom a bolti eladói szakma 2x rosszabb mint a gyár! Tudom mert nekem is az a szakmám!
2019. márc. 9. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!