Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Megbüntethetnek, ha nem...

Megbüntethetnek, ha nem vagyok rendesen bejelentve?

Figyelt kérdés

8 órában dolgozom, de csak 4 órában vagyok bejelentve. Jelenléti ív nincs, vagyis a főnökön írja meg utólag hónap végén. Egyik ismerősöm most a fülembe ültette a bogarat, hogy ha kijönnek ellenőrzésre, nem csak a főnököm, de engem is milliókra megbüntethetnek. Ez igaz? Tényleg ilyen komoly büntetést szabhatnak ki?

Gondolhatják nem jókedvemből dolgozok így, egyszerűen semmi más munkát nem találok hónapok óta. Ha nem dolgozom itt akkor éhen halok és az albérletből is ki fognak dobni. Persze keresgélek folyamatosan, de most már attól is félek, hogy meg fognak büntetni, csak mert dolgozom.

Mennyi esély van erre? Jogos az aggodalmam?


2016. dec. 26. 23:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
csak a munkáltatót büntetik
2016. dec. 26. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Szerintem magánszemélynek nem adhatnak milliós büntetést.De ilyenkor azt kell mondani ahogy be vagy jelentve.Én már többször kaptam ellenőrzést szoktak párat kérdezni.Azt sem árt tudni h hivatalosan mennyit kapsz.Egyébként az ellenőrzéseknel minden rendben volt nálam.😊 Ezen nem kell aggódni azért nem mennek tul gyakran.A jelenléti meg akkor a főnök hibája.
2016. dec. 26. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
a munkavállalót semmilyen szankció nem érinti. Bár én a helyedbe ránéznék arra a munkaszerződésre.
2016. dec. 27. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
30%
a megoldás külföld nekem már az összes rokonom németországban van
2016. dec. 27. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A céget jobban büntetik, viszont téged is büntethetnek. Ha te mondjuk 8 órás szerződést írtál alá, de csak 4 órába jelent be és te erről nem tudsz csak később derül ki, vagy hamisítva van a jelenléti, akkor nem kapsz büntetést, mert nem tudtál róla. Ha viszont 4 órás szerződésed van és 8 órában foglalkoztat, plusz tudsz ezekről a dolgokról, akkor téged is elővehetnek, hisz elősegíted a feketefoglalkoztatást, csalást. Ilyen esetben behívhatják a munkavállalót is elbeszélgetésre
2016. dec. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!