Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha közlik veletek, hogy a...

Ha közlik veletek, hogy a szerződés lejártával nem lesztek meghosszabbítva, nem szokott alábbhagyni a lelkesedésetek a maximális teljesítmény iránt?

Figyelt kérdés
Nekem ilyenkor mindig előjön az a mentalitás, hogy a fennmaradó időben épp csak megteszem, amit várnak tőlem, további szorgoskodás felesleges, mert úgysincs már semmi haszna. Most például tegnap közölték, hogy március közepével el leszek küldve, mert a cég nem osztogat mostanság határozatlan idejű szerződéseket, és most annak kellene jönnie a törvény szerint. Tehát nem rossz teljesítmény miatt küldenek el. Ennek ellenére eléggé alábbhagy az ambícióm arra, hogy minél jobban csináljam a dolgokat. Ti evvel hogy vagytok?
2017. jan. 3. 08:37
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez normalis, en se guriznek, ha ugyis elkuldenek. Ha latsz ra eselyt, h ennek ellenere megis megtartanak, akkor viszont teperj!
2017. jan. 3. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

1: Te áruld már el, hogy mi a fenéről beszélsz? Még sose írtam ide semmi effélét. Linkeld már be azokat a kérdéseket, amiket szerinted én tettem fel!

Úgy látszik, itt egyeseknek ez a mániája, ezt már több kérdésnél is észrevettem.

2017. jan. 3. 08:57
 3/22 A kérdező kommentje:
2: Sajna nem túl valószínű. Direkt azért szóltak ilyen korán, hogy legyen elég időm keresgélni. Referenciának nyilván megadhatom a jelenlegi főnököt.
2017. jan. 3. 09:00
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Bár én még nem voltam ilyen helyzetben, de ebben a helyzetben én sem tepernék. Persze elvégezném a munkát, de nem hajtanám magam. Csak annyit amennyit kell. Közben néznék munkahelyet, és ha idő előtt találnék, nem lenne lelkiismeret furdalásom, hogy a szerződés lejárta előtt ott hagyom őket.
2017. jan. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekem még nem volt ilyen szerződésem. Illetve, ami határozott volt, az csak másodállás volt, a főállásom mellett, és előre tudtam, hogy csak x hónapra szól.

De ha így lennél, mint te, hogy közlik, hogy majd úgyis elküldenek, akkor nyilván nekem is alább hagyna a lelkesedésem. Ez szerintem természetes.

2017. jan. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Ki akarna gürizni, ha tudja, hogy nem tartják meg? Ez teljesen normális reakció. Egyébként üdv a klubban. Kívánom, hogy találd meg a helyed.
2017. jan. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
51%
Velem mikor ilyen volt, "csakazértis" keményen csináltam, hogy megőrizzem a becsületem. De szerintem mindenkiben felmerül, hogy be kellene inteni nekik, és innentől csak lábat lógatni.
2017. jan. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
8: Az persze nem elhanyagolható szempont, hogy a főnök egy esetleges referenciakéréskor pozitivakat mondjon rólam.
2017. jan. 3. 12:05
 9/22 A kérdező kommentje:

Érdekes, hogy az 1-es válaszoló semmit nem reagált azóta, pedig privátban is ráírtam. Fenemód érdekelt volna, hogy ugyan melyek azok a kérdések, amiket szerinte én tettem fel kamuból. Fél év alatt már másodszor fordul elő, hogy felteszek itt egy kérdést, erre valaki értelmetlenül nekem támad, hogy mit kamuzok, meg minek teszem fel ugyanazt. De ahogy nézem, ez átlagban minden második-harmadik kérdésnél megesik itt ebben a témában. Ez már azért durva egy kicsit.

Arról nem is beszélve, hogy dunsztom nincs, vajon milyen alapon és szempont szerint titulálja kamunak a kérdésemet, amikor egy teljesen átlagos, hétköznapi dologról van benne szó. Azt hiszi, hogy csak poénból találom ki, hogy elküldenek két hónap múlva a munkahelyemről, vagy mi?

2017. jan. 4. 06:22
 10/22 JulesM111 ***** válasza:
100%
Ez a határozott idejű szerződések hátránya. Letojni nem lenne fair, de ha a lelkesedés visszaesik teljesen normális.
2017. jan. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!