Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Határozatlan de 2 hónap...

Határozatlan de 2 hónap próbaidővel kikötött munkaviszony akkor alakul át sima mviszonnyá ha a vezető tudtával egy napot dolgozok a próbaidőt követően?

Figyelt kérdés

Ezen megy a vita a cég meg köztem. Felvettek határozatlan szerződéssel melyben kikötöttek 2 hónap próbaidőt az elején. Ezen kettő hónap alatt bármikor elküldhettek volna indoklás nélkül azonnal de nem tették. a próbaidő adott napig tartott a szerződésben pontosan jelölve. Még aznap utoljára szólhattak volna hogy másnap már ne menjek de nem tették. Viszont azzal hogy lejárat + 1 nappal bementem dolgozni (mert nem mondták hogy ne menjek) azzal a próbaidős papír átváltott sima határozatlan szerződésbe. Így már nem lehet elküldeni csak úgy. Indok + felmondási idő is jár.A cég azt mondja hogy nem szóltak hogy másnap (próbaidőt követő nap) is mennem kell minek mentem „önhatalmúlag”.Szerintem meg épp akkor kellett volna hogy szóljanak ha azt akarták volna hogy NE MENJEK és nem akkor ha azt akarták VOLNA HOGY MENJEK.

Nem szóltak hogy nem kellek, tehát mentem a vezető hallgatólagos beleegyezésével, tehát ez már nem próbaidős hanem sima jogviszony nem lehet engem máról holnapra kitenni. Ezt már bukták felmondási idő 30 nap melynek fele alól fel kell mentsenek és erre is jár a pénz. (erről szól az egész hogy ezt nem akarják kiperkálni )Van tévedés az általam leírtakban?

Mikor kellett volna szólni a cégnek nekem? Ha mennem kell vagy ha nem kell?


2017. jan. 15. 21:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Dugd az orruk alá a Munka törvénykönyvét. Nem számít, hogy egy nappal csúsztak ki a próbaidő lehetőségéből.


Egyébként: [link]

2017. jan. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

A szerződésben van bármi kitétel arról, hogy szól a munkáltató, ha folytatni szeretné a munkát, akkor arról szól?


Mert ha nem, akkor nyilván értesíteni kellett volna arról, hogy nem akarnak tbbet alkalmazni (meg szerintem amúgy is...) Vagy tötént bármi olyan, ami miatt evidens lett volna a kirúgásod, mint nem tudom, felgyújtod az épületet az utolsó napon?:D


Valószínű nem akarják kifizetni a felmondási időt, de hát ez nem egészen így megy, na.

2017. jan. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
"A szerződésben van bármi kitétel arról, hogy szól a munkáltató, ha folytatni szeretné a munkát, akkor arról szól? " - Normál határozatlan idejű szerződés esetén erre nincs szükség, sőt. Ilyet akkor alkalmaznak, ha pl. bérelt munkaerő vagy, és határozott időkre (1-2 hónap) kötik a szerződést hosszabbítási lehetőséggel. Évekig dolgoztam így. Határozatlan idejű szerződés automatikusan meghosszabbodik a próbaidő leteltével, ha a próbaidő végéig nem történt egyik fél részéről sem felmondás.
2017. jan. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
A felmondást mindkét fél minden esetben köteles írásban beadni, ez alól nincs kivétel. Még a próbaidő alatt is ez a szabály, ettől eltérni nem lehet. Megkapta írásban? Nem kaptad meg. Van gy határozatlan idejű munkaszerződés, pont.
2017. jan. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Hát most már megkaptam írásban csak az a gond hogy ők ezt úgy képzelik hogy odaadták és azonnali hatállyal álljak fel és távozzak . Fizetik az utolsó ledolgozott hónapot és ennyi. Mindezt úgy hogy a felmondásban az szerepel próbaidős munkaviszonyát felmondom, mikor rögzítve van hogy meddig voltam próbaidős és amikori dátum van a felmondáson az már + 1 nap.

Én meg azt mondtam erre hogy nem fogadom el, tessék engem szépen a rendes felmondással elküldeni, 30 napos felmondáési idővel, melynek felére a munkavégzés alól köteles felmenteni és persze a 30 napot is teljes egészében fizetni. Vagyis 1 havi fizu a tét.

Erre nem hajlandóak és most vagy benyelem vagy bíróság.

Na de bíróság 1 havi fizuért? nettó 90-ért?

2017. jan. 16. 12:01
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Menj bíróságra, két ok miatt.

Egy: az a pénz neked jár.

Kettő: ne hihessék azt ezek a gyökerek, hoy bármit megtehetnek büntetlenül!

2017. jan. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Azonnali hatályú felmondáshoz alapos indok kell. Nyugodtan perre viheted.
2017. jan. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
2017. jan. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Na hát ennyit erről.

Megmondtam nekik perre viszem, erre felhívtak 1 óra múlva. Nem kell többet mennem, 30 napos felmondási idő marad de fel vagyok mentve a munkavégzés alól.

Vagyis úgy kapok pénzt + 1 hónapig hogy be se megyek többet.

Komoly cég.

2017. jan. 17. 08:35
 10/14 anonim ***** válasza:

Erősködtek, de nem jött össze, gratulálok :)

Viszont csodálom hogy "kibaxásként" nem akarnak még 2 hétig dolgoztatni, ha már úgy is fizetve leszel.

2017. jan. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!