Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Határozatlan de 2 hónap...

Határozatlan de 2 hónap próbaidővel kikötött munkaviszony akkor alakul át sima mviszonnyá ha a vezető tudtával egy napot dolgozok a próbaidőt követően?

Figyelt kérdés

Ezen megy a vita a cég meg köztem. Felvettek határozatlan szerződéssel melyben kikötöttek 2 hónap próbaidőt az elején. Ezen kettő hónap alatt bármikor elküldhettek volna indoklás nélkül azonnal de nem tették. a próbaidő adott napig tartott a szerződésben pontosan jelölve. Még aznap utoljára szólhattak volna hogy másnap már ne menjek de nem tették. Viszont azzal hogy lejárat + 1 nappal bementem dolgozni (mert nem mondták hogy ne menjek) azzal a próbaidős papír átváltott sima határozatlan szerződésbe. Így már nem lehet elküldeni csak úgy. Indok + felmondási idő is jár.A cég azt mondja hogy nem szóltak hogy másnap (próbaidőt követő nap) is mennem kell minek mentem „önhatalmúlag”.Szerintem meg épp akkor kellett volna hogy szóljanak ha azt akarták volna hogy NE MENJEK és nem akkor ha azt akarták VOLNA HOGY MENJEK.

Nem szóltak hogy nem kellek, tehát mentem a vezető hallgatólagos beleegyezésével, tehát ez már nem próbaidős hanem sima jogviszony nem lehet engem máról holnapra kitenni. Ezt már bukták felmondási idő 30 nap melynek fele alól fel kell mentsenek és erre is jár a pénz. (erről szól az egész hogy ezt nem akarják kiperkálni )Van tévedés az általam leírtakban?

Mikor kellett volna szólni a cégnek nekem? Ha mennem kell vagy ha nem kell?


2017. jan. 15. 21:51
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Na látod, így kell ezt! Megérdemli ez a cégnek nevezett gittegylet.

Örülök, hogy kifizetnek.

2017. jan. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Remélem ezt írásba is adták, mert sokszor ezek a szarrágók lenyelik ezt a bért.
2017. jan. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Nem adták írásba jobbat tettek már elutalták a pénzt.
2017. jan. 18. 08:31
 14/14 anonim ***** válasza:
Szép munka! :-)
2017. jan. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!