Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért írják hogy itthon...

Miért írják hogy itthon egyszerre van munkanélküliség és munkaerőhiány? Ez nem igaz.

Figyelt kérdés
Szerintem inkább van munkanélküliség. Nagyon nehéz bekerülni egy céghez, kérem írja már meg valaki hogy igazam van. Legutóbb pl. 2 hónapot sikerült dolgozni, kib@@szott a főnök mint a szemetet. Persze szerintem frankón belémszuggerálták hogy milyen irdatlan jól keresek, értsd nem min. bér. Tiszta jófejek. Nyavajognak a cégek hogy nem találnak munkaerőt: fizetés min. bér. Ez valami vicc lesz. Vélemények?
2017. jan. 21. 21:00
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

A cégeknek szükséges képzett szakemberekből van hiány, miközben a cégek számára alulképzettek meg nem tudnak úgy elhelyezkedni, ahogyan szeretnének, tanulni meg nem mindenkinek van tartaléka, még ha szeretne is, szóval ördögi kör. Illetve van még egy jellemző példa, hogy a nem kifejezetten szakembereket célzó munkakörökben meg a bérezés olyan alacsony (mondjuk minimálbér vagy bérminimum, szóval a lehető legkevesebb), hogy azt meg az álláskeresők nem vállalják el annyiért, vagy ha elvállalják, nem terveznek vele hosszú távra. Itt meg a cégek kínálnak keveset az álláskeresők elvárásaihoz képest, akiknek meg meg kell élniük valamiből, szóval legalább annyit akarnak keresni, amennyi fedezi a kiadásaikat.


Középiskolában nekünk ezt tanították is, igaz, más példával. A lényeg, hogy a kereslet és a kínálat nincs szinkronban egymással egyik oldalról sem.

2017. jan. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Fáj a főnöknek ha kapsz egy nagyobb fizetést, inkább nem ad neked munkát. Profession.hu-ra elszórtam vagy 20.000 CV-t és szemét munka akadt csak. Kegyetlen nehéz bekerülni egy céghez.
2017. jan. 21. 21:17
 3/26 A kérdező kommentje:

Jó első akkor neked mondom:


1. felveszünk valakit 2-3-4 hónap múlva ne rúgjuk ki.

2. adjunk neki egy jó kis fizetést, céges autó tankolókártyákkal. Nem kell szalonból újat.


Problem? Ja hogy ez nekem jó? Aha. Értem. Ez fáj a munkatársaknak? Értem.

2017. jan. 21. 21:20
 4/26 Fatal_3rror_ ***** válasza:
100%
Véleményem az, hogy ez egy 1001-edik kérdés, ami csak és kizárólag a saját szemszögéből tesz fel valaki.
2017. jan. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Fordíthatod így is ,de így úgy hangzik mint egy 10 éves asztalcsapkodása....


Nem kifejezetten azért ilyen nehéz normális bérezésű helyet találni ,mert az neked jó lenne ,hanem mert a munkáltatónak nem éri meg.

2017. jan. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Eddig 21 különböző céget plusz néhány diákszövetkezetet és munkaerő-kölcsönzőt megjártam bő 10 év alatt, legutóbb kiderült, hogy jobban ismerem a szabályokat, mint az egyik fejvadász cégnél dolgozó HR-es "szakemberek", akiknek elvileg ez lenne a munkájuk, a legrövidebb idő, amit egy cégnél töltöttem, pár nap, a leghosszabb, majdnem 4 és fél év volt, már nem számolom, hányszor írtam át az önéletrajzomat és hány helyre küldtem be összesen, volt dolgom csalókkal, volt, ahonnan én léptem le, volt, ahol mondvacsinált indokkal mondtak fel, volt, ahol helyet kellett csinálni valaki másnak és én voltam a legkönnyebben elmozdítható munkakörben, nem nagyon tudsz újat mondani. :-) Rugalmasan kell hozzáállni az álláskereséshez, egy munkahely sem életbiztosítás.
2017. jan. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

6-os: mindezeken én is túl vagyok.


Valaki írta hogy nagyobb fizetés nem éri meg a cégnek.


Figyelj, te is tudod hogy ez baromság. Hát ez nem igaz.

2017. jan. 21. 21:30
 8/26 A kérdező kommentje:

"egy munkahely sem életbiztosítás"


hát ja ezt megtapasztaltam én is hogy akit el akarnak mozdítani azt előbb utóbb sikerül is. Mindenkit el lehet lehetetleníteni. Ha erre megy ki a játék akkor az illető legjobb ha hagyja is, papírok aláírva azt menni máshova.

2017. jan. 21. 21:33
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Ott van az a hír, hogy 22 ezer informatikust keresnek, nem tudom ez a szám honnan jön, de azt igen, hogy a legtöbbször nevetséges elvárások és a fizetés nincs összhangban. Magas elvárások: értsen magas szinten 4-5 dologhoz amiből 1 kevésbé használt, legyen legalább 5 év munkatapasztalata, de ne kelljen már megfizetni. A jelenlegi munkahelyemen jövőre akarnak felvenni egy üzemeltetőt, azért legyen diplomája és 2 év munkatapasztalata, de ne akarjon már 120-tól többet kérni. Ja és legyen legalább 1 éves tapasztalata 2 ritkán használt szoftverhez, de végezzen el mindenféle egyéb titkárnői munkát is. Aztán ismerősöm ment többször beszerzőnek Pesten, 120-tól többet neki nem adtak, de azért ő volt egyben árufeltöltő és sofőr is. Nagyobb céghez még nem vették fel eddig.


A cégek felől általában magasak az elvárások, de megfizetni nem akarják a munkát. Lejjebb nem nagyon adják a követelményeket, aztán csodálkoznak, hogy nincs megfelelő ember.

2017. jan. 21. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
39%
Mese a munkaerőhiány. Én diplomás, nyelvtudást igénylő állásokra jelentkezem-sok év munkatapasztalattal és mindenhol azt mondja a hr-es, hogy százával kapja az életrajzokat. Plusz tavaly óta, ahova csak behívnak interjúra, mindenhol megkérdezem van-e az adott cégnél munkaerőhiány. Eddig mindenhol az volt a válasz, hogy náluk szerencsére nincs.
2017. jan. 22. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!