Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Céges meghívás miközben csak...

Céges meghívás miközben csak ingyencselédnek kellek-mit reagálnátok?

Figyelt kérdés

Munkahelyemen meghívtak egy céges rendezvényre mely szombaton lesz, ami nem munkanap itt senkinek. Megköszöntem a meghívást és mondtam ha tudok elmegyek. Erre kezembe nyomtak egy beosztást hogy mikor mit kell csinálnom a rendezvény alatt. Kiderült hogy csak ingyencselédnek kellenék, rendezvény előtt 2 órával eleve jelenjek meg takarítás pakolás felszolgálás majd mosogatás. És mivel ez nem munkanap és nem csak mint „meghívott vendég” lennék papírforma szerint ott így persze egy fillér se jár érte.

Erre közöltem hogy így ez nem baba nekem, felejtsenek el. Állapodjunk meg egy díjazásban és akkor lehet róla szó (vagy akkor sem mert mi van ha a szombatom nekem fontosabb mint a pénz).

Most ott tartunk hogy kötelező mennem, ha nem megyek elbocsátanak. Miközben továbbra sincs és nem is lesz egy fia papír erről a napról-mert elbocsátani el lehetne ha ez a nap rendkívüli munkaként el lenne rendelve papíron és nem mennék. De mivel ez a nap nem is létezik hivatalosan munkanapként (cég rendezvényt tart én meg mint meghívott vendég vagyok szabad döntés alapján)

így mi lesz az elbocsátás indoka ha odáig jut a dolog?


2017. jan. 23. 12:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom, a rendkívüli munkavégzést írásban kell elrendelni. Ha ez nem történik meg, annyira vagy köteles megjelenni, mint ha én kérnélek, hogy gyere el sütizni. Minden dokumentumot (levelet) őrizz meg, esetleg menj elébe a dolgoknak, és írj hivatalos levelet, amiben kéred a "rendkívüli munkanapra" vonatkozó részleteket. Ha ezért rúgnak majd ki, akkor indíthatsz munkaügyi pert, de ha ügyesebbek, és csak egyszerűen "rád szállnak", akkor nem tehetsz semmit.
2017. jan. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Jelents Beteget!


Fosol, hánysz...


Probléma Kipipálva...

2017. jan. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%

Megnézném hogy bocsát el, ha nem is vagy jelen.

Ha ennek ellenére is sikerül, akkor szard le!

Van bőven melóhely! Ahol van munka, oda ember is kell.

2017. jan. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
65%
Ha fontos ez a melóhely akkor vállald be, de közben nézz a konkuenciánál melót.
2017. jan. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

"Megnézném hogy bocsát el, ha nem is vagy jelen. "


Megmondom. Keres ezer más kamu indokot azon sima munkanapokon amikor amúgy benn vagyok.

Hanyag munkavégzés, 5 perc késésből világdrámát csinál stb.

És kész is az ok.

De az is lehet hogy nem ő mond fel nekem hanem rámszáll és olyan légkört teremt hogy pár hét és magamtól megyek.

2017. jan. 23. 12:55
 6/8 anonim ***** válasza:
69%
Pontosan így van. Fel kell mérni az erőviszonyokat, alapvetően szereted-e a munkahelyed, illetve belátható időn belül el tudsz-e helyezkedni, ha kirúgnak. Ha egyébként jó a munkahely, vagy váltásra nincs igazán esély, akkor jobban jársz, ha lenyeled a békát.
2017. jan. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha nő lennék, és tikárnőként dolgoznék egy kis cégnél, ami összességében korrekt munkáltató lenne, akkor egy ilyen munka nem derogálna, de nem ingyen. A Munka törvénykönyvének elve, hogy munkáltató az abban meghatározottnál kedvezőtlenebb követelményeket nem támaszthat dolgozóival szemben.


Megmondanám a munkáltatómnak, hogy ha munkára hív fizesse meg törvényesen az aznapi munkát 100% bérpótlékkal, vagy pedig 50% pótlékkal, ha helyette pihenőnapot biztosít.


Törvény nem ismeri, de még az is korrekt lehet, ha az ott ledolgozott órák helyett kétszer annyi munkaidő kedvezményt ad.


Ha a cég tovább feszítené a húrt, akkor meg rögzíteném okostelefonommal a szóban, vagy telefonon elhangzottakat, nem mennék be. Ha utána fegyelmi, elbocsátási eljárás indulna ellenem, azt ott elhangzottakat is rögzíteném, majd perelném a céget.


"143. §85 (1) A munkavállalót a (2)-(5) bekezdés szerinti ellenérték a rendes munkaidőre járó munkabérén felül illeti meg.

...

(4) A munkaidő-beosztás szerinti heti pihenőnapra (heti pihenőidőre) elrendelt rendkívüli munkaidőben történő munkavégzés esetén száz százalék bérpótlék jár. A bérpótlék mértéke ötven százalék, ha a munkáltató másik heti pihenőnapot (heti pihenőidőt) biztosít."

2017. jan. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, megint itt a szokásos napi kamu munkaügyes kérdés, bár ez egész jó lett.
2017. jan. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!