Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Meghívás-e az aminek ha nem...

Meghívás-e az aminek ha nem teszek eleget kirúgnak? Munkahelyi terror.

Figyelt kérdés

Iskolában vagyok technikai dolgozó magyarul takarító. Odajöttek hogy szeretettel meghívnak az iskolai szalagavatóra. Amely vasárnap du. lesz értelemszerűen nem munkaidő senkinek.

Mondtam akkor még mit sem sejtve hogy köszönöm a meghívást de nem tudok menni. Nem részleteztem miért nem elvégre vas du nem munkaidő semmi közük hozzá mi dolgom van, meghívtak, én nem megyek sztem ez ennyi.

Hát kiderült hogy valójában arra kellettem hogy a szalagavató alatt mosogassak pakoljak szóval dolgozzam ki a belem, mindez ugye a "meghívás, mint vendég" címszó alatt.

Mert ugye ha dolgozni hívnak el vasárnapra mely nem munkanap az rendkívüli munkavégzés lenne azt írásban el kéne rendelni és ha nem tévedek nettó órabér 200%-ával kéne honorálni.

Így viszont hogy csak "vendég" vagyok szó sincs túlóráról és persze pénzről se.

Menjek el vasárnap du hogy ingyencseléd legyek, mindezt a "szeretettel meghívjuk" zászlaja alatt.

Még nincs vége mondtam nekik itt és most tisztázzuk, hogy ez munkanap lesz nekem, akkor kérdezem mennyit fizetnek, vagy nem munkanap, akkor meg megyek ha kedvem tartja és ha nem megyek az is az én dolgom.


Most ott tartunk hogy megyek vagy kirúgnak.

Persze csak mint vendég megyek így túlóráról és pénzről nincs szó.

Mindez egy magát kereszténynek mondó vagy inkább hazudó iskolában.


Jó ez mi?


2016. okt. 18. 13:48
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
94%
Hat, akkor mondd meg nekik, h legyenek szivesek irasba adni ezt, minden egyes feltetellel. Ha kirugnak, akkor perled oket, hiszen mire fel rugnanak ki? Azt meg kell indokolni es az indoklasnak helytallonak kell lennie. Az a baj, h sokszor maga a munkaltato sincs tisztaban a torvenyekkel. Hidd el, nem tudnak csak ugy kirugni. De bizonyitekot kell szerezned arrol, h mire akarnak kotelezni.
2016. okt. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

"egyenek szivesek irasba adni ezt, minden egyes feltetellel. "



Ezen túlvagyok. Nem hajlandóak írásba adni nyilván ők se hülyék hogy írásba adják menjek ingyen.


nem fogják írásba adni de ha nem megyek meg lesz indok hogy kirúgjanak.

nem ez majd lesz más mondvacsinált indok.

2016. okt. 18. 13:56
 3/25 A kérdező kommentje:

"De bizonyitekot kell szerezned arrol, h mire akarnak kotelezni."


Minden csak szóban írásban semmi.

Na így bizonyíts.

2016. okt. 18. 13:57
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Diktafon!
2016. okt. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Ez igy nagyon kellemetlen neked es azt mutatja , hogy nem neznek sokra en ezt sosem birtam. Nalam mindig az lett a vege , hogy osszevesztem a fonokkel es le is szamoltam nem sokkal azutan. De en nem tudok nyelni sajnos. Ezt vagy lenyeled vagy nem nincs mas utja. Ha vallalod akkor buszkeseggel es ne legyel merges vagy ideges es ne hozd fel temanak soha tobbet kozben keress masik munkahelyet (persze nem olyan egyszeru) vagy pedig szemolj le. Mas variaco nincs ahogy latom. Sok sikert
2016. okt. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Mi lenne ha elmennék és ott állnék karba tett kézzel végig és ha bármit is kéne csinálni mondanám egyből: sorry én csak vendég vagyok?


És így a saját fegyverüket fordítanám ellenük, hiszen nem merhetik kimondani hogy nem vendég vagyok (mert akkor micsoda? dolgozó? és a fizetés) szóval játszaniuk kéne a játékot hogy persze csak vendég vagyok. De egy vendéget meg nem dolgoztatunk.


Mi lenne ekkor? Mit léphetnek?

2016. okt. 18. 14:25
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Utána ez lenne: hanyagul végzed a munkát, megválunk tőled, és még csak tiltakozni sem tudsz. Ha viszont van bizonyítékod a zsarolásról, akkor a szart is kipereled belőlük utána.
2016. okt. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Oké, hogy a szalagavató iskolai rendezvény, de ezt nem tehetik meg veled. Feljelented őket akkor a munkaügynél!

Ha csak vendég vagy, akkor az a dolgod, hogy ülj a seggeden és élvezd az előadást. Ha dolgoznod is kellene, akkor az munkaidő.

2016. okt. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, ez már csak az utolsó csepp a pohárban, nem rúghatnak ki emiatt. Talán csak az alkalmat keresik, már megvan a helyettesed? Én nem mennék el. Úgy néz ki, ki akarnak rúgni valahogyan.
2016. okt. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha ki akarnak rúgni kirúgnak indok nélkül is. Egyik nap munka után kiborítanak egy halom szemetet valahová és lefényképezik aztán rádverik hogy te hagytad úgy,nem végezted el a munkádat. Ennyi,és már megvan az ok. Mindennapos eset idehaza.
2016. okt. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!