Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen dolgozni a MC donalds-b...

Milyen dolgozni a MC donalds-ban vagy KFC-ben illetve egyéb ilyen pörgős helyen?

Figyelt kérdés

Most 12 órát dolgoztam egyéb ipari foglalkozásban, elég sok volt a pörgés azonnal kellett minden, sok volt a munka. Nem akarok túlozni de szerintem ennél rosszabb nem nagyon volt mégis bírtam, csak végül felmondtam mert már minden szombaton is behívtak.


Dolgozott már innen valaki hasonló helyen vagy pont ott? Bár most konkrét állást egyik helyre sem láttam meghirdetve de nekem tetszik a pörgés egy bizonyos szintig. Gondolom minimálbért fizetnek ott is?


Szívesen olvasom a megosztott dolgokat, köszönöm!



2017. jan. 30. 12:05
 1/8 anonim ***** válasza:
38%
Mekiben 3 műszak 70000 Ft, hajtás van, nincs olyan, hogy leülsz meg szünetet tartasz. Nincs hétvége se ünnepnap.
2017. jan. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ahol dolgoztam ott sem lehetett leülni, első hetekben fájt a talpam + meg a derekam de aztán hozzáerősödtem + vettem talpbetétet az sokat segített.


Köszönöm az infót, akinek van esetleg még az ossza meg nyugodtan!

2017. jan. 30. 12:36
 3/8 anonim ***** válasza:
94%

Én KFC-ben dolgozom diákként. A rendes órabért nem tudom, de én bruttó 773-ban vagyok. Bekerülni nem nehéz, és könnyű a ranglétrán feljebb jutni, ha az összes pozícióba betanulsz egy idő után. Kasszásként fizikailag nem kell magam nagyon megerőltetni, bár végig állni kell, sokszor be kell segíteni a takarítónak, illetve néha hátra kell szaladni ellenőrizni ezt-azt. A legnagyobb bajom az emberekkel van. A munkatársak szerintem a legtöbb étteremben jó fejek, könnyű együtt dolgozni, de némelyik vendég olyan fejfájást tud okozni, hogy néha sírva jöttem haza.

Sokat kell bent lenni, főleg a húzósabb napokon (augusztus 20., Karácsony és társaik elképzelni is nehéz, mennyire durvák szoktak lenni), de ünnepekkor persze jár a dupla bér.

2017. jan. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A KFC-n gondolkoztam én is, mert Szegeden kerestek nemrég de akkor még abban a munkában dolgoztam amit otthagytam. Azt vevőként láttam, hogy elég nagy a pörgés.


Mennyire nehéz beletanulni ott a dolgokba? Illetve mennyire türelmesek a kollégák - bár láttam elég fiatalok dolgoznak ott.


Pl: A sok kajának a nevét mennyi idő alatt tanultad meg? Láttam elég sokfajta van.

2017. jan. 30. 12:53
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok. A betanulás néhány hónap, hogy tényleg jól menjen minden, de ez a legtöbb dolognál így van. Én úgy mentem oda dolgozni, hogy semmit sem tudtam az étteremről, évente néhány alkalommal ettem csak ott, akkor is azt az egyfajta kaját, amit ismertem. :D Számomra beletelt egy időbe, de megtanultam mindent. A kassza kezelését kicsit nehezebben sajátítottam el, mert nem elég, ha az összes kínálatot ismered, a gépbe is úgy kell felütni, ahogy a vendégnek a legjobb. Sűrűn van, hogy olyanok jönnek be, akik életükben nem jártak az étteremben, és tőled kérnek tanácsot.

Igazából mindenre megtanítanak a felettesek, és velem mindenki nagyon türelmes volt. Ha valami hibát ejtettem, kijöttek szólni, elmondták, hogy kell helyesen csinálni, és onnantól tudtam. Emlékszem, még a kártyás terminál blokk letépése is bénán ment az elején. :D

Fekete bárányok persze mindenhol vannak, velem is szívózik néha egy csaj, bár ő mindenkivel ilyen szinte.

2017. jan. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az infót Neked is!


Aki tud még hozzátenni személyes tapasztalatot nyugodtan ossza meg, köszönöm!

2017. jan. 30. 13:16
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én dolgoztam ott.

Sosem volt bajom magával a pörgéssel, vagy azzal hogy 12 órán át talpon kell lenni, mások keze alá szívesen dolgoztam, szerettem takarítani is. Viszont az, hogy 12 órán keresztül hülye, bunkó paraszt módjára viselkedő embereket szolgálsz ki, akik futószalagon érkeznek, és úgy viselkednek veled, mint egy darab szarral (rengeteg kivétel van persze :) Csak egy idő után már befásulsz, és nem veszed észre), számomra indok volt a felmondásra.

2017. jan. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Lemaradt: szóval gondold végig, hogy tudod-e kezelni az embereket, szeretsz-e velük kommunikálni. Mert voltak olyan munkatársak, akik épp ezt imádták benne, hogy mindig beszélnek emberekkel, de én ki nem állhattam. Ha te is olyan vagy, aki extrovertált, szereti az embereket, akkor nem lesz gondod vele :)
2017. jan. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!