Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kollega nem jön nem is jelez...

Kollega nem jön nem is jelez telefonon elérhetetlen sokadik alkalommal-ezt miért nézi el a munkahely neki? Még csak le se vonnak érte-máshol azonnal kirúgnák!

Figyelt kérdés

Szerintetek mi járna egy normális helyen az alábbi sokadik alkalommal előforduló viselkedésért?

Kollega reggel nem jön nem is jelez hogy beteg vagy valami történt vele. Egész nap nincs. Telefonon elérhetetlen. Majd másnap megjelenik mintha mi se történt volna és semmi magyarázat. Szóba se kerül még 1 mondat erejéig se.

Ha valaki a többi kollega közül rákérdez csak legyint ó hát nem tudtam jönni más dolgom volt. Szabira nincs kiírva betegállományban nincs, senki se tudja mi van vele, de azért arra a napra is jár a fizu, egy fillért le nem vonnak tőle.


Szerintetek a vezetés ezt miért nézi el neki? Hogyhogy egy szavuk sincs?

Normális helyen mi járna az igazolatlan magyarázat nélküli távollétért?

Kb ez: első alkalommal fegyelmi és fizetetlen nap, második alkalommal kivágnánk mint a sz**-t?


2017. jan. 30. 14:11
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
100%
Mivel gondolom (te/ti) nem a főnökei vagytok, így semmi közötök hozzá, hogy ő miért volt távol, azt csak a felettesének köteles igazolni, ha pedig a felettese elfogadta, akkor háboroghatsz amennyit akarsz, mert el lett fogadva.
2017. jan. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:

" így semmi közötök hozzá"


Mivel az illető tanár és a többiek is azok így szerinted amikor nem jön ki megy be helyette? A többiek, saját óraszámukon felül és a tökük tele van vele hogy más helyett melóznak és még kétrdezni se lehet hogy most mégis mi van.

Komolyan tervezik többen hogy ők se jönnek be nem is szólnak és ha lecseszik őket előveszik a bűvös szöveget: ja nem tudtam hogy szólni kell! Hát itt za X kollega ő se szól és mi van belőle. Semmi.

Vajon mit fog mondani erre a vezetés? mert azt hogy neki szabad mert ő a valaki valakije azt nem mondhatja.

2017. jan. 30. 14:20
 3/37 anonim ***** válasza:
100%

Arra nem gondoltál, hogy a kollégád ezt biztosan elintézte a vezetéssel és csak nem akarja a többiek orrára kötni, hogy mit is csinált? A céged munkaügyi osztályán biztosan kezelték a helyzetet, csak Te nem tudsz róla.

Amikor nálunk haláleset volt a családban, csak a főnökömnek mondtam meg, hogy két napig nem jönnék és megkértem ne szóljon a munkatársaimnak, mert egyedül szeretnék gyászolni. A főnököm ezt megértette és diszkréten kezelte a helyzetet.

Végül tedd fel magadnak azt a kérdést, hogy jobb lesz Neked ha tudod miként is oldották meg a kollégád távollétét?

2017. jan. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:

"Arra nem gondoltál, hogy a kollégád ezt biztosan elintézte a vezetéssel és csak nem akarja a többiek orrára kötni, "


Már bocsánat!!! Az illetőnek nem csak illenék hanem egyenesen KÖTELESSÉGE LENNE közölni bizony a kollegáival és az ügyeletes órafelelőssel is a hiányzását. A lófüttyöt se érdekli milyen kamu mögé bújva nem jön,d e az érdekel hogy jön-e vagy nem, mert a FELÜGYELETÉRE BÍZOTT tancsoport (kiskorú gyerekek) az Ő HIBÁJÁBÓL vannak felügyelet nélkül!

Ugyanis az ügyeletes órafelelős dolga a hiányzók helyett helyettest küldeni-HA TUD A HIÁNYZÁSRÓL!

De az nem doolga hogy azt sasolja ki mikor lóg anélkül hogy odaböfögne telefonon valamit hoyg "nem jövök ma"


Tudod mi van? Ha az idő alatt míg az órája fut az idő alatt az egyik gyerekkel történik valami addig MIVEL HIÁNYZÁSÁT NEM JELEZTE így az órafelelős JOGGAL VÉLELMEZHETI HOGY BENN VAN ÉS Ő A FELELŐS MINDENÉRT!!!

Ő aki nincs ott de nem jelezte hogy nincs ott.


2011. évi CXC. törvény

a nemzeti köznevelésről


És persze ennek minden PTK_ba és BTK-ba épített vonzata.


Na ennyi lenne.

További mentegestése az illetőnek?

Egyszerű józan parasztin ésszel: ha én nap mint nap együtt dolgozok X emberrel hogy a lófüttybe nem méltatom őket arra se hogy ha nem jövök odaböfögjek valamit telefonon?

Hm?


Amint mondtam: más helyne ezért úgy vágnák ki a második alkalommal mint a s***t.

2017. jan. 30. 14:56
 5/37 anonim ***** válasza:
Már majdnem megijedtem hogy rólam van szó :) Hát én pont ilyen vagyok sajnos,mert valami hülyeség mindig előfordul,pl. ma nem hallottam az ébresztőórát,ezért nem mentem be.Majd megpróbálom valahogy ledolgozni.
2017. jan. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:

".Majd megpróbálom valahogy ledolgozni."


És ha te tanár vagy és az egyik gyerek mondjuk epilepsziás rohamot kap és te nem vagyott noha ott kéne lenned és nem is jeleztél hogy nem mész = te vagy a felelős akkor ugye becsületes gerinces emberként vállalod ennek BTK-s következményeit is? Akár börtön mert az is lehet belőle?

2017. jan. 30. 14:59
 7/37 A kérdező kommentje:

"e.Majd megpróbálom valahogy ledolgozni."


Hidd el nekem ah én lennék a főnököd nem kéne fáradnod a ledolgozással. Kivágnálak mint a szél.

2017. jan. 30. 15:00
 8/37 anonim ***** válasza:

A stílusodat elnézve kétszer is elgondolkodtam rajta, hogy válaszoljak-e egyáltalán a kérdésedre, mert látom pedagógus létedre nem tanultad meg mi az az empátia és, hogyan működik az illemtan.



Igazad van, valóban köteles lenne az ilyet jelezni, de megesik, hogy az EMBER nem tudja. Láttam, hogy nálad bejön a kiemelés így én is ezzel próbálkozom. A kollégád ugyanis EMBER és, azok időnkétn hibáznak vagy olyan helyzetbe kerülhetnek (lásd fentebb haláleset, vagy súlyos betegség), mikor nem fog tudni szólni és ezt azt gondolom minden józanul gondolkodni képes embernek fel kellene fognia. Hihetetlen, hogy idejutott a szakma, hogy olyan emberek tanítanak másokat, akik gyermekként civakodnak egymással és cirkuszt csinálnak egy oktatási intézményből.


Remélem sosem kell megtapasztalnod milyen, az mikor reggel iszonyú görcsök között ébredsz lázasan és két hányás között nem elég, hogy a főnököd de még az összes kollégád is fel kell hívnod, hogy nem tudsz menni, különben neked támadnak, mint az ovodában. Arról pedig nem is beszélve mi van, ha valaki tényleg gyászol és hasonló súlyos eset van. Undorító.

2017. jan. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 aperitif ***** válasza:
100%

Gondolom, a kérdező sem lenne ennyire indulatos, ha ez az eset most először fordult volna elő, de azt írja, hogy ez rendszeres. Sem a kollégák, sem a helyettesítésért felelős személy nem tud róla, tehát nem beszélte meg senkivel előre.

Ez nekem is csípné a szememet, egyrészt azért, mert amíg ő munka nélkül megkapja a fizetését, addig nekem, másokkal együtt a saját munkám helyett az övét is el kell látnom, egy fizetésért, de ha nem is kéne helyettesíteni, akkor is zavarna, hogy egy munkahelyi kollektívában egy, és csak egyetlen egy személy következmények nélkül megteheti, hogy ne vegye fel reggel a munkát, ha éppen más dolga van. Elgondolkoznék ilyenkor azon, hogy nekem vajon miért kell minden reggel megjelennem a munkahelyemen, akkor is, ha éppen más dolgom lenne otthon.

2017. jan. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:

", de megesik, hogy az EMBER nem tudja."



megesik JAAAA!!!!


Mondjuk egy hónapban vagy 5x.

Megesik....

Na kíváncsian vátom erre mit mondasz....

2017. jan. 30. 16:54
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!