Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A kollégáim provokálnak egy...

A kollégáim provokálnak egy ideje. Mit tegyek velük?

Figyelt kérdés

1,5 éve dolgozom vendéglátásban Debrecenben.A közösség sokszor cserélődött ez idő alatt,jöttek mentek új emberek.Engem valahogy nem kedvelnek.Más vagyok.Nem vagyok se sznob,kissé zárkózott,érzékeny lelkű emberke vagyok.Sokszor érzem,hogy le néznek.Ezt nagyon tudatták velem pár hónapja.Bunkóztak velem.A főnök is kiemelt a pultból és más feladatot bízott rám.Ez idő alatt amennyire csak lehetett kerültem őket a bántásaikkal együtt.

Aztán elkezdtek nyitni felém,beszólni,gúnyolódni.Nem tudtam eldönteni,hogy így próbálnak nyitni csak cinikus a humoruk,vagy hülyét akarnak belőlem csinálni.Egy idő után átfordult jóba,jó fejek voltak.Sokat nevettünk együtt,megosztottam velük az örömöm,bánatom,érdeklődtek mi van velem.Egy kis idő után azt vettem észre,hogy gúnyolódnak velem megint,sőt hülyét is csinálnak belőlem meg dolgozni sem szeret velem mindenki,pedig sokat fejlődtem.(Régen kb. senki sem,de most jöttek újak.)Többször érzem,hogy célozgatnak,hogy nem dolgozom eleget.Ami azért érdekes,mert teljes erőbedobással végzem a munkám.Ezt a főnök is látja. :)Beszólnak elég durvákat.Eddig próbáltam poénra venni,de határa mindennek van.Most már elég volt.

Egyik nap amikor pultozni mentem az egyik srác haza küldött.-Milyen alapon??-Mondván,hogy ketten is elbírják a munkát. Ráadásul nem is nagyon dolgozott velem,mert még új.Egy másik nap pedig egyik helyről a másikra át kellett mennem(két hely is van).Az egyik lány mondta,hogy siessek,mert elkések.Mondtam neki idegesen,hogy nem kések el.Erre cinikusan mosolygott.Aztán hívott a másik helyről x,hogy siessek,mert telt ház van.Elnézést kérve rohantam.Be értem(kb.10 perc késéssel),nem volt bent egy vendég sem!! Kérdeztem hol a telt ház erre közölte a kedves kolega,hogy elmentek. Megszívattak. A kolléganőm egyik párja mostanában úgy beszél velem,mint a kutyával.Sokszor csicskáztatnak,hogy ide menjek,oda menjek.Pár napja beszélték,hogy mennek valahova.Bele kérdeztem.Egyik lány mondta,hogy menjek velük,bulizni mennek.Úgy tűnt igazán nem akarják,hogy menjek.Aztán írtam most,hogy mi lesz a bulival.Erre egyikük irta,hogy szerinte nem mennek, a másik meg bunkón,hogy ezt ki mondta és,hogy még nem tudják hogy lesz.Elég szemét dolog,hogy mindenkit elhívnak szórakozni csak engem nem.Máskor is voltak.Utólag derült ki.

Komolyan kezdem megutálni őket.Nekem úgy tűnik,hogy élvezik,hogy hergelhetnek és belém rughatnak. Ha most azt irnátok szivassam vissza őket,én nem ez vagyok.:( Azt is mondták,hogy más világban élek.

Ráadásul egyik fiú ismerősömmel is mostanában vettem fel a kapcsolatot,ő is elkezdett velem szórakozni.Ki találta,hogy ezért meg azért nem akar találkozni velem és csak a születésnapomon.Meséltem neki valamit nem hitte el,gúnyolodtt velem ő is.Aztán amikor jeleztem,hogy ez rosszul esik akkor azt mondta,hogy megsértősök mindenen nem birom a poént és elköszönt.Másnap megint kezdte a szivatást. Irtam neki,hogy kész vicc amit csinál velem,hogy ki talál mindent és csak a szülinapomon hajlandó talizni. Erre azt mondta az a vicc,hogy mindent ilyen komolyan veszek és mindenen megsértődök. Mondtam neki,hogy nekem ez nem jó humor,hogy húzza az agyam és innentől már nem fogja tudni és elköszönök. :) Ő korábban is szórakozott velem.Ez hosszabb történt egyébként,nem mennék bele.De a lényeg,hogy nála teljesen egyértelmű,hogy élvezi,hogy szét szivathat én meg itt szenvedek.Pedig én nem tettem neki semmi rosszat sem,én úgy gondolom.Nem ezt érdemlem.

Komolyan nem értem,hogy mi van az emberekkel,mert már rég szívattak ennyit.De sajnos akkor is tehetetlen voltam.

Én arra gondoltam,hogy szba se veszem őket,bulizzanak csak egész nyugodtan,legyenek boldogok.Szóba se állok velük.Persze ez éles váltás lenne,de ez sem mehet igy tovább.

Nagyon köszönöm,hogy végig olvastad. :)

Minden értelmes tanácsot köszönök. :)



2017. jan. 27. 22:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
63%
amelyik provokál verd szájba
2017. jan. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezeknek az embereknek a lelkivilága szegényebb, mint a tied, mentálisan, érzelmileg a Te szinted alatt vannak. Nem csinálnak Veled semmi különöset, egymással is így viselkednek, csak nekik ez megfelel, Neked meg ez értelmetlen.

Szintet kéne ugranod. A főnökkel jól értitek egymást, nem?

Vele beszélhetnél, elő tudna-e a léptetni. Vagy elmehetnél egy színvonalasabb helyre dolgozni, jobb emberek közé.

2017. jan. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez a tipikus csipkedési sorrend, bullying.

Ők többen vannak, összetartóak, egy ilyen helyzettel nem nagyon lehet mit kezdeni, ha egyszer elkönyvelnek utána nem fognak változtatni.

Próbáld őket ignorálni, és csak annyit beszélni velük amennyi a munkához kell, de ha továbbra is durva lesz a helyzet akkor sajnos váltás kell.

Amúgy durván szivató társaságnál (meg ráadásul "Úgy tűnt igazán nem akarják,hogy menjek")hiba belemenni h elmész bulizni velük.

2017. jan. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Nagyon koszonom a valaszokat.

Az uzlet vezeto allna folottuk.O most nincs,eluldoztek.Szoval az rosszabb lenne.:D Egymassal is ilyenek nyilvan valamennyire,de ha mar velem nem akarnak bulizni es nem hivnak el sehova ez jelent ugy gondolom valamit.En is tudok hulyulni meg hulyesegeken nevetni,de sosem gunyolnam es alaznam meg a masikat igy.

Sajnos mas munkahelyen sokkal szemetebbek,csak ott meg maskepp es mashogyan.

A fonokkel viszonylag joba vagyok,o tud a konfliktusokrol,mert eleg sok volt ugye egymas kozott is.Sajnos a fonokkel is volt gondom,de mas dologban.

2017. jan. 28. 00:00
 5/13 A kérdező kommentje:
Igen,ezt tettem,hogy keveset szoltam hozzajuk,azota beszedesebb vagyok mar.
2017. jan. 28. 00:02
 6/13 A kérdező kommentje:
A buliba bele egyezes lenyegtelen szerintem hisz ugyse akarjak.:/
2017. jan. 28. 00:03
 7/13 anonim ***** válasza:

Ahogy leírtad magad, milyen vagy, valamennyire magamra ismertem. Engem is elkezdenek szívatni, de én csak röhögök rajta valamiért. Meg vissza is szívatom őket, ami hol sikerül, hol nem.

Csak én külsőleg 190cm magas vagyok, 88 kiló. Nem tudom, ez számít-e, de úgy érzem igen, mert amikor kisebb voltam, vékony, könnyű, akkor jelen voltak a megalázások is, komolyabb bántások.

Azt nem írtad, fizikailag milyen vagy, de sajnos emiatt ez lehet fontos. :(

Sokan emiatt teszik tönkre fizikailag magukat, mert nem bírják elviselni a hasonló helyzeteket. :(

Szemét emberek vannak. :(

2017. jan. 28. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Sajnos rosszabb lett meg ma.:((((
2017. jan. 28. 23:56
 9/13 anonim ***** válasza:
Mi történt?
2017. jan. 29. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
58%

Van egy olyan is, hogy ha azt érzik, hogy valaki több náluk, és őnekik esélyük sincs felnőni hozzá, akkor arra törekednek, hogy bántsák az illetőt.

A kadétiskolában pl. rugdosták a király fiát a többi kadétok, aki folyton sírt emiatt, és csupa kék-zöld foltos volt a feneke, mert azt akarták, hogy elmondhassák magukról később, hogy ők belerúgtak a királyba...

2017. jan. 29. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!