Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Van köztetek olyan, aki soha...

Van köztetek olyan, aki soha nem tudna olyan munkát végezni, ahol emberekkel kell személyesen beszélgetni?

Figyelt kérdés
Ha ilyen helyen - mondjuk ügyfélszolgálaton vagy boltban - dolgoznék és bejönne egy szép csaj, tutira leblokkolnék/köpni-nyelni nem tudnék és szerintem még aznap kirúgnának. A helyzetemen az sem segít, hogy alapból nehezem tudom kifejezni a gondolataimat, egy nővel való kommunikáció során ez pedig hatványozottan igaz. Mindezt úgy, hogy egyetemista vagyok. Ha esetleg valaki ilyen problémával küzd, de mégis emberekkel kell társalognia, attól kérdezném, hogy milyen praktikája van arra, hogy felül tudjon kerekedni az érzelmein és el tudja végezni a munkáját?

2017. jan. 27. 15:25
 1/7 A kérdező kommentje:
Hopsz, ezt a munkahely/kollégák kategóriába szerettem volna írni. Valahogy át lehetne rakni?
2017. jan. 27. 15:28
 2/7 anonim ***** válasza:
szexelj munka előtt és nem lesz gond
2017. jan. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
#2: Ronda vagyok. Ha lenne rá lehetőségem, akkor természetesen a csajok előtt sem blokkolnék le.
2017. jan. 27. 15:53
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát én nő vagyok, de hasonlóan szorongó, én nagyon tartottam a nálam szebb vagy akár határozottabb emberektől (de úgy általában az emberektől), legyen az nő vagy férfi, mindegy.

De rákényszerültem, hogy egy üzletben dolgozzak pár évig, és a sokk-terápia megtette a hatását. Tehát ott vagy a szituációban és egyszerűen csinálni kellett, nem volt mese. Próbáltam arra gondolni, hogy én csak egy eladó vagyok, ő szorul a segítségemre, ha zavarba is jövök, ugyan mit csinálhat velem. Sok vásárló volt, aki nálam nagyobb zavarban volt amúgy.


Vagy válassz egy olyan üzletet/helyet, ahol nem tömeg van, vagy kevesebbszer kérnek segítséget az emberek.

2017. jan. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem súlyos szociális fóbiám van, mégis dolgoztam már pultban. Igaz, nem sokáig, csak egy-két hétig, de túléltem. Ha nagyon rá lennék kényszerülve, tudnám csinálni, de azért igyekszem kerülni az ilyen munkahelyeket.

Nálam amúgy tényleg minimális volt a kommunikáció. Odajött, köszönt, köszöntem, mondta, mit akar, teljesítettem a kérését, aztán elköszöntem, ő is. Nem álltam le velük beszélgetni, nem fűztem megjegyzést semmihez, nem úgy mint a munkatársaim, akiknek minden aprósághoz volt valami kommentárja.

2017. jan. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen,én.volt ilyen munkám,többet ártott,mint használt.Még jobban rosszul voltam az emberektől.Egyedül vagyok kiegyensúlyozottabb.Ha meg elutasítást tapasztalok,köszönni is nehezemre esik.Pl:az autóvezető oktatóm.Le akart beszélni a jogosítványról,hülyének tart szerintem,rideg...Utálom telefonon felhívni is!!!Mert negatív!Ilyen emberekhez nem bírok szólni,csak ha elkerülhetetlen.
2017. jan. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Engem nem érint ez a probléma, de kívülállóként úgy látom, először arra kell választ találni, hogy miért vagy ilyen. Pl. mert szimplán erősen introvertált vagy, és egyszerűen ilyen a személyiséged, vagy szociális fóbia, vagy ennyire erős az önbizalomhiányod, amiért nem vagy elégedett a külsőddel (vagy valami más). A jelenség okától, hátterétől erősen függ, hogy mennyire alakítható az adott dolog. Van, akinek beválik az, ha ki van téve ilyen helyzeteknek, és előbb-utóbb hozzászokik, más meg még kétségbeesettebben menekülne. Szerintem gondold végig, hogy szerinted miért van ez, aztán keress fel egy pszichológust, vagy a mindennapokban próbáld "gyakorolni" a kapcsolatfelvételt másokkal (pl. odamenni megkérdezni másoktól az időt vagy hogy hol találsz egy helyet, egyetemen beszélgetni másokkal egy tárgyról, jegyzetről vagy akármiről). Nekem az is érdekes élmény volt és segített, mikor egy videóüzenetet küldtem valakinek nemrég, és visszaláttam saját magam beszéd közben, és felfedeztem pár zavaró dolgot magamon, amire ha tudatosan odafigyelek, le tudok szokni. Ezzel szerintem tök jól megfigyelhető, hogy mások mit látnak, amikor beszélsz velük :)
2017. jan. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!