Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek az elképzelhető...

Szerintetek az elképzelhető hogy azért nem ad jó fizetést egy cég mert nincs annyi pénze? Többit alább.

Figyelt kérdés
Mondjuk utcáról bemegy az ember interjúra, nézem: csili vili tárgyaló, recepció, fizetik a recepcióst, tiszta igényes iroda, ez sem két fillér ha bérlik. Nézem, kérnék mondjuk 200.000 nettót havonta plusz kafeteria. Nem vesznek fel, az elképzelhető hogy a cég ennyit nem tud, vagy nem akar kifizetni havonta? Tehát keres valakit aki mondjuk elvállalja 130 nettóért, számít neki az a különbözet? Biztos van pénzük dögivel. Nem tud ennyit fizetni?? Vélemények?
2017. jan. 31. 10:56
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
91%

Na ezert nincs neked ceged, es ezert van nekik :)


Teljesen irracionalis gazdasagi gondolkodas lenne, ha nem keresnek meg szamukra a legolcsobb munkaerot, aki meg alkalmas az adott feladatra.


Teljesen jo pelda volt a tejjel, de lehetett volna barmit irni. Te is a szamodra kedvezobb aru termeket-szolgaltatast valasztod, ok is. Ha nem igy tennek akkor csodbe mennenek, ugyanis egy cegnek nem egy alkalmazottja van, es nemcsak a munkaber a kiadasa.

2017. jan. 31. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
Ha valaki elvállalja ugyanazt a munkát nettó 70-el kevesebbért (ami neki az adók stb miatt legalább 100 e Ft-al olcsóbb havonta) akkor miért ne őt választaná ha ugyanolyan képességű? Spórol havi 100-at ami éves szinten 1.2 millió amiből már mondjuk fizeti a recepcióst. Mellesleg ha mind a 30 beosztottnál így gondolkodnának az évi 36 millió veszteség nekik.
2017. jan. 31. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:
Biztos.
2017. jan. 31. 11:36
 14/29 anonim ***** válasza:
95%
Kérdező, ha az interjún is így társalogtál (értem?), akkor lehet, hogy nem csak a bérigényeddel volt gond.:-)
2017. jan. 31. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 10 deka farhát ***** válasza:
Ha meg nem hiszed el, minek kérdezed?
2017. jan. 31. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 Koplárovics Béci ***** válasza:

"Mert ugye havi 200 az éves szinten 2,5 millió Ft."


Ami a cégnek kb 4.5M-ba kerül éves szinten.


"Tehát keres valakit aki mondjuk elvállalja 130 nettóért, számít neki az a különbözet?"


A nettó 130 meg kb 3M-ba kerül éves szinten. Az 1.5MFt évente. Hogyne érné meg...


"Biztos van pénzük dögivel."


"Ne ítálj elsőre. Csokító. Ronda és finom." Nem tudom emlékszel-e erre. A külcsín nem minden. Lehet, hogy elment a pénz a csilivilire.

2017. jan. 31. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:

""Ne ítálj elsőre. Csokító. Ronda és finom." Nem tudom emlékszel-e erre. A külcsín nem minden. Lehet, hogy elment a pénz a csilivilire."


Szerintem az akkor is azt jelenti hogy van pénzük a tulajoknak. Ha már egyszer volt sok pénz szerintem az azt jelenti hogy van még "sok". Céges autók Audi A6 meg A4 és akkor havi 20.000-el vacakolnak??? Itt valami nem stimmel.

2017. jan. 31. 11:57
 18/29 anonim ***** válasza:
91%

"Itt valami nem stimmel"


Leginkabb a te agyadban nem stimmel valami. nagyon konnyeden bansz masok penzevel :)

2017. jan. 31. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
91%
Kérdező, többek között azért is van pénzük, mert nem szórják fölöslegesen. Leírták itt már, mennyibe kerül a cégnek a 130k meg a 200k nettó (erre céloztam az #1 kommentben), mekkora a különbség. Szorozd meg ezt az alkalmazottak számával, aztán döntsd el, hogy a tulaj helyében te kiosztanád-e ezt a pénzt, vagy vennél magadnak valami szépet.:-) Egy profitorientált cég nem jótékonysági intézmény, annyit ad ki bérre, amennyit nagyon muszáj.
2017. jan. 31. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 Koplárovics Béci ***** válasza:

"havi 20.000-el vacakolnak?"


200k-130k=70k, testvérek között is. De mint írtam, összességében meg másfélmillió forint. Az mondjuk az A6 tizede. 10 alkalmazott = új autó. Vagy 5 alkalmazott 2 év alatt = új autó. Hogy a viharba' ne nézné meg, hogy kit/mit mennyiért vesz meg. Ha ezt nem érted meg, akkor nyilván azért vagy te azon az oldalon, ő meg a másikon :)

2017. jan. 31. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!