Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szakmai tapasztalat, pénz...

Szakmai tapasztalat, pénz vagy tanulás?

Figyelt kérdés

Közel 9 hónapja dolgozom egy szerkesztőségben gyakornokként egy ismert médiumnál. Az órabérem diákmunkásként nettó 540 forint. Eddig heti 30-40 órát tudtam menni dolgozni, azonban a következő félévem nagyon húzós lesz az egyetemen, ennek következtében csak 19-23 órában tudnám vállalni a rám bízott feladatok elvégzését. Ebben az esetben előreláthatólag csak havi 40-44 ezer forint körül keresnék :(


Rengeteget tanultam eddig szakmailag a szerkesztőségben, azonban szükségem lenne több pénzre... Előreláthatólag még egy ideig biztosan gyakornoki pozícióban fognak tartani részben az egyetemi hiányzások miatt (szerintem).


Kicsit összezavarodtam a napokban, ezért is kérem a "segítséged"...


Vajon maradjak ennyi pénzért a következő 5 hónapban a szerkesztőségben, vagy esetleg keressek olyan (nem "szakmai" munkát, ami többet fizet, és időbeosztásilag is ideálisabb lenne számomra az egyetem mellett?



2017. jan. 31. 23:22
 1/3 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy 4. félévemet kezdem el kommunikáció szakon (6 féléves a BA képzés) - még kb. másfél év van hátra a diplomáig.
2017. jan. 31. 23:33
 2/3 anonim ***** válasza:

Az előző munkahelyemen szakmában dolgoztam nagyon sokat, emberhiányban dolgoztam mások helyett túlórában 500Ft-os nettóért, aztán mikor megláttam, hogy még egy mosogató is 625-ös nettóban van a helyi éttermekben felmondtam.


Ha úgy érzed, hogy ebben akarsz a jövőben elhelyezkedni az 1 éves munkatapasztalat már jól mutat az önéletrajzban, pláne ha az idő alatt folyamatosan tanultál is és nem csak a plafont bámultad.


Szóval ez a pénz egyébként nagyon kevés, ez ilyen valamit valamiért szitu amit csak neked kéne eldöntened magadban.

2017. febr. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Én a helyedben az egyetemre összpontosítanék, és ha az megvan, utána még mehetsz még tapasztalatot gyűjteni.
2018. aug. 29. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!