Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mihez kezdjek ha semmihez nem...

Mihez kezdjek ha semmihez nem értek az ég világon?

Figyelt kérdés
Van egy hálózattelepítői OKJ-m nulla szakmai tapasztalattal. Mivel ezt tanultam és anno nem mertem váltani így jelentkeztem egyetemre (informatikai képzés), ahol már két évet csúszok és sztem sosem fogom tudni elvégezni, mert már 3 alapvetően fontos szakmai tárgyból is buktam. A legrosszabb persze, hogy nem is érdekel az egész, most már csak kényszerből tanulom. Természetesen ha vissza mennék az időben más pályát választanék magamnak, de igazából nem is nagyon értek semmihez sem. A matek is épp annyira megy, hogy sikerült átcsúszni a vizsgákon. A fizikát már totál elfelejtettem és abból is mindig rossz voltam szóval a gépész/mérnök vonal sem jöhet szóba. A humán képességeimről meg jobb ha nem is beszélek (kommunikálni sem tudok normálisan). És természetesen a rendkívül gyenge fizikai adottságaim miatt a rend- és honvédelmi pálya is abszolút kizárható. Lényegében itt állok 23 évesen motiváció, élet és szakmai tapasztalat nélkül és fogalmam sincs mihez kezdjek, hogy valaha is olyan munkám legyen, ami kicsivel több fizut biztosít, mint az éhbér. A legrosszabb, hogy célom/elképzelésem sincs.

2016. dec. 30. 15:36
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
94%
pénzügy? könyvelés? 23 évesen még nem a világ vége, ha 33 lennél sem gond karriert váltani
2016. dec. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Akkor az első és legfontosabb feladatod az lenne, hogy leülj és elbeszélgess magaddal, hogy kitaláld: mi az, amit szeretsz csinálni, mi az, ami érdekel? És utána abban az irányban elindulni.
2016. dec. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
57%
akkor marad az éhbér. Ha magad sem tudod mit csinálnál és semmiben sem vagy jó, akkor mire is várod el a kiemelkedő fizetést? Mit tudsz te adni a cégnek, ami kiemelt fizetéssel jár?
2016. dec. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

"Ha magad sem tudod mit csinálnál és semmiben sem vagy jó, akkor mire is várod el a kiemelkedő fizetést?"


Sehol nem írtam, hogy kiemelkedő fizetésre vágynék. Már egy 120-150k-val is tökéletesen elégedett lennék csak sajnos semmi nem érdekel és semmihez nem is értek. Ma már kis túlzással mindenhova diplomát követelnek, de szakot váltani meg már tök értelmetlen lenne, mert alig maradt államilag támogatott félévem és lehet egy másik képzésbe is belebuknék.

2016. dec. 30. 15:47
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak diplomával lehet 120-150 ezret keresni...
2016. dec. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

"Nem csak diplomával lehet 120-150 ezret keresni..."


Pl.?

2016. dec. 30. 16:09
 7/22 anonim ***** válasza:
18%

Üdv a klubban.


Menj közmunkásnak, és élj egy szobában. Vagy halj éhen. A kapitalizmus ilyen.

2016. dec. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
69%

Off

#7 ne a rendszert hibáztasd a saját szerencsétlenségedért.

2016. dec. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
#8: Miért is ne? Lehet, hogy hozzám hasonlóan ő is mindenben tehetségtelen, amiről persze az ember nem tehet, mert a képességei genetikailag meghatározottak. Az ilyeneket pedig a kapitalizmus nem tolerálja és ha már a képzeletbeli ranglista utolsó harmadában vagy, akkor nyugodtan meg is pusztulhatsz.
2016. dec. 30. 16:22
 10/22 anonim ***** válasza:
96%

baromság.. ti csak egy kifogást gyártotok a saját lustaságotokra és szerencsétlenségetekre.. közben meg csak k**va lusták vagytok megszerezni egy alap tudást, amit el lehet adni. Kifogás gyártásban nagy tehetségetek van!


El kell menni 3 műszakba trógerolni, mellette szerezni egy szakmát. Például villanyszerelőként zsírosra kereshetnétek magatokat, és még hiányszakma is... Az szintén kifogás, hogy nem érdekel semmi.. Mindenkit érdekel valami! Még a legegyszerűbb egysejtű élőlénynek is van célja.

2016. dec. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!