Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit gondoljon az ember olyan...

Mit gondoljon az ember olyan cégekről, ahol egy állásinterjú időpontra több embert hívnak be?

Figyelt kérdés
Nekem ez nem annyira tetszik, olyan "verekedjetek össze az állásért" feeling, vagy én látom rosszul? Ha mondjuk én cég lennék és valakit behívnék, beszéljen vele egy vezető, az ügyvezető vagy a HR-es, de miért kell mondjuk délután 2-re 2-3 embert behívni? Egy időpont 1 ember. Mondjuk 1 ember 2-re, következő 4 órára. Vélemények?
2017. febr. 2. 15:04
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Taktika. Lehet, hogy összesen van 2-3 jelentkező, de ők elkezdenek majrézni, hogy milyen sokan vannak, és ezért mondjuk alacsonyabb bérigénnyel lépnek fel.
2017. febr. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
63%

Nem gondolnék semmit. Örülnék, hogy behívtak és próbálnám a lehető legjobb formámat adni.

1 emberre két óra??? Max. vezető beosztásnál az utolsó körökben.

2017. febr. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
De nem úgy lenne normális hogy egy időpont egy ember???
2017. febr. 2. 15:11
 4/26 A kérdező kommentje:
Nem úgy értettem hogy egy emberre 2 óra hanem egy ember egy időpont.
2017. febr. 2. 15:12
 5/26 anonim ***** válasza:
22%
Én nem látok ebben semmi meghökkentőt.
2017. febr. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Ez teljesen megszokott manapság, úgymond csoportos interjú. Voltam már ilyenen, nem veszekedünk az állásért. Megkaptam, fontos az ilyen interjúknál:

-Figyelj másokra ( jegyezd meg a neveket) Késöbb ezt használd ki: Csak úgy, mint József én is Szegden jártam egyetemre..

-Ne légy aggreszív, ne akarj mindig te válaszolni elsönek. Várd ki a sorodat. Ne beszélj túl sokat, csak tömören, lényegre koncentrálva.

-Figyelj oda mások mit mondanak. Sokan esnek abba a hibába, hogy nem figyelnek másra. Nálunk volt egy srác, aki elmondta a magáét, aztán meg a telefonjával vacakolt. Szerinted mennyi esélye volt?


Plusz el ne mond ezt a véleményed ott. Légy pozitív ha megkérdezik mit gondolsz az ilyen állásinterjúról. Egyébként 3 teljesen jó, nálunk 6-an voltunk..

2017. febr. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

De emberileg nem az volna korrekt, mondjuk ott egy vezető, és egy Hr-es, és azok foglalkoznak 1 emberrel egyszerre.


6-an egyszerre? Hát nem tudom jó e ez így.


Nem káosz az?

2017. febr. 2. 15:24
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem mai szokás ez. Voltam 20 évvel ezelőtt is olyan interjún, ahol egyszerre többünket hívtak be.

Akár még előny is lehet.

Pl. vannak olyan emberek, akiknek még a normális viselkedés is gondot okoz. Mindannyian fiatal nők voltunk, van, aki össze-vissza röhögött, mintha nem is interjún lenne. Sokan olyanokat elmondtak magukról, aminek semmi köze az interjúhoz. Szóval én néztem mások hibáit, és figyeltem, hogy azt ne kövessem el. Kérdéseknél is lehet segítség, ha hallod a többiek válaszát.

2017. febr. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
84%
AC-nek hivjak ezt a fajta interjuztatasi technikat. Megfigyelik, hogy a jeloltek kozul ki dominans, ki csapatjatekos, ki visszahuzodo, stb. En interjuztattam igy. 10 emberbol 3-at valasztottunk ki, a tobbiekrol lejott a feladatok soran hogy nem csapatjatekosok. Egy reszuk teljesenleblokkolt a tobbiektol, masik reszuk eroszakosan el akarta nyomni a tobbit. Ezek az emberek kiestek, a tobbieket felvettuk.
2017. febr. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:

Tessék, pár cikk a témában.


[link]


[link]


[link]

2017. febr. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!