Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyire nehéz megszokni...

Mennyire nehéz megszokni Budapestet annak aki vidéki? (tapasztalatoknak örülnék aki volt már ebben a helyzetben)

Figyelt kérdés
2017. febr. 6. 20:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is vidékről költöztem fel Pestre, 3 évet laktam ott. (Technikai okok miatt költöztem vissza vidékre, nem azért mert rossz volt Pesten.) Meglepően hamar megszoktam, max. 1-2 hónap eltelte után otthon éreztem magam.
2017. febr. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem teljesen vidéken, kicsit messzebb Pesttől, 1 órára élek, de sokszor járok fel, mert oda járok gimibe, szüleim elváltak, kéthetente apámnál vagyok. Teljesen más mint itthon, de imádom! Lehet, nem ilyen csodálatos ott élni, de szerintem eszméletlen jó így bejárni, bár időigényes, és lefáraszt, de a délutánok csodaként telnek el! Nagyon sok lehetőség van ott, mostanában korcsolyázni megyünk, de ha úgy nézed nagyon szép Budapest, a sétálóutcák, a hangulat!
2017. febr. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Helyzettől is függ (pl. mi az, hogy "vidék"? Az ország melyik része? Kisváros, nagyváros, falu, stb...), meg személyiségtől. Ismerek olyat, aki Budapestre költözött, hamar megtalálta az életritmusát, szeret ott élni, valaki meg évek óta ingázik, de csak a munka miatt, amúgy ki nem állhat bejárni.
2017. febr. 7. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
83%

Én fordítva vagyok, Budapestről vidékre, na ezt nem szabad, ha fiatal vagy.

Kb mintha az élet, és a halál között választottam volna.

Amiért hátrány nekem a budapesti élet: drága ingatlanok, albérlet, borzalmas közlekedés, az autó tárolása nekem fontos, és nem az utcán szeretném.

Na evvel kb ki is merült.

Hátrány vidéken: kíváncsiskodó, agyatlan, pökhendi szomszédok, teljesen élettelet közeg, bonyolult bejárás Bp-re, mindig van valami vacakolnivaló a házon, kertben, autóval, ez nagyon leköti az ember szabadidejét, amit lehetne másra fordítani: kirándulni, túrázni, mozi, múzeum, stbstbstb...

Amúgy idősebb korban sem lenne jó a vidék, bár ismerek olyat, akit azt tart életben, hogy a kertjét művelgeti, vágja a fát magának, eljár biciklivel a boltba, 96 éves bácsi.

2017. febr. 7. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez nagyban függ attól, hogy vidéken hol lakik valaki. Nem mindegy, hogy mondjuk Miskolcon, vagy egy pár száz fős zsákfaluban.
2017. febr. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!