Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyit kereshetnék?

Mennyit kereshetnék?

Figyelt kérdés

Fejlesztőként dolgozom, e mellett mérnök informatikusnak tanulok, már jó ideje (lassan haladok, de már a vége felé járok). Eddig diákként dolgoztam, azt hittem nem rossz fizetésért, de egy ismerősöm felkeresett, hogy dolgozzak Neki dupla annyiért. Igent mondtam, de a jelenlegi helyemen fölé ajánlottak és megígérték, hogy olyan projekteket kapok majd, ahol tudok fejlődni. Így, hogy egy hét alatt másfélszeresére nőtt a fizetésem, elgondolkoztatott a dolog, hogy mennyit is ér a tudásom a piacon... A jelenlegi munkahelyemen (első fejlesztői munkahely) már 3 éve vagyok és eddig mindig csak jó visszajelzéseket kaptam, ragaszkodnak hozzám és hosszú távon maguknál akarnak tudni.


Amikben van tapasztalatom és említésre méltó a tudásom: php (főképp laravel), sql (kis backendek esetén mysql-t, adattárházakban oraclet és oracle eszközöket használtam, kiaknázásra meg SAS-t), .net.


Frontend fejlesztési képességeim nem nagyok, de azért össze tudok dobni egy reszponzív oldalt ha kell.


Ezek alapján meg tudnátok becsülni, hogy mennyi lenne a reális nettó bérem?


2017. febr. 7. 09:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

hát a matektudásoddal mindenesetre gond lehet ;)

dupla annyit ajánlottak, majd még annak is fölé ígértek és így lett másfélszeres?

2017. febr. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Jogos. Úgy gondoltam, másfélszerese jött még az eredeti fizetésemre, csak nem ezt sikerült leírnom. :)
2017. febr. 7. 09:36
 3/4 anonim ***** válasza:

másfélszeresével nőtt :)


egyébként meg ezen a téren a gyakorlati tudás illetve tapasztalat sokszor bőven többet ér mint a papír ;)

2017. febr. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem lehet megmondani, hogy ki mennyit ér fizetés szempontjából. Cégenként változik. A legtöbb cég már nem is elsősorban azt nézi, hogy hogyan dolgozol, hanem hogy egyáltalán elvégezd a munkát és a megrendelők ezért fizessenek.


Könnyen lehet, hogy már most elérted a maximumot, amit jelenleg ki tudsz hozni, köszönhetően annak, hogy a cég inkább emelt a fizetéseden, mint hogy keresnie kelljen egy másik embert, akivel újra össze kellene szokni. Az ilyen cég ritka, ezért szerencsésnek érezheted magadat.


Az biztos, hogy a munkaerő piacon nagyon sok informatikus téblábol, közülük nem kevesen sokkal nagyobb tapasztalattal és rengeteg referenciával rendelkeznek. Hacsak valami nagyon különlegeset nem tudsz, akkor a cégek ajánlanak egy összeget és vagy elfogadod, vagy mehetsz tovább, mert tudják, hogy úgyis jön más, akinek az a pénz is jó lesz. Már külföldön is egyre inkább ez a szemlélet uralkodik.

2017. febr. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!