Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A főnökök beleszólhatnak a...

A főnökök beleszólhatnak a kinézetembe? Részletek lent

Figyelt kérdés

Szóval dolgozom egy boltban - nem ékszereket meg ilyeneket árulunk, csak sima bolt.


Én mindig megfürdök munka előtt, tiszta (nem szakadt) ruhát öltök, tiszta hajjal megyek; emellett nem szívom az orrváladékom, nem böfögök, nem szellentek, nem túrom az orrom, stb.


Elmúlt időszakban kicsit megszedtem magam. Rám jött 5 kiló. Most nem úgy nézek ki, hogy gurulok, de azért ha rám néz az ember, látja, hogy van egy kis hasam.


Illetve munkára nem minden nap sminkelek. Csak nagyon ritkán.


A főnökeim meg folyton izélgetnek, hogy semmi nőies sincs bennem, mert nem sminkelek, meg fogynom kéne és igazából sosem kések, mindig kedves vagyok a vevőkkel, jó vagyok a munkában, de ez nem számít, mert hát nem sminkelek pedig kéne és súlyfeleslegem is van.


Szóval ez normális egy munkahelyen?



2017. febr. 12. 11:30
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

A fõnöknõd betege lett a divatnak.Nálam az ápoltság és az udvarias kiszolgálás számit,na és a jó áru,ez ami vonzza a szemeimet,mint vásárló.

pl.Franciaországban nem az számit,hogy ki diétázik és valaki ki van e sminkelve vagy nem,hanem az eladó,hogyan tudja el adni az árut és a kedvességével,hogyan veszi le a vásárlót a lábairól,na és a segitõkészség is sokat számit.

2017. febr. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Van olyan munkahely, ahol bizonyos előírásokat, szigorúan betartott öltözködési előírásokat követni muszáj. (szélsőséges eset: pl. egy repi szálloda)

Kifogást keres benned, mi legyen később a mondvacsinált indok, ha megkérdezed, miért rúgott ki ,

vagy miért tesz be helyetted mást? Vagy ez lesz az indok , miért nem kapsz béremelést?

Féltékeny rád? (nem feltétlenül a külsődre, megjelenésedre , hanem pl. az életviteledre)

Vagy tényleg jóindulatúlag akar más irányba terelgetni?

Feltételezem , a munkaszerződésedbe nincs beleírva, milyen és mennyi vakolatot kenj magadra ,

hány centis karmaid és műszempillád legyen, milyen ruhában kell megjelenned, max. hány kiló

és gramm legyél, ha ott akarsz dolgozni.

Tudd meg vhogy, hogy elég,-e ha továbbra is korrektül ellátod azt a munkát, amire alkalmazott.

Valahogy rá kell kérdezned, tisztázni, hogy akkor te, a munkáját eddig jól végző eladóként a továbbiakban megfelelsz-e úgy, ahogy vagy és meg tudja-e állni, hogy ne tartson terrorban.

Vagy talán elégedettségi kérdőívet kell kitöltetned-e az általad kiszolgált vevőkkel?

Beszéld meg vele, mit akar, mi az a minimális elvárás, amikor még csesztetés nélkül elvisel téged ,

mint a munkáját jól ellátó alkalmazottját. Sok sikert !

2017. febr. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
77%

"Kétségtelen, hogy egy üzlet forgalmát befolyásolja, hogy a vevőnek mennyire szimpatikus az eladó, és ebben a kinézete is benne van."


Ekkora hülyeséget! Soha nem fordultam még ki azért egy boltból sem, mert nem tetszett az eladó kinézete! El sem tudom képzelni azt a jelenetet, hogy bemegyek egy boltba, kiválasztom, mit szeretnék venni, aztán a pénztárhoz lépve meglátom, hogy az eladó mondjuk nincs kisminkelve, ezért csalódottan lerakom a cuccot, és fizetés nélkül távozok!

Egy szórakozóhelyen még esetleg elképzelhető, hogy mondjuk a szép pultos lány vagy a helyes pultos fiú miatt járjanak oda a vendégek, de egy hétköznapi boltban szerintem semmi jelentősége nincs az eladó kinézetének!

2017. febr. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Nekem pont fordítva volt. Azért nem mentem be ruhásboltba, mert csini,vékony, sminkelt, túl jól öltözött csajszi volt az eladó. Na nem az a bajom, hogy butának nézem, hanem olyan szinten önbizalomhiányos lettem, hogy nem mertem bemenni, nehogy ciki legyen, hogy az én méretemben nincs ruha. :/
2017. febr. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

"Szóval ez normális egy munkahelyen?"


Mi köze ahhoz, hogy te hogy nézel ki? Komolyan az a baja, hogy nem sminkeled magad, vagy hogy van rajtad 5 kiló felesleg? Szerinted hány nőn van 5 kiló felesleg? Kb. a legtöbbjén van! Mellesleg engem sosem zavart, ha a nő nem csont sovány. Mondjuk az sem, hogyha az. Az ilyen nőnknek, akik belekötnek mindenbe, valami lelki problémájuk van. Mond meg neki, hogy ha nem tetszel neki, akkor ne figyelje a kinézeted kényszeresen, vagy ha nem bírja megállni, akkor legalább fogja be!

2017. febr. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

"Vagy talán elégedettségi kérdőívet kell kitöltetned-e az általad kiszolgált vevőkkel?"


Gondolom abba a boltba nem csak csontsovány emberek mennek, és ha azok is mennek, had ne a főnöke döntse el, hogy a vásárlóknak mi a szimpatikus, ha csonti vagy ha húsos az eladó. De most nem tök mindegy? A boltunkban van egy 50 éves eladónő, akin kb. van vagy 30 kiló felesleg. Most akkor azt is rúgják ki? A kérdező még lehet megnyerő attól, hogy nem sovány. Hidd el, neki is van olyan barátnője, aki hasonló kaliberű, mint te kérdező, még sincs problémája vele. Tehát veled sem a "kövérséged" a problémája.

2017. febr. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

"Kétségtelen, hogy egy üzlet forgalmát befolyásolja, hogy a vevőnek mennyire szimpatikus az eladó, és ebben a kinézete is benne van."



Nem biztos, hogy egy 75kg-os vagy egy 50kg-os közül az 50 kg-os a szimpibb. Nagyon nem. Sőt, nem is szeretem sok helyen az ilyen csontsovány penészvirág eladókat, rossz rájuk nézni, de komolyan.

2017. febr. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

14.


Szívemből szóltál.


Én 162 cm/70 kg vagyok, van feleslegem, de azért nem vagyok a súlyosan elhízott kategória, inkább vaskos vagyok a sok sporttól, de sok üzletbe azért nem megyek be,mert csomó 40 kg-os szolibarna p**sa van, és csak rosszul érzem magam, hogy tuti lenéznek mikor belépek meg ilyenek. És mindig az olyan üzleteket választom, ahol kicsit életszerűbb kinézetű nők vannak.

Vagy sokszor a férjem magammal viszem, aki viszont egy tökéletes testű adonisz, de tényleg, és akkor nem néznek annyira ki, ha látják hogy milyen jó pasim van, nem egy ilyen senkinek nem kellő idióta :D

De én is sokszor kifakadok, hogy miért kell a legtöbb boltba ilyen próbababa kinézetű nőket rakni..

2017. febr. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
14-essel értek egyet. Mindig mikor elém ugranak ilyen 2 méteres hostess lányok, hogy menjek be sminkre, annyira kisebbségi érzésem lesz. Pedig sminkelek, csak nem mosómacis a szemem.
2017. febr. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
86%

Egy eladó egész nap a kirakatban van. Fontos lehet az esztétikus megjelenés. Mindenki szívesebben vásárol egy csinos cicababától, mint egy elhanyagolt banyától.

A főnökök sok mindenbe beleszólhatnak. Engem 20 éve azért bäszogatott a vezér, hogy miért nem cserélem le az autómat, mert a jelenlegi nem illik a beosztásomhoz. Jelzem, építkeztem, és sok cucc hordásához nagyon jól megfelelt a régi vas.

2017. febr. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!