Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha a szüleim Jehovások, de én...

Ha a szüleim Jehovások, de én nem beleszolhatnak e abba hogy kapjak vérátömlesztést?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok,én 12 korom óta nem járok el szüleimmel a jehovás gyülésekre,sokat imádkoznak miattam hogy vissza találjak.


Mütétem lesz,kell szolnom az orvosnak hogy ha kell adjanak vért? Vagy szüleim döntik el? Ők azt mondanék nem kaphatok,nehogy megszolják őket


2016. nov. 9. 20:38
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
4%
Két okbol is IGEN a válasz, 1.: Ők a szüledi és mivel még gyerek vagy a szüleidnek kell "engedelmeskedned". Mert a Szüleid. :) 2.: Sajnos, ha nem lennél a gyerekük, akkor is beleszólnának mert a vallásuk ezt írja elő, sajnos nem csak gyerekként nem lesz "SZABADAKARATOD", hanem felnőttként sem! Tudom, kicsit nyers volt a válasz, de ez az igazság, a Vallásuk miatt SEM fogják ezt neked megengedni, de mivel még gyerek vagy (a Biblia alapján IS!) SZÓT KELL FOGADNOD a szüleidnek. :)
2016. nov. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
100%
És ha napot ennétek?
2016. nov. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
100%

Igen a szüleid döntenek de van talán egy mód ennek az elkerülésére. Ha sikerül a gyermekvédelmieknél támogatást nyerned, akkor jó eséllyel felülbírálják a szüleid akaratát miszerint nem kaphatsz vért.

Van egy olyan szabály, hogy a szülők nem veszélyeztethetik a gyermekük életét.

2016. nov. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
100%

Na, szerintem ez egy fiktív kérdés, de oké, vegyük komolyan.


1.) Vegyük először az orvosi részét a dolognak: Egy sima műtéthez nem lesz szükséged vérhez. Vért csak annak adnak, aki olyan balesetet (lőtt sebet, stb.) szenved, hogy majdnem elvérzett, és az életben maradásához van szüksége vérre. Nagyon ritka az az előre tervezett műtét, ahol vérre van szükség, de azt jó előre közlik is az érintettel. (Ha neked szóltak, hogy műteni fognak, de még nem szóltak, hogy vérre lesz szükség, akkor nem is lesz rá szükség.)


2.) Vegyük a jogi részét a dolognak: 14 éves korig egyedül a szülőé a döntési lehetőség. 14 és 18 éves kor között a szülő (vagy a törvényes gyám) és a gyerek EGYÜTTES beleegyezése szükséges, bármilyen beavatkozáshoz. 18 év felett meg senkinek nincs beleszólása (nagyon extrém eseteket leszámítva), egyedül az érintett dönt.


Tegyük fel, hogy igaz az amit írsz (nem hiszem, de tegyük fel) akkor két lehetőséged van:

1) Vagy rábeszéled a szüleidet, hogy egyezzenek bele a véradásba,

2) vagy pedig ilyen idős korban jogilag kezdeményezheted, hogy veszélyeztetés címen vonják meg szüleidtől a szülői jogkört, és rendeljenek ki melléd törvényes gyámot. (Ha nem téged érint a dolog, hanem egy 14 éven aluli gyereket, akkor is kezdeményezheted a veszélyeztetés címen az eljárást. Akkor is, ha nem a testvéred, és nem is a rokonod, hanem "csak" egy veszélyeztetett gyerek.)

2016. nov. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
100%

IGEN!

Szüleid amúgy a maguk nevében lemondhatnak a vérátömlesztésről, de a Te nevedben nem tehetnek ilyet. Nyilatkozz nyugodtan, hogy szeretnél, sőt ha kell beszélj az operáló orvosoddal külön, hogy nehogy megpróbálják szüleid felülbírálni a döntésed.

2016. nov. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
100%

"...Egy sima műtéthez nem lesz szükséged vérhez. ..."


Ez így ebben a formában nem igaz.

Vannak olyan műtétek, ahol alapban nem kell, de fennáll a kockázata, hogy ha nem megy minden a terv szerint akkor szükség lehet vérátömlesztésre. Ez a vészhelyzet faktor nem tudható előre, ezért sima műtét esetén is (főleg ha altatás lesz) előre nyilatkozni kell, hogy "mi legyen ha..."


Konkrét balhé ilyenből Jehovásokkal akkor volt (csak, hogy egy példa legyen), amikor sima szülésnek indult, de komplikáció lépet fel és erős vérzés miatt vért kellett volna kapni az anyának. Vallási alapon megtagadta és elvérzett ez miatt, pedig "sima" szüléshez nem kell vér. Ez egy megtörtént eset.

Szóval nincs olyan "sima (kórházi) műtét", amihez 100%-hogy nem kellhet vér.

2016. nov. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
80%

Balinhun, már megint ordít belőled a degeneráltság...

Kérdező! Inkább szólj! Elvileg, mivel 18 még nem vagy, ők döntik el, de azért ne feledd, a te életed a tét!

Az idióta szektás maszlagokkal meg ne törődj.

2016. nov. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
100%

Kedves # 4-es, most olvastam a válaszod, a jogi részekkel nem voltam tisztában.

Kérdező, fogadd meg a #4-es válaszoló tanácsát!

2016. nov. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
0%

Előre tudod,hogy a műtét azzal fog járni,hogy vért kell,hogy kapjál,vagy csak TE gondoltál rá,hogy vért adnak?


Nem hallottam egyébként ilyen műtétről.Olyanról viszont igen,hogy valakit baleset ér,és annak következtében ha sok vért veszít ,életmentő helyzet miatt adnak vért.


Műtétnél azonban infuziót szoktak adni....

2016. nov. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 Molyember ***** válasza:
100%
Tervezett műtétek előtt azért is szoktak vért venni, hogy ismerjék a vércsoportot. Hidd el, ha műtét közben erősen véreznél, nem fogják felhívni a szüleidet, hogy adhatnak-e, és végképp nem fogják megvárni, hogy meghalj a műtőasztalon. Nem kell ennyire komolyan venni a vallási előírásokat. Idézet az Alaptörvényből: "Az állam és a vallási közösségek különváltan működnek." Magyarul a szüleid vallása a magánügyük, a doki munkáját nem befolyásolhatja közvetlenül, mert ha minden feltétel adott és mégis hagyna meghalni, akkor sittre vágják.
2016. nov. 9. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!