Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkaerőhiány esetén a főnök...

Munkaerőhiány esetén a főnök miért nem áll be dolgozni? Ideiglenesen? Végzettsége megvan.

Figyelt kérdés

Naiv lennék?


Vendéglátóipari beszállító cég olyan emberhiánnyal hogy már megrendelések kerülnek visszadobásra mert nincs ember aki csinálja.

És ott a főnök aki 0-24ben anyázik hogy nem igaz hogy nincs ember és senki nem akar melózni ebben az országban (de akarna csak nem szar pénzért amit ő fizet, de ez más lapra tartozik).

Felteszem a kérdést: ha nincs ember aki melózzon akkor a főnök maga miért nem áll be melózni? Állítólag vendéglátóiparit végzett szóval végzettsége megvan, meg aztán olyan feladatokról van szó amit akárki meg tudna csinálni. Rendelés előkészítés dobozolás.

Pl minapi balhé rendeltek 150 szendvicset szakács elkészíti de ki az aki dobozolja címkézi. Mert mindenkinek más dolga van ezer. A főnök meg áll és szentségel.

Na de kérdés ő a nagy fáraó és atyaúristen miért nem áll be melózni? És akkor egy gonddal kevesebb. Miért, neki méltóságon aluli mondjuk szendvicset csomagolni? Hogy neki nem ez a dolga? Hát másnak se az a dolga amit napi szinten csinál mégis csinálja!! Nekem se dolgom az árukiszállítás mégis csináltam amikor a sofőr lelépett és nem sivítottam mint a fürdősk***va.



Szóval hogy van az hogy a főnöknek napi 24-ben van ideje anyázni meg téblábolni és mindenkit feltartani azzal a címszóval hogy nincs ember. Hát álljon be és egy emberrel több lesz! Miért aranygyűrű leesik az ujjáról?

Naivnak tűnök de nincs igazam?


2017. febr. 17. 11:02
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%

ha fontos lenne neki ez az egész, akkor beállna, vagy többet fizetne...

de neki nem éri meg...

jobb visszadobni a megrendeléseket, vagy nem teljesíteni

sokan hülyék ehhez...

kifizet X embernek mondjuk 1 milt és keres 3 milt

nem fizet ki X embernek mondjuk 2 milt és keres 5-öt

nem, neki jobb a kevesebb pénz!


23F

2017. febr. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
92%
Az én főnököm mikor leszálló ágban volt a cég, akkor egész nap netezett. Autókat meg miegymást nézegetett naphosszat.Nem ugatott, csak szép nyugisan bezártunk.
2017. febr. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
94%
Főnök és a munka? Na ne vicceljünk már! Nem is értem, hogy jut ilyen eszedbe. Tisztelet a kivételnek.
2017. febr. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:

" csak szép nyugisan bezártunk."


Na ez az. hogy odáig oké (nem oké de mindegy) hogy elég neki a kevesebb pénz is csak dolgozni ne kelljen csak már erősen afelé haladunk hogy no ember és lakat és akkor nem kewvés pénz lesz hanem 0.

Tán még előtte kéne észbe kapni nem?

Mondjuk ha lenne esze eleve nem lennénk itt.

2017. febr. 17. 11:11
 5/33 A kérdező kommentje:

" Nem is értem,"


Hát igen. Hova is gondolok. Megkopna az arany az ujján a végén.

2017. febr. 17. 11:12
 6/33 anonim ***** válasza:
92%

A cég, ahol én dolgozom, jól megy, sok a munka, van megrendelés. A főnököm így is ugyanúgy dolgozik, mint mindenki. Ha kell, munkásruhát húz és a fizikai munkát is elvégzi. Minden munkát megcsinál, ami csak van a munkahelyen, ugyanúgy, mint az alkalmazottak. Ő a cég motorja.

Bocsi, de a te főnököd meg egy pojáca és nem való főnöknek, mert azt hiszi, neki csak az a dolga hogy utasítson. Igazad van, de ha egyszer alkalmatlan rá..... Nem is lesz így hosszú életű a cég.

2017. febr. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
100%

sok helyen ez az éhbérért kihasználás megy és amíg van ilyen munkára ember addig nem is nagyon érdekli őket :S

ahol vásárolok reggelente ott pl van 1 csaj már szerintem több, mint 1 éve, néha ketten, néha a főnök van helyette...


ott a történet annyi, hogy voltak 2-en délelőtt, 2-en délután, de a főnök spórolni akart...

kirúgta az egyik reggeli csajt (ugye amikor pörgősebb!)

végül maradt az az 1 csaj...néha van más aki besegít, de nagyrészt egyedül van (néha a főnök dolgozik helyette, amikor szabadnapos)

ide meg nem találnak embert, gondolom éhbérért nem nagyon jönnek...

szerintem akik maradtak azok kicsivel többet kapnak, hogy ne menjenek el...de csóró csajnak már az egészségére káros ez a sok állás...


vannak olyan főnökök akik a hülyeségükből tanulnak...


én nagy vállalti igazgatót ismerek olyat aki lement a takarítókkal kártyázni, meg volt az egyik lányának szülinapi buliján is, tök jó fej srác, nem beképzelt meg az aki...

de ott meg pl fordítva sült el a dolog...miután kiderült, hogy ő a főgóré (előtte nem öltönyben ment meg ilyenek, beilleszkedett) utána már elkezdték kerülni a takarítók, nem hívták kártyázni, inni...

pedig tök rendes srác, elvolt velük addig...



23F

2017. febr. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:

" Igazad van, de ha egyszer alkalmatlan rá"


Na most gyakorlati megközelítés: megállapítod te is én is más is, és akkor mi van? Alkalmatlan vagy sem ő a főnök.

Addig persze míg van cége ahol főnök lehet és nem megy csődbe/ott nem hagyom.

2017. febr. 17. 11:42
 9/33 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nagyon sok helyen így van.

Nagyon kevés pénzt fizetnének, elég kuli munkáért.Aztán fel vannak háborodva,hogy nem vállalják el az emberek,vagy éppen felmondanak pár hónap után..

Ha rendesen fizetnének, akkor akár összeszorított fogakkal is, de lenne ember ,aki megcsinálja a munkát.

A főnök gondolom ennél "többre" tartja magát,mint hogy beálljon hozzátok segíteni. Meg elég általános az is,hogy direkt nem vesznek fel elég embert(amennyi kéne,hogy kényelmesen el lehessen végezni a munkát),hanem inkább felvesznek kevesebb embert és őket agyon hajtják..Így megspórolja a hiányzó emberek bérét..

Én is dolgoztam pár napot olyan helyen,ahol 3 ember munkáját kellett volna elvégeznem. Folyamatosan csinálni kellett volna mindegyiket, de a 3 fázis egymástól tök messze volt..Úgyhogy abból állt az egész napom,hogy rohangáltam a 3 hely között is igyekeztem villámgyorsan megcsinálni és menni a következő helyre...De ez nem emberi..Nem véletlenül kéne rá 3 ember...egy nem tudja megcsinálni..de még kettő sem.idióták én ott is hagytam őket

Lehet olyat találni,ahol emberszámba vesznek.Ha más nem külföldön

2017. febr. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:

Szerintetek az ilyen "főnök" aki felvisít hogy "nem igaz hogy nincs ember hát senki nem akar dolgozni" akkor tényleg nem érti a képletet?

Tényleg nem érti hogy dehogynem akarnak dolgozni csak nem ötven feladatot egyszerre mininmálbérért.

Ennyi a nyitja nem több de ez magas sokaknak.

2017. febr. 17. 11:57
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!