Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kerültél már amiatt hátrányba...

Kerültél már amiatt hátrányba a munkaerőpiacon, mert gyereked van?

Figyelt kérdés
2017. febr. 21. 13:15
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen, nagyon sokszor. Es nagyon pofatlan modon.
2017. febr. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
nna, mesélj
2017. febr. 21. 14:01
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nincs gyerekem és sokszor ez is hátrány, mert biztosan majd pont most akarok.

Amikor munkát kerestem, akkor nem voltam olyan interjún, ahol ne kérdeztek volna ki, hogy mikorra tervezem. Több esetben is olyat vettek fel a meghirdetett állásra, aki már 40 körül volt és túl volt a gyerekvállaláson.

Egyedül itt nem kérdezték ezt meg, ahol most dolgozom :) Itt csak a képességeim, a tudásom volt fontos.

2017. febr. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nincs gyerekem, ezért általában úgy kezdődtek az állásinterjúim, hogy mikor tervezek szülni.

1 helyen nem kérdezték csak meg. Jelenleg azon a helyen dolgozom.

2017. febr. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Múltkori állásinterjún megkérdezték. Rádásul azt is mikorra tervezem. Mondtam mostanában nem. Erre tovább faggattak. Eléggé kellemetlen volt. Felvettek vártak is. De nem mentem vissza. Kicsit bele gondoltam abba milyen hely lehet az ilyen.
2017. febr. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Pedig a gyerek baromira nem akkor jön mikor tervezik. Persze van olyan is, de...
2017. febr. 21. 14:56
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok. Egyik legkellemetlenebb esetem az volt amikor egy interjun el sem jutottunk oda, hogy beszeljunk az adott munkakorrol. 8 eves volt akkor a gyerekem szoval meg csak nem is a 2-3 eves kor amikor mindig betegek. Nem voltam ferjnel, csak egyutt eltunk a parommal. A 21 szazadban, azon kellett veszekednem az allasinterjun, hogy nem, nem egyedul nevelem a gyerekem van elettarsam. De szerintuk igenis egyedul nevelem, mert aki nincs ferjnel az egyedul neveli. WTF??? Es ha beteg lesz en otthon maradok. Hat b.zmeg. igen otthon maradok pi t ugy mint ha en magam lennek beteg, de amugy volt segitsegem, a szuleim. De csak lovagoltak a teman es persze nem is hivtak vissza.

Egy masik eset. 3 eves koraban nagyon sulyos beteg lett a gyerekem, ket hetet voltunk korhazban ugy, hogy gepekre volt szerelve. Egy elkulonitoben fekudtunk, ejjel nappal vele voltam es imadkoztam, hogy tul elje. Visszamentem dolgozni igy, hogy bebiszitter fog ra vigyazni mert kozossegbe nem mehetett. Az elso nap ahogy visszamentem kirugtak, es nem szegyelltek a pofamba mondani, hogy a beteg gyerek miatt.

Aztan olyan is volt, hogy amikor a masodik gyerekemmel terhes lettem, meg nem szoltam a munkahelyemen, mert ugye az ilyesmit az elso hetekben meg a csalad orrara sem kotjuk, csak amikor mar biztos. Meg csak a ferjem tudta a dolgot, de feltortek a magan emailemet, megtudtak es kirugtak. Ez esetben ugyvedhez fordultam es termeszetesen nyertem is.

2017. febr. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

7. tyyűű, nem semmi.


Nekem most 6 éves a gyerekem. Kb. 2 éve voltam egy interjún. A végén megkértek, hogy meséljek a családomról és akkor elmondtam, hogy van egy gyerekem. Én ezzel úgy vagyok, hogy nem akarom titkolni, de nem is reklámozom. Végül nem engem választottak. Bunkóság nem volt benne, de sejtem, hogy ez lehetett az ok.


Utána meg volt egy főnököm, aki viszont nem kérdezte meg az állásinterjún, én meg nem mondtam. Felvett, de aztán addig szivatott, mígnem magamtól léptem le.


Jelenleg másfél éve dolgozok otthonról egy cégnek akik sosem kérdezték, én sose mondtam, soha nem is találkoztunk személyesen, úgyhogy nem tudják :) Nem titkolni akarom, csak egyszerűen nem került szóba. De ők ha tudnának róla, akkor sem változna semmi, mert nem időhöz kötött munka.

2017. febr. 21. 16:56
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon durva, amit a 7-es válaszoló ír!


Én amiatt kerültem, mert nincs. Komolyan. Huszonéves vagyok, így mindig megkérdezik, mikor tervezem, mire teljes természetességgel felelem, hogy soha. Ekkor mindig kis értetlenséget tapasztalok az interjúztatótól, hogy "deee, biztosan akarok majd", pedig nem, mert orvosi papírom van róla, hogy nem lehet, amit nem tolok az orra alá, mert nem kell nekem a sajnálkozás, főleg azért, mert egyébként se szerettem volna soha :) De a végeredmény mindig az, hogy biztosan hazudok, és felvesznek valakit, aki kb. 15 évvel idősebb, mint én, és már iskoláskorú gyerekei vannak.

Ha nem lennének olyan prioritásaink, mint a hajfesték és a smink, én biztos, hogy átoperáltatnám magam.

2017. febr. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!